Polecane posty

czesio200    3400
44 minuty temu, Dastan napisał:

I sprzedajecie po takich spadkach? Ja rozumie sprzedać przy pierwszym spadku o 20zł , ale teraz?

Nie sprzedajemy. Żyto sprzedawałem we wrześniu tanialo wtedy trochę a później poszło 300zl do góry. 

  • Like 1

czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1783
48 minut temu, krilan06 napisał:

To co taka promocja?

Szczerze to nwm. Byłem u jego sąsiada po suchą kukurydzę 1100zl/t i wyszedł do nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2152

Saletra 2710 netto, saletrzak 2520 netto, mocznik 3360 netto, polifoska 6 2690 netto. Północno-zachodnia Wielkopolska, PCT.


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Znajomy w ubiegłym tygodniuodwiózł pszenicę do jelonk 1440 netto gęstość 78, jego sąsiad dostał po 1390 z dużo słabsza gęstością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dariowola    350
1 godzinę temu, PAN88 napisał:

 Jęczmień dla hodowli 4 tony po 750 kupiłem w tamtym tygodniu bratu. Co najlepsze że jary jeszcze.

Wszystko możliwe. Myślałem że tylk Staszek  zboże umie tanio kupować.😁😉

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf3635    72
2 godziny temu, Agrest napisał:

No jestem takim marudą i pesymistą. Ale co poradzisz jak nic nie poradzisz. FDW  ponoć 850 za jęczmień na południu kraju. 

Ktos sprzedaje za ta cenę,  850 naprawdę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1783

Napiszę jak mówią u mnie jeśli Tomek kupił to  musiało być tanio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
3 godziny temu, Agrest napisał:

No jestem takim marudą i pesymistą. Ale co poradzisz jak nic nie poradzisz. FDW  ponoć 850 za jęczmień na południu kraju. 

Akurat Wozniak nie jest zadnym wyznacznikiem cen ,bo jemu to jak na jakims towarze nie zalezy to wystawi cene jaka mu sie podoba ,jeszcze z 3 tygodnie temu miał pszenice po 1000zł netto ,a kukurydzy mokrej brał ile wlezie bo potrzebował i cena najlepsza w okolicy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342
PAN88 napisał:

Przed chwilą, pawelol111 napisał:

Tak jak syty głodnego nie zrozumie tak nie zrozumie ten co kupil nawozy tego co nie kupił i odwrotnie.

Dokładnie. Ile u Ciebie nawóz? Czy kupiłeś i już nie interesujesz się

Mam i nie pytam co po ile. Dowiem sie jak sąsiedzi zaczną kupować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9014
3 godziny temu, Agrest napisał:

Z tego co wczoraj pytałem przy pisaniu umowy to pszenica dwa tygodnie temu była max 1350, ale teoretycznie konsumpcja. Podpisałem 1260 , ale to paszówka z bardzo niską gęstością

Pszenżyto w szczycie miało 1150, podpisane 1130.

Nie wiem jak jęczmień , podpisałem 1060, ale mówią znajomi że to bardzo słaba oferta. 

Mocznik na sezon kupiony pk 1360, saletra 1400, rsm26 1250,  rsm32 1500 brutto. Więc nażekał nie będę.

Co tu narzekać Panie😎 jesteś jednym z nielicznych co zrobił  dobry biznes👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7463

Nawozy od ponad dwóch miesięcy kupiło dwóch klientów. Jeden wziął 3 tony a drugi dwie. 

GA dzwoni dwa razy w tygodniu i każe namawiać rolników na zakupy. 

Polifoska8 i 6 3000

Saletra 2950

Edytowano przez Karol6130

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25755

To jak to? Z tego artykułu jak i z tych wieści z Rumunii wynika że jedynie GA zadba o polskiego rolnika?  🤔

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2454
16 minut temu, Karol6130 napisał:

Nawozy od ponad dwóch miesięcy kupiło dwóch klientów. Jeden wziął 3 tony a drugi dwie. 

GA dzwoni dwa razy w tygodniu i każe namawiać rolników na zakupy. 

Polifoska8 i 6 3000

Saletra 2950

Polifoska 3000zł? 🤯

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dariowola    350
22 minuty temu, jacor73 napisał:

Kolego, nie siej popeliny. Nie zamyka się, tylko wstrzymuje produkcję na okres zimowy ze względu na wysokie ceny gazu.

Na taką informację czekałm  Uspokoiłeś rynek .🤔🤣

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25755
3 minuty temu, krilan06 napisał:

Polifoska 3000zł? 🤯

U mnie też w ubiegłym tygodniu podrożało o 150zł. I tak mówicie że nawozy nie schodzą a ja po tygodniu doczekałem się na transport nawozu . Chęć odbioru zgłosiłem tydzień wcześniej.

 

Niektórzy zaczęli swoim transportem wozić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330
12 minut temu, Marcinrolnik2022 napisał:

Rosja już co najmniej miesiąc temu zapowiedziała, że wstrzyma eksport nawózów do końca maja...  Tymczasem Polskie zakłady azotowe są w stanie wyprodukować w ciągu miesiąca tyle nawozu i ile zużywają polscy rolnicy przez cały rok. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A jak ja sam pojechalem wiosną żeby ładnie z przyczepy ciepły mocznik sypać to wam wesoło bylo 🙃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7463

Nawozów nie zabraknie, najwyżej będzie trzeba samemu odebrać, żaden problem. 

A co do cen gazu to trzeba może o łukach przypomnieć 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj