farmer_89

Mercator 60 czy Dominator 38 ? - Jaki kombajn na 25 ha ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
farmer_89    20

ceny sa rozne wszystko zalezy od stanu sa nawet po 27 tys , mozna kupic za 8 tys i w niego pakowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprochota    327

na 10 ha daj sobie spokój z kombajnem chyba że to lubisz robić i masz takie hobby. inaczej szkoda kasy i nerwów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1974    539

według mnie to na 10 ha jest za mały ile dziennie skosisz hektarów  2 ? to już zwykły bizona był by lepszy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kipek1    7
tomek1974 napisał:

według mnie to na 10 ha jest za mały ile dziennie skosisz hektarów  2 ? to już zwykły bizona był by lepszy 

Masz takie kombajny ,pracujesz na takich że piszesz bzdury że skosi 2 ha za dzień? Widać po twojej wypowiedzi brak wiedzy i doświadczenia,proponuję zaciągnąć wiedzy u właścicieli i operatorów pracujących takim sprzętem albo zapraszam na priv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kipek1    7
tomek1974 napisał:

mam podobny i wiem ile czasu młóci się 1 ha 

Co znaczy podobny🤣🤣🤣.Mieliśmy mercura,senatora odpowiednik mercator 70 teraz mam dominator 48(w mojej galerii) i jeśli twierdzisz że nimi wykosisz 2 ha za dzień to znaczy że maszyna gwizda ale operator p...!!! Kolego 1,5 godz.ha pszenicy o wydajności 8t/ha kolega kosi na 3 klasie,ja koszę w tym samym czasie 1 ha o wydajności 6t.i mimo że pracuję na etacie potrafię wykosic do 6ha za popołudnie do wieczora.To dominator 38 na 3 wytrząsaczach 2 godz.ha,przykro mi nie trafiłeś na młodzika bez doświadczenia,jak pokosisz u siebie i na usługach przez ponad 20 lat claasami to zgłoś się z browarem na bajere o koszemiu wydajności i możliwościach tych maszyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel770    7

Witam.

Ja posiałem drugi rok dominatora 38 ,sprowadziłem sam od farmera z Norwegii jak narazie jestem z niego zadowolony, a co do wydajności to 1ha żyta przy 7ton to kosiłem 2 godz,bez dużej praktyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1974    539

jak zechcę to i w godzinę zrobię 1 ha ale ile ostawię na polu to inna sprawa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymi195
      Mam pytanie do posiadaczy megi, ile realnie hektarow w godzine wykosi zakladajac plon ok 6-9t
      Rozgladam sie za takim kombajnem i zalezy mi na rzetelnych informacjach
    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj