Polecane posty

freetaxi    947

Od kilku godzin do kilku tygodni.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to ładna k**wa rozbieżność jest w tych  urzędach Krusu a oni się utrzymują z naszych składek i podatków powinni nas po rękach całować a nie tak olewać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7311

post usunięty

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rojda1994    76

Pytanie: jak wysłałem do ARimR prośbe o zmniejszenie hektarów to ile bede czekal za odpowiedzią? ( przed siwetami wysyłałem, 19 grudnia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7311

Byłem, złożyłem i wszystko ok ;) Skierowali mnie na  informację, facetka bardzo miła (rzadkość) wszystko przejrzała i stwierdziła, że nie ma problemu ze służebnością na ziemię, co innego gdyby dotyczyła budynków. Konsultowała z radcą prawnym i żadnych oświadczeń nie trzeba więc happy ;)  


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asasinator666    108

Wniosek złożony 9.12 a dzisiaj się dowiedziałem, że pieniądze 29.12 już na koncie były. Także mam służebność (1 pomieszczenie w oborze i 1 w garażu); nic w tej sprawie nie wypełniałem i nikt się ze mną nie kontaktował z Agencji (Olsztyn).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Rojda bodajże do 2 tygodni mają czas. Pedro nie pomyliłeś się przypadkiem? Służebność dotycząca ziemi? Na pewno?

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek1234    33

ja również miałem służebność dla rodziców do jednej działki wpisane w akcie notarialnym i żadnych problemów mi armir nie robił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A u moich klientów zapisy służebności dotyczące ziemi skutkowały wezwaniem z Agencji. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda_86    21

A u moich klientów zapisy służebności dotyczące ziemi skutkowały wezwaniem z Agencji. 

 

W aktualnym naborze? Czy w starszych naborach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Z tego też. Wczoraj nawet dzwonił do mnie wieczorem użytkownik forum bodajże z pomorskiego i mówił, że miał wezwanie i musi usunąć wpis. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7311

No przecież w akcie czarno na białym mam 12 ha z groszami i nie ma problemu... 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadzio    11

no to ładna k**wa rozbieżność jest w tych  urzędach Krusu a oni się utrzymują z naszych składek i podatków powinni nas po rękach całować a nie tak olewać :D

 

Ja czekałem około 3 tygodni jak złożyłem papiery w KRUS-ie. Przychodzi Ci decyzja do domu i dopiero występujesz o zaświadczenie, że jesteś rolnikiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek1234    33

ja mam tylko kilka arów służebności dla rodziców ale na działce 8 ha i nie jest określone dokładnie w którym miejscu działki, mam nadzieję że jak do tej pory do tego nie mieli pretensji to i już nie będą mieć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7311

@freetaxi a zdarza się, że po złożeniu wniosku o płatność odrzucają, nie wypłacają premii?? Bo nie wiem czy dawać zaliczki na sprzęt czy poczekać ;)


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel5314    1

Ja czekałem około 3 tygodni jak złożyłem papiery w KRUS-ie. Przychodzi Ci decyzja do domu i dopiero występujesz o zaświadczenie, że jesteś rolnikiem :)

 

ja w KRUSie po złozeniu wniosku o ubezpieczenie , miło poprosiłem, że pilnie zalezy mi na wydaniu decyzji i zaświadczeniu do ARiMR  i dostałem wniosek o wydanie takowego zaświadczenia, było to w środę a nastepnego tygodnia we wtorek z rana telefon z KRUS o możliwosci odebrania zaswiadczenia, wiec nie wiem, sprawy chyba lepiej nalezy załatwiać na miejscu, a nie przez pocztę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pedro2 chociaż w Twoim przypadku problem może stanowić tylko służebność to wstrzymaj się z jakimikolwiek zaliczkami. Miesiąc Cię nie zbawi.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

Długo mnie tu nie było hehe

 

Odnośnie KRUSU to chyba zależ od "pazerności" oddziału. Nie pamiętam jaka to była data ale, przykładowo w poniedziałek ok godziny 14 załatwione papiery. Wtorek 9 rano listonosz z papierami do opłacenia składek  :huh:  zaświadczenie w środę od ręki po opłaceniu.

 

Mam pytanie, wpisane co się kupi lecz będzie zmiana, a chodzi mi o to czy robiąc zmianę muszę w niej od razu rozdysponować całą kwotę? Czy mogę część w końcu są 3 lata. Czyli wpisuje że wydam np: 30tys na to czy tamto a jak wymyślę co dalej dopiszę resztę. 

 

Z zadatkowaniem poczekaj lepiej mieć kasę w ręku i  wtedy działać. Ja zadatkowałem ale z przekonaniem że się nie uda MR i wyłożę własne, na następny sprzęt musiał bym czekać 7 miesięcy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W PRG musisz mieć wpisane cokolwiek ale musi pokryć kwotę 70 000 PLN.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7311

Trzeba będzie się wstrzymać w takim razie, lepiej spać spokojnie :P Akurat dziś rano dzwonił dealer, że jeszcze uda mu się ściągnąć maszynę po końcoworocznej promocji i tak kombinuję teraz jak koń pod górę...  :mellow:


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda_86    21

A czy ktoś wie czy Młody Rolnik musi mieć skończony kurs BHP w zakresie rolnictwa?

I drugie pytanie. Czy trzeba prowadzić ewidencję dezynfekcji magazynów zbożowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

Co zrobić w przypadku przejęcia całego gosp. rolnego wraz z dzierżawami od ANR? jaka jest możliwość przejęcia dzierżaw w akcie notarialnym?, z tego co wiem ANR nie zgadza się na żadne cesje. Jest jakaś inna możliwość?, dodam że mój tato chce przejść na wcześniejszą emeryturę rolniczą i nie może mieć żadnej ziemi. Ja we wniosku zapisałem tylko ziemię której mój tato jest właścicielem  premię otrzymam ale co z emeryturą? Mam oddać ANR ziemię - to jest chore, a program rolno-środowiskowy , masakra, uważajcie na to !!!! ja mam ogromny problem. ANR zabroniła jedynego wyjścia z sytuacji !!!! Dziadostwo. Złożyłem wniosek z prośbą o przejęcie dzierżaw, tylko nie wiem po co jak zabraniają cesji !!!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju    24

Mam pytanie co do kursu chemizacyjnego  ,  jeśli   użyczam opryskiwacza od ojca to mogę się powoływać ,że on mi wykonuje zabiegi chemizacyjne ? a druga rzecz to trochę związana z osn , ojciec prowadzi  hodowlę bydła mlecznego  i produkuje około 250 -300 ton obornika rocznie  ma ktoś może wzór umowy   (że niby ja kupuje obornik od ojca ) żeby nie miał problemu z nadprodukcją obornika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ciężki orzech do zgryzienia. Ponoć ANR daje możliwość cesji w sytuacjach wyjątkowych i uzasadnionych. Endrju a może warto sobie zrobić kurs chemizacyjny?

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj