Polecane posty

lolq1660    190

dziś była u mnie pani z chemirolu i te same teksty, mało tego powiedziała że ten nawóz i tak kupimy bo co po 2t będziecie zbierać? A jak nie kupicie to zachód weźmie bo dla nich to jak promocja, oczywiście o połowy grudnia podwyżki bo pszenica też droga. Dziś nie mogłem się dodzwonić do dyr. regionalnego żeby pani mnie już nie odwiedzała, ale zrobię to w poniedziałek i tak mam z niemi na pieńku

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    96
5 minut temu, lolq1660 napisał:

dziś była u mnie pani z chemirolu i te same teksty, mało tego powiedziała że ten nawóz i tak kupimy bo co po 2t będziecie zbierać? A jak nie kupicie to zachód weźmie bo dla nich to jak promocja, oczywiście o połowy grudnia podwyżki bo pszenica też droga. Dziś nie mogłem się dodzwonić do dyr. regionalnego żeby pani mnie już nie odwiedzała, ale zrobię to w poniedziałek i tak mam z niemi na pieńku

Ja bym ją psem poszczuł, mój na obcych strasznie cięty aż siatkę od kojca gryzie jak obcy się napatoczy 😜 Srakę mają bo ludzie nie kupują nawozów i ŚOR a tym bardziej materiału siewnego a pensję muszą z czegoś dostać. 

EDIT: 

Cena azotu w postaci saletry kosztowała zawsze w okolicy 1 t pszenicy konsumpcyjnej zawsze około 100 zł więcej, więc jak ta Pani to taki dobry matematyk to niech porówna sobie tą zależność 900 a 1000 zł rok temu a 1400 i 3000 w tym roku. No jakoś proporcje się nie zgadzają. Tylko pewnie ona na matematyce siedziała w ostatniej ławce i grzebała palcem w nosie lub w innym miejscu woląc zrobić sobie przyjemność niż słuchać nauczyciela xd 

 

Edytowano przez Krzysiukov
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3637
tom1985 napisał:

Dokładnie u nas też nikt nie kupuje i w ten sposób straszą

w lato też tak straszyli i odziwo mieli rację 🙆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek83    3

Ardanowski mówił ze producenci saletry nie mogą jej magazynować u siebie ze względu bezpieczeństwa. Towar musi opuszczać fabrykę, trzeba ich brać na przetrzymanie.....   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2134

Producenci maja umowy z dystrubutorami podpisane i oni musza ten nawoz odebrac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1291
18 godzin temu, pafnucy napisał:

dopłaty będą większe, w telewizorze mówiły.

Wraca płatność dodatkowa dla gospodarstw 1- 3 ha , do tej pory była od 3- 27 ha .

https://www.agrofoto.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/od-2023-roku-platnosc-redystrybucyjna-do-wszystkich-pierwszych-30-ha,109866.html

Edytowano przez Mariusz2903

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Krzysiukov napisał:

Ja bym ją psem poszczuł, mój na obcych strasznie cięty aż siatkę od kojca gryzie jak obcy się napatoczy 😜 Srakę mają bo ludzie nie kupują nawozów i ŚOR a tym bardziej materiału siewnego a pensję muszą z czegoś dostać. 

EDIT: 

Cena azotu w postaci saletry kosztowała zawsze w okolicy 1 t pszenicy konsumpcyjnej zawsze około 100 zł więcej, więc jak ta Pani to taki dobry matematyk to niech porówna sobie tą zależność 900 a 1000 zł rok temu a 1400 i 3000 w tym roku. No jakoś proporcje się nie zgadzają. Tylko pewnie ona na matematyce siedziała w ostatniej ławce i grzebała palcem w nosie lub w innym miejscu woląc zrobić sobie przyjemność niż słuchać nauczyciela xd 

 

Nie przesadzacie troszkę? Pani trochę racji ma. To zborze które czeka na sprzedaż wyprodukowane na tanim azocie. Gorzej mają ci co wszystko sprzedali w żniwa a nie kupili nawozów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

No ok to niech teraz pszenica jest po te 800zl a kontrakty niech podpisują na przyszły rok po 1500 bo nawóz drogi. Przecież wiadomo po ile wyprodukowane a nie wiadomo ile będzie zabrane za rok.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25726

To ja powiem tak- niech się gonią bałwany.  Tylko dzielić społeczeństwo.

Już wiem że lepiej będzie mi zrezygnować z dopłat do 2 czy 3 hektarów niż stracić całą redystrybucyjną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Dzwonilem na sklady najtansza saletra 2800 facet mowi ze ostatnie 8 ton i jak trzeba wiecej to on nie sprowadza bo sie boi co bedzie z cena ma resztki tarnogramutego bez azotu  po 1800 warto brac ten tarnogram ? 

Mocznik podobno przy całym aucie prawie 100tys 

Pan z agroloku natomiast straszy ze saletra od srody o 40zl do gory a jest po 2880

Co lepiej kupic krede granulowana z calc group po 380zl czy wapno kornickie po 440? Ph 5.4 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2448

No to jak to jest - nawozy są drogie bo gaz i inne podrożały czy nawozy są drogie bo zboża podrożały? Ja też jak będę coś sprzedawał z gospodarstwa to będę się pytał ludzi o dochody i np jeżeli ktoś zarabia 10tys to cena mojego produktu powinna być podwójna bo co on z kasą będzie robił. To jest właśnie ten tok myślenia zakładów - rolnicy sprzedają obecnie drogo zboże tak więc musimy ich wydoić

Edytowano przez krilan06
  • Like 8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Facet z agroloku jak zapytalem o ceny to odrazu ile czego a ja ze zalezy od ceny to on ze i tak kupic musiscie bo slaby plon bedzie a ze pszenice na luty po 1800zl kontaktują to ze saletra po 3000zl nie jest zle 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9005
4 minuty temu, damianos95 napisał:

Facet z agroloku jak zapytalem o ceny to odrazu ile czego a ja ze zalezy od ceny to on ze i tak kupic musiscie bo slaby plon bedzie a ze pszenice na luty po 1800zl kontaktują to ze saletra po 3000zl nie jest zle 

Agrolok tyle płaci z pszenicę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25726
10 minut temu, damianos95 napisał:

ma resztki tarnogramutego bez azotu  po 1800 warto brac ten tarnogram ? 

 

Według mnie absolutnie nie warto. Nawet za 1000zł.

2,5% P rozpuszczalnego w wodzie. To do czego to się nadaje? Za co płacić?

Polifoska 6 po 2650 czy ultra 8 po 2800 jest dużo tańsza od tego śmiecia.

Nauczcie się liczyć swoje pieniądze

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

To tłumaczenie że cena gazu itd to puste pierd....e w lutym 2014 gaz był na podobnym poziomie a azot jakoś nie był w cenie pod  3000 wystarczy spojrzeć na zysk zakładów azotowych w ostatnich miesiącach  .Obecna sytuacja to próba ile rolnicy są w stanie zapłacić i jeżeli przestaną totalnie kupować to cena spadnie ale zawsze ktoś się wyłamie i kupi bo ma wizję zysku .Rolnicy nigdy nie umieli liczyć i Bóg po to dał im widły żeby gnój wywalali bo do ekonomi im daleko

  • Like 7
  • Thanks 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995
1 godzinę temu, mds212 napisał:

Producenci maja umowy z dystrubutorami podpisane i oni musza ten nawoz odebrac

Mieli i te umowy były na stare ceny i wszystkie zostały wymówione dwustronnie..... Na nowe ceny żaden dystrybutor w moim rejonie nie podpisał zdnych umów... Jeden miał na 3 tys ton mocznika i powiedział że umowa wymówiona bo tego nie sprzeda po nowej cenie.... więc pryszczem nie jest.... Zamawiasz towar to sprowadz .. Place puste praktycznie. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano12332    61
35 minut temu, Agrest napisał:

To ja powiem tak- niech się gonią bałwany.  Tylko dzielić społeczeństwo.

Już wiem że lepiej będzie mi zrezygnować z dopłat do 2 czy 3 hektarów niż stracić całą redystrybucyjną.

Też mam taką sytuację, ze trafia mi się złożenie na dodatkowe 3 ha i przekrocze 30 ha, wiec co nie dostane wcale tej redystrybucyjnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

Dostaniesz do tych 30 ha .... Powyżej 50 ha nie dostaniesz wcale bo ta dopłata ma być dla gospodarstw od 3 ha do 50 ha. 

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25726

Przy 50,01ha nie dostaniesz. Przy 49,99 dostaniesz 1200euro. Przy 30ha też 1200euro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

TIAAA

Edytowano przez pafnucy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

co tak beczycie o te 1200 euro przy ponad 50 hektarów. jeszcze wczoraj przychód z 60hektarów był 500 tyś rocznie. 

o takie grosze 🙉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj