Polecane posty

Dnia 22.09.2021 o 22:32, Strongman napisał:

Podkład z pieczarek kupka z 15-20t 100zł z dowozem.

Kolego skąd jesteś że taka cena? Zagłębie pieczarek czy może brak gospodarzy na okolice?

Edytowano przez MaciejAgroKanzas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

Pszenica spadła ponad 100zl w dół a już byli tu tacy co wyliczali cena na żniwa 1500zl a pewnie w żniwa zjedzie na 600 jak zawsze. Także z azotem po 3tys nie ma co szaleć.

  • Like 2
  • Haha 3

czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218
57 minut temu, czesio200 napisał:

Pszenica spadła ponad 100zl w dół a już byli tu tacy co wyliczali cena na żniwa 1500zl a pewnie w żniwa zjedzie na 600 jak zawsze. Także z azotem po 3tys nie ma co szaleć.

Paszowa w dół żeby ludzie sraczki dostali i zaczęli wozić. I co? I wożą :D

A konsumpcja trzyma cenę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Tak jak syty głodnego nie zrozumie tak nie zrozumie ten co kupil nawozy tego co nie kupił i odwrotnie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1761
Przed chwilą, pawelol111 napisał:

Tak jak syty głodnego nie zrozumie tak nie zrozumie ten co kupil nawozy tego co nie kupił i odwrotnie.

Dokładnie. Ile u Ciebie nawóz? Czy kupiłeś i już nie interesujesz się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
41 minut temu, czesio200 napisał:

To ja w połowie najedzony bo połowę kupiłem w sierpniu.

To jak to się mówi , że jak już sobie troszkę pojadłeś to i z głodu nie padniesz choćbyś i tej dokładki już nie brał .

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

Z tego co wczoraj pytałem przy pisaniu umowy to pszenica dwa tygodnie temu była max 1350, ale teoretycznie konsumpcja. Podpisałem 1260 , ale to paszówka z bardzo niską gęstością

Pszenżyto w szczycie miało 1150, podpisane 1130.

Nie wiem jak jęczmień , podpisałem 1060, ale mówią znajomi że to bardzo słaba oferta. 

Mocznik na sezon kupiony pk 1360, saletra 1400, rsm26 1250,  rsm32 1500 brutto. Więc nażekał nie będę.

Edytowano przez Agrest
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camasa    16
1 minutę temu, Agrest napisał:

Z tego co wczoraj pytałem przy pisaniu umowy to pszenica dwa tygodnie temu była max 1350, ale teoretycznie konsumpcja. Podpisałem 1260.

Pszenżyto w szczycie miało 1150, podpisane 1130.

Nie wiem jak jęczmień , podpisałem 1060, ale mówią znajomi że to bardzo słaba oferta. 

Tydzien temu pszenzyto 1250 netto, jeczmien natomiast 1140 netto ilosci calo samochodowe war-maz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1761
4 minuty temu, Agrest napisał:

Z tego co wczoraj pytałem przy pisaniu umowy to pszenica dwa tygodnie temu była max 1350, ale teoretycznie konsumpcja. Podpisałem 1260 , ale to paszówka z bardzo niską gęstością

Pszenżyto w szczycie miało 1150, podpisane 1130.

Nie wiem jak jęczmień , podpisałem 1060, ale mówią znajomi że to bardzo słaba oferta. 

Mocznik na sezon kupiony pk 1360, saletra 1400, rsm26 1250,  rsm32 1500 brutto. Więc nażekał nie będę.

Sam pisałeś że jesteś mocno narzekający. Pszenżyto u kumpla u którego czasami jeżdżę najwyższa oferta 1200. Jęczmień dla hodowli 4 tony po 750 kupiłem w tamtym tygodniu bratu. Co najlepsze że jary jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

To że w innych miejscach były takie ceny to wiem. Ja mówię o jednym podmiocie, bo nie będę sam siebie oszukiwał i brał np najwyższej ceny z północnej Wielkopolski a najniższej np że Śląska 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

I sprzedajecie po takich spadkach? Ja rozumie sprzedać przy pierwszym spadku o 20zł , ale teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628
1 minutę temu, PAN88 napisał:

Sam pisałeś że jesteś mocno narzekający. 

No jestem takim marudą i pesymistą. Ale co poradzisz jak nic nie poradzisz. FDW  ponoć 850 za jęczmień na południu kraju. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429
5 minut temu, PAN88 napisał:

Sam pisałeś że jesteś mocno narzekający. Pszenżyto u kumpla u którego czasami jeżdżę najwyższa oferta 1200. Jęczmień dla hodowli 4 tony po 750 kupiłem w tamtym tygodniu bratu. Co najlepsze że jary jeszcze.

To co taka promocja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400
44 minuty temu, Dastan napisał:

I sprzedajecie po takich spadkach? Ja rozumie sprzedać przy pierwszym spadku o 20zł , ale teraz?

Nie sprzedajemy. Żyto sprzedawałem we wrześniu tanialo wtedy trochę a później poszło 300zl do góry. 

  • Like 1

czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1761
48 minut temu, krilan06 napisał:

To co taka promocja?

Szczerze to nwm. Byłem u jego sąsiada po suchą kukurydzę 1100zl/t i wyszedł do nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2145

Saletra 2710 netto, saletrzak 2520 netto, mocznik 3360 netto, polifoska 6 2690 netto. Północno-zachodnia Wielkopolska, PCT.


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Znajomy w ubiegłym tygodniuodwiózł pszenicę do jelonk 1440 netto gęstość 78, jego sąsiad dostał po 1390 z dużo słabsza gęstością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dariowola    350
1 godzinę temu, PAN88 napisał:

 Jęczmień dla hodowli 4 tony po 750 kupiłem w tamtym tygodniu bratu. Co najlepsze że jary jeszcze.

Wszystko możliwe. Myślałem że tylk Staszek  zboże umie tanio kupować.😁😉

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf3635    72
2 godziny temu, Agrest napisał:

No jestem takim marudą i pesymistą. Ale co poradzisz jak nic nie poradzisz. FDW  ponoć 850 za jęczmień na południu kraju. 

Ktos sprzedaje za ta cenę,  850 naprawdę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1761

Napiszę jak mówią u mnie jeśli Tomek kupił to  musiało być tanio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj