Polecane posty

suffeks    207

rsm właśnie miałem na myśli... lać do zbiorników, jakieś mieszanie na zimę z wodą, wolna aplikacja i szkoda opryskiwacza

wolę saletre na GPS rzucić 20km/h 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887
Przed chwilą, pawel885 napisał:

przechowywanie - potrzebny jest zbiornik a do big bagów nie

sypiesz w rozsiewacz 2-3 bagi i lecisz na kilka hektarów , ile kosztuje opryskiwacz używany żeby to zrobił? jaki koszt utrzymania opryskiwacza a jaki rozsiewacza

co jest droższe w opryskiwaczu do rsm?

Przed chwilą, suffeks napisał:

rsm właśnie miałem na myśli... lać do zbiorników, jakieś mieszanie na zimę z wodą, wolna aplikacja i szkoda opryskiwacza

wolę saletre na GPS rzucić 20km/h 

a jak z dokładnością na poprzeczniaku i od miedz?

jakie mieszanie? tworzysz jakies teorie z kosmosu, jeszce ktoś to podłapie i bedzie jakas masakra


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167

Nie gadaj, że pompa wyda Ci 400 litrów rsm/ha przy prędkości 15 km/h. Ja sieję na 21m a rozsiewacz 1200 kg nasypuję 2 minuty.

 Nie mówię, że rsm zły, tak jak mówisz od granicy lepszy, ale przy tej samej cenie co salerta to nie widzę sensu. Gdyby był tak jak kiedyś 20% tańszy od saletry to tylko rsm.

Edytowano przez 90210grzesiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

nie mam takiej potrzeby to nie daje. ja leje rsm od 90 do 300l/ha na raz i jeżdzę 8-12km/h
precyzja podania rsmu jest o niebo lepsza na poprzeczniakach i skrajach pola.
2000l rsm, tankuję 5 minut - dla mnie jest to szybciej niż nałożenie 4 bagsów


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    207

oprysk będzie bardzo dokładny tak. rozsiewaczem zawsze coś poleci do sąsiada nawet jak ktoś ma hydro z talerzem który zwolni z jednej strony (bo limiter to już stara technologia). ale mi tak wystarczy, cenie wygodę. opryskiwacz mam każdy rozpylacz jest sekcją czyli razem 54 i tak rsm nie chce. jakby kosztował 1/2 ceny saletry wtedy bym się zastanowił. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
2 minuty temu, yacenty napisał:

co jest droższe w opryskiwaczu do rsm

jego utrzymanie

czasochłonność zabiegu większa i jego koszt 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887
2 minuty temu, pawel885 napisał:

jego utrzymanie

czasochłonność zabiegu większa i jego koszt 

dalej nie rozumiem, co jest droższe w utrzymaniu opryskiwacza? co zwieksza koszt rozlania rsm?
dla mnie rozlanie rsm a rozsianie nawozu - różnica jest dosłownie minimalna, z perspektywy całego sezonu moze 2-3h rożnicy. A ostatnie 2-3lata rsm był 30% tańszy od saletry.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314

Plus jeszcze trzeba dodać jak rsm wpływa na korozję opryskiwacza oraz przypalenia roślin po rsmi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887
5 minut temu, suffeks napisał:

oprysk będzie bardzo dokładny tak. rozsiewaczem zawsze coś poleci do sąsiada nawet jak ktoś ma hydro z talerzem który zwolni z jednej strony (bo limiter to już stara technologia). ale mi tak wystarczy, cenie wygodę. opryskiwacz mam każdy rozpylacz jest sekcją czyli razem 54 i tak rsm nie chce. jakby kosztował 1/2 ceny saletry wtedy bym się zastanowił. 

ja mam opryskiwacz z gps section control, rozsiewacz z wagą bez gpsu jeszcze, ale i tak wolę mimo wszystko rsm - z perspektywy ostatnich 2 lat


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

Ja w tamtym sezonie zrezygnowałem z rsm na przyszły sezon wracam, rsm pójdzie pod qqrydze a saletra już nie bardzo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887
1 minutę temu, Kubawww napisał:

Plus jeszcze trzeba dodać jak rsm wpływa na korozję opryskiwacza oraz przypalenia roślin po rsmi

a saletra nie wpływa na korozję rozsiewacza? mam 15 letni opryskiwacz, pokaż mi na nim rdze od rsmu, zapraszam. To nie opryskiwacz z belką z ceownika, gdzie belka zgniła po jednym sezonie używania rsm :P


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167

Zgadzam się z Tobą, im więcej ha ten czas się spokojnie nadrobi po nocach bo się zwróci jeżeli cena jest te 30% niższa, ale jeżeli jest taka sama to rsm mija się z celem. Chyba, że na piaskach i robimy jedną dawkę azotu wiosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

3h przez cały sezon to trzeba po nocy robić?

Kazdy robi jak uważa i w zgodzie z tym jaki ma sprzet. 5 lat temu byłem przeciwny rsm, dziś jestem na tak. Rozsiewacza używam tylko do polifoski i kizerytu. łącznie na 15 ton nawozu. Jakbym się uparł to bym to rozsiał w jakies 4-5h

  • Like 2

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    58

Rsm moim zdaniem jest póki co najlepsza forma podania azotu, strat w porównaniu do saletry praktycznie nie ma, no i precyzyjność co do cm można by powiedzieć. Sam na swoje 40ha nigdy nie stosowałem, a chciałbym ale w okolicy nigdzie nie ma, zbiornik 20k to dla mnie za dużo, a w mauzery tak pisalem nie ma nigdzie. Jeśli chodzi o cenę czystego N to też w rsm wychodziło najtaniej, ale nie liczyłem przy obecnych cenach jak to wyglada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

U nas mauzer po 350zl sztuka chodzi, potrzebuje 20 szt to 7 tys a zbiornik 22000 kupiłem za 11 netto i będzie na lata

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
11 minut temu, yacenty napisał:

dalej nie rozumiem, co jest droższe w utrzymaniu opryskiwacza?

myślisz że korozja to tylko z zewnątrz? 

azot działa agresywnie na wszystkie elementy, to że działa nie znaczy że będzie działać tyle ile ten sam opryskiwacz nie widzący rsm 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

mam do tego dystans, nie przewiduje jeździć tym opryskiwaczem więcej jak 10 lat. Tak do 22-25 lat :P
Leje rsm 3x w roku, później myję i już


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3214

U mnie tez kawałki wąskie a długie i jak używałem granuli do od miedz słabe było, można powiedzieć ze heder bierze najszerzej raz w koło a najsłabiej sypie, po eresemie niema tego problemu.Jest tyle samo nawozu puł metra przy miedzy co na środku pola,dłużej działa rsm

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
20 minut temu, tommy66692 napisał:

U nas mauzer po 350zl sztuka chodzi, potrzebuje 20 szt to 7 tys a zbiornik 22000 kupiłem za 11 netto i będzie na lata

Cysternę to rozlejesz nawet do 18sztuk  mauzera . Ja z 4 lata temu kupowałem to były po 160 zł/szt , prawie nówki , po jednym zalaniu . A co do tego że cena rsm i saletry się zbliża do siebie , to oczywiście to że coraz więcej osób używa rsm . Jak zaczynałem przygodę z rsm 11 lat temu , to nawet na niektórych składach nie wiedzieli co to jest , a cena pomiędzy granulą była ogromna . Także ludzie , opamiętajcie się i nie stosujcie tego rsm bo podbijacie cenę ,a tak to może znowu będzie się kupować z 20-30 % taniej niż granule .

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj