Polecane posty

dzikijohn    24

Mazowieckie: ok 2100 wniosków na ten moment. Przychodzą ludzie bez wykształcenia z minimum powierzchni czyli 10,5ha. Śmiech.... 10pkt + jakieś grosze za bezrobocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

Jak składałem na MGR w ostatnim naborze to miałem nr.660 i 3 dni do końca a po ogłoszeniu listy rankingiwej było 3400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon0    0

no to część takich ze mną wygra, bo za 23 ha w zachodniopomorskim mam 8.25 pkt - to jest dopiero śmiech na sali.

cóż... może w następnym naborze pomyślą o zachodniopomorskim...

Edytowano przez szymon0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

:) widzisz kolego tego banana na mojej twarzy?? No to teraz pchnąłeś nadzieję, że może się udać z moimi 16,5 pkt.

Oczywiście to było do kolegi dzikijohn.

Dla mnie to już ostatnia szansa na MRa, mam już gospodarstwo na siebie. I chciałbym ze dwie morgi ziemi dokupić ;-) co by być bardziej konkurencyjnym na rynku.

Edytowano przez Polus0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

prosze moderatora o sonde na forum na temat ilosci pkt

wtedy będziemy wiedzieli jak to sie mniej wiecej rozkłada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KACZOR1984    1

Na forum są ludzie, którzy dobrze interesują się w temacie rolnictwa więc punktacja może być trochę zawyżona, ale w sumie to bardzo dobry pomysł...

Moderatorze do dzieła...

Edytowano przez KACZOR1984

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

no to część takich ze mną wygra, bo za 23 ha w zachodniopomorskim mam 8.25 pkt - to jest dopiero śmiech na sali.

cóż... może w następnym naborze pomyślą o zachodniopomorskim...

Pomyślą bo łatwiej Ci będzie zwinąć 100tys z 23 ha bo uzyskasz te 10tys euro nadwyżki ze swojej uprawy a to będzie główny czynnik. Teraz taki co ma 10ha ledwo teraz naciągnie 4 esu albo i nie... W tym inne regiony mają lepiej niż mazowieckie i podlaskie. U mnie wychodzi mi z 18ha 5,3 esu a w innych regionach miałbym od 6 do ok 6,5

 

:) widzisz kolego tego banana na mojej twarzy?? No to teraz pchnąłeś nadzieję, że może się udać z moimi 16,5 pkt.

Oczywiście to było do kolegi dzikijohn.

Dla mnie to już ostatnia szansa na MRa, mam już gospodarstwo na siebie. I chciałbym ze dwie morgi ziemi dokupić ;-) co by być bardziej konkurencyjnym na rynku.

 

Spokojnie dostaniesz. Na forum piszą głównie rolnicy z krwi i kości. Większość ubiegających się ma małe obszary - dzielą rodzice gospodarstwa na 2 i niestety żadne nie otrzyma premii... Zachłanność :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon0    0

Pomyślą bo łatwiej Ci będzie zwinąć 100tys z 23 ha bo uzyskasz te 10tys euro nadwyżki ze swojej uprawy a to będzie główny czynnik. Teraz taki co ma 10ha ledwo teraz naciągnie 4 esu albo i nie... W tym inne regiony mają lepiej niż mazowieckie i podlaskie. U mnie wychodzi mi z 18ha 5,3 esu a w innych regionach miałbym od 6 do ok 6,5

 

tylko ciekawe jak te 10 tys E nadwyżki będzie obliczane, bo może się znowu okazać, że byle 10 ha mnie znowu wyprze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

ponawiam

Koledzy czy moge wydzierżawić działke na której stoją budynki ale w umowie zapisac ze tylko same grunty orne bez budynków pomimo ze są na jednym numerze działki?no i czy to przejdzie w ARiMR

 

 

Spokojnie z tymi liczbami, ilu nas tu jest tym forum który coś piszą/czytają 50? 100? reszta usłyszała o kasie i w długą do agencji nawet dokładnie nie znająć zasad o mają mało punktów takze bez paniki. ciągle czytam że są woj uprzewilejowane ale to bajka, w moich stronach(zamojskie) wiekszość to 5 hektarowcy , fakt ja mam te 21 ha ale tylko dlatego ze jestem jedynakiem i mogłem przejąc wszystkie grunty a ile jest takich co mają 2-3 dzieci i 10 ha do podziału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    33

Wszystko jasne do Poniedziałku 23 wnioski beda przyjmowane!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

12.500 wniosków O_o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mnie pociesza to, że wiele osób odpadnie, zrezygnują itp różne przypadki są. To wszystko przez możliwość dzierżawy biorą po te 10,5Ha wykształcenia brak coś za bezrobocie i myślą, że premię dostaną :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xeon    4

Właśnie kończę wypełnianie wniosku, i ma małą zagwozdkę. Jedną z działek jakie będe przejmował jest łąka. Jej powierzchnia, to 5 ha. Na wypisie z rejestru gruntów jest napisane, że jest na niej 0,32ha nieużytku. Natomiast na wniosku o dopłaty jest wpisane, że nieużytku jest 2ha. Czy wpisać zgodnie z tym, co na wypisie z rejestru gruntów, czy też kierować się wnioskiem o dopłaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Ja obstawiam 15,5 - 16 tysięcy wniosków. Nie zapominajcie, że czwartek jest dniem wolnym od pracy i ARiMR nie robią, więc dzień odpada.

 

dzis w agrobiznesie mowili ze wystarczy miec 10ha zeby sie zalapac.

specjalnie naganiaja??

 

Chyba ich kolego nie zrozumiałeś.

Edytowano przez mlodyhef

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Mazowieckie: ok 2100 wniosków na ten moment. Przychodzą ludzie bez wykształcenia z minimum powierzchni czyli 10,5ha. Śmiech.... 10pkt + jakieś grosze za bezrobocie.

składać może każdy bo kto przewidzi czy czasem nie przesuną kasy i wszyscy nie dostaną. Mnie cały wniosek z paliwem na dojazdy kosztował 400zł tak że nie pieniądze a szansa jest. Mam 17 punktów i patrząc na kolegów z okolicy wyglądam słabo bo każdy celuje w maksa za ziemię. Ale co tam może się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jogi7137    0

12500 wniosków szok, dwa lata bez młodego rolnika zrobiło swoje teraz to się wszystko skumulowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
burtek    4

Uwaga młodzi rolnicy! Wnioski o przyznanie pomocy można składać także 23 czerwca 2014 r.

 

ARiMR uprzejmie informuje, że ponieważ ostatni dzień tegorocznego naboru wniosków o przyznanie pomocy z działania "Ułatwianie startu młodym rolnikom" wypada w sobotę 21 czerwca 2014 r. wnioski o takie wsparcie będą przyjmowane również w poniedziałek 23 czerwca br. Zapraszmy do naszych Oddziałów Regionalnych.

 

Źródło: http://www.arimr.gov.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    33

Uwaga młodzi rolnicy! Wnioski o przyznanie pomocy można składać także 23 czerwca 2014 r.

 

ARiMR uprzejmie informuje, że ponieważ ostatni dzień tegorocznego naboru wniosków o przyznanie pomocy z działania "Ułatwianie startu młodym rolnikom" wypada w sobotę 21 czerwca 2014 r. wnioski o takie wsparcie będą przyjmowane również w poniedziałek 23 czerwca br. Zapraszmy do naszych Oddziałów Regionalnych.

 

Źródło: http://www.arimr.gov.pl

 

 

dobrze dobrze ale W CZWARTEK JEST WOLNE TO ZA TO W SOBOTE PRZYJMUJA WIĘC DLACZEGO JESZCZE PONIEDZIALEK ????? NIE ROZUMIEM KTO PLANOWAŁ DO 21 CZERWCA ZEBY W OSTATNIM TYGODNIU DODAC JEDEN DZIEN !

Edytowano przez Sunf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

W sobote nie przyjmują. Można w sobote pocztą wysłać. Dlatego np w poniedziałek było 1300 wniosków - przyszły te co szły pocztą z czwartku, piątku i soboty....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Niektóre oddziały będą czynne w sobotę i przyjmować wnioski tak pani mówiła w AB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

 

tylko ciekawe jak te 10 tys E nadwyżki będzie obliczane, bo może się znowu okazać, że byle 10 ha mnie znowu wyprze.

 

Myślę że nie będzie problemu. Teraz łatwiej Ci osiągnąć esu niż temu co ma podobną powierzchnię w innym regionie. A fakt, z 10ha zrobić 4 esu to sztuka bo mało kto pójdzie na jakieś ziółka czy sałatę. Za duże koszty.... Truskawki? Też wsadź kasę w 3ha i potem albo nie ma ceny albo zmarzły albo coś tam... no i też kto to zbierze i zadba skoro ludzi nie ma i nie mają pojęcia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jimmy871    27

dzis w agrobiznesie mowili ze wystarczy miec 10ha zeby sie zalapac.

specjalnie naganiaja??

 

Wystarczy aby złożyć wniosek ale czy starczy na otrzymanie dofinansowania to inna bajka..

 

Dzwoniła dziś do mnie miła pani z AR i przekazała mi dwie wiadomości jedną dobrą i drugą złą. Dobra to taka że system naliczył mi 24,53 pkt, ta gorsza to taka że jednak kombajn o który wnioskowałem nie przejdzie na hektary poniżej 70h. Tak się jakoś szczęśliwie złożyło że jest okazja kupić od wujka kilka hektarów więc problem z głowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj