Polecane posty

krilan06    2430

A tam, narzekacie, trzy dni temu minister mówił że rolnictwo w Polsce ma się bardzo dobrze 😂

  • Like 2
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7227
55 minut temu, PRIMO napisał:

I tu Rysiu masz stuprocentową rację. 👍🏼

Aż bym Ci polał szklanicę dobrego trunku za to. 

 

Każdy ma trochę racji... i Rysiek i druga strona. Ja bardziej po środku stoję, nie neguję jednych i drugich... Sam nie wiem jaką strategię przyjąć na ten sezon, będzie oszczędnie z sypaniem, ale na ile 🤷

Oprócz hodowli i kartofli mam jakieś 50-60t pszenżyta na sprzedaż czyli te ok 50-60 tys, jakbym nie podsypał dobrze to by było może 15-20.. 40 tys mieć, a nie mieć... Nie wspominając o 32 belach słomy z hektara, której musiałbym dokupić...

  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15391

Co innego podsypać nawozem za 1400 a co innego za 4100,

Co innego gdyby była gwarancja zboże po 2000 to można sypać i po 4000

tu gra vabank

Edytowano przez Rolnik1973
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz7604    238
28 minut temu, racyl napisał:

tylko że jeden i drugi coś osiągnął i ma dorobku zawodowego w porównaniu z czcigodnym kaczyńskim

Największym osiągnięciem Biedronia była wygrana walka z mamusią przez nokaut (złamana szczęka) a największym osiągnięciem Ryśka było to że był sąsiadem Balcerowicza i resortowym dzieckiem.

  • Like 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Może warto rozważyc taki wariant że kto kupił nawoz dać polowe dawki czy jakąś część. Reszte zostawic na przyszly rok. Chyba ze faktycznie zacznie tanieć to można solić normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Widze niezłe niezłe . Gej biedron i osiągnięcia życiowe ... jedyne jego osiągniecie to ze jest genem . Ze publicznie całował się z drugim facetem a jego wybitnym osiągnięciem było mówienie ze nie pojdzie do parlamentu europejskiego jak się dostanie . A poleciał aż się kurzyło za nim. Faktycznie wybitny i słowny człowiek . Balcerowicz to wogole jest fenomen . Sprzedac cały nasz majątek i uchodzić za autorytet . A wiecie kto wymyślił plan balcerowicza ? Pytanie za 100 pkt

  • Like 5
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7227
10 minut temu, Rolnik1973 napisał:

Co innego podsypać nawozem za 1400 a co innego za 4100,

Co innego gdyby była gwarancja zboże po 2000 to można sypać i po 4000

tu gra vabank

Zgoda, a kto wiedział rok temu, że pszenżyto będzie po 1100 za tonę, a nie 650 jak zawsze??. Kupiłem wczoraj azotu 8t po 2650. Czy dobrze nie wiem. Ale też co innego nie sypnąć ukosic 2t i w żniwa będzie po 2tys, a ukosic 6t po 2tys. Tak jak mówię nie podszczypywać się bo obie strony mają swoje racje, kwestia jaka będzie cena zboża, a tego nie wie nikt


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

tacy dwaj na S jeden i drugi .Panowie z dłuzszymi włosami koło uszu

Edytowano przez magnum123
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1219
6 minut temu, masa24 napisał:

Widze niezłe niezłe . Gej biedron i osiągnięcia życiowe ... jedyne jego osiągniecie to ze jest genem . Ze publicznie całował się z drugim facetem a jego wybitnym osiągnięciem było mówienie ze nie pojdzie do parlamentu europejskiego jak się dostanie . A poleciał aż się kurzyło za nim. Faktycznie wybitny i słowny człowiek . Balcerowicz to wogole jest fenomen . Sprzedac cały nasz majątek i uchodzić za autorytet . A wiecie kto wymyślił plan balcerowicza ? Pytanie za 100 pkt

Amerykański ekonomista nie pamiętam nazwiska namaszczony przez Sorosa? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Dokładnie . I chociaż zawsze się śmiałem z tych różnych teorii spiskowych to po tej pandemii szczepieniach , można uważać ze wszystko jest możliwe i ze tak naprawdę to jesteśmy korporacja której właścicielem są USA 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
16 minut temu, lukasz7604 napisał:

Największym osiągnięciem Biedronia była wygrana walka z mamusią przez nokaut (złamana szczęka) a największym osiągnięciem Ryśka było to że był sąsiadem Balcerowicza i resortowym dzieckiem.

I jakoś jeden z drugim biedy  nie klepie albo na koszt podatnika całe życie jak kaczyński nie żyją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
1 godzinę temu, racyl napisał:

Dla biedoty żyjącej z socjalu popierającej PIS to Jahira, Myrcha, szczerba, biedroń czy jakaś jeszcze zdradziecka morda odpowiada za sytuacje w Polsce 🤣

Jak w listopadzie pisałem że w grudniu ceny będą po 4 tys to wyznawcy PIS się śmiali i opowiadali że PIS ich obroni i taniego nawozu im sprzeda

 

To w czym masz problem , skoro wiedziałeś już w listopadzie , że w grudniu ceny nawozu będą po ponad 4 tysiące , to skoro jesteś trochę rozgarnięty to raczej nawozy kupiłeś . Bardziej to można współczuć tym co nie mieli takich informacji jak ty o podwyżkach 

  • Like 2
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
1 godzinę temu, racyl napisał:

Nie śledziłem cen przed ponad miesiąc, co sie takiego stało że z 3tys zrobiło się 4,6tys ?

Skok cen gazu na polskiej giełdzie ze stabilnych w listopadzie ok 400PLN/MWh do 828PLN/MWh w 22.12.21, jeszcze się okazało że nasze 90% zapasy gazu starczą w razie W na całe 2 miesiące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, mysza103 napisał:

To w czym masz problem , skoro wiedziałeś już w listopadzie , że w grudniu ceny nawozu będą po ponad 4 tysiące , to skoro jesteś trochę rozgarnięty to raczej nawozy kupiłeś . Bardziej to można współczuć tym co nie mieli takich informacji jak ty o podwyżkach 

 

A czy ja gdzieś napisałem co zrobiłem ? 🤣 na tym forum cały czas było pisane że potanieje i każdy się zarzekał że nie kupi bo drogo no to teraz ma dopiero drogoo !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4067
51 minut temu, zbigniewPGR napisał:

Naczytałem się tych komentarzy i stwierdzam że chłop to ciemny naród i od wieków był robiony w ....

 

50 minut temu, Pafnucy napisał:

a weź rozwiń tezę, bo ciekaw jestem czemu tak uważasz?

Wystarczy żniwa przytoczyć  !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1275
18 minut temu, masa24 napisał:

Widze niezłe niezłe . Gej biedron i osiągnięcia życiowe ... jedyne jego osiągniecie to ze jest genem . Ze publicznie całował się z drugim facetem a jego wybitnym osiągnięciem było mówienie ze nie pojdzie do parlamentu europejskiego jak się dostanie . A poleciał aż się kurzyło za nim. Faktycznie wybitny i słowny człowiek . Balcerowicz to wogole jest fenomen . Sprzedac cały nasz majątek i uchodzić za autorytet . A wiecie kto wymyślił plan balcerowicza ? Pytanie za 100 pkt

Taki plan jak miał Balcerowicz to każdy by wymyślił. Po najprostszej linii oporu czyli sprzedać co się da. Gdyby podjął się restrukturyzacji czy modernizacji gospodarki krajowej i to by mu się udało, wtedy faktycznie można by go uznać za wybitnego.

  • Like 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jedno jest pewne kaczyński i banda kretynów przed drastycznymi cenami nawozów i srodków ochrony was nie obroni 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1275
5 minut temu, racyl napisał:

 

A czy ja gdzieś napisałem co zrobiłem ? 🤣 na tym forum cały czas było pisane że potanieje i każdy się zarzekał że nie kupi bo drogo no to teraz ma dopiero drogoo !

Nie kupiłem nawozów i czekam do wiosny. Zapowiada się pierwsza mroźna zima od kilku lat, także Putin będzie kręcił kurkiem od gazu do wiosny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Plan Balcerowicza to plan USA. Mieliśmy stare technologie ale dość konkurencyjne- jak Chiny swego czasu.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz7604    238
16 minut temu, racyl napisał:

I jakoś jeden z drugim biedy  nie klepie albo na koszt podatnika całe życie jak kaczyński nie żyją

Nie żyją na koszt podatnika? To co poszli do odśnieżania czy Rysiek zwrócił do budżetu dotacje na Nowoczesną?

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dziad zawsze dziadem będzie i będzie martwił skąd inni mają 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6409
1 godzinę temu, VonVegans napisał:

Przewiduje nowy program,,saletra +,, dla nowo wziętych dzierżaw na drugi i kolejny hektar

Przy tych cenach saletry Breyvik nigdy by się odważył planować zamachu w naszym kraju.:lol:

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155
32 minuty temu, melon10641 napisał:

Amerykański ekonomista nie pamiętam nazwiska namaszczony przez Sorosa? 

Jeffrey Sachs.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj