Polecane posty

Janusz    112
Tomek90 napisał:

Na olx po 2k saletra można znaleźć, a skąd ludzie po 3k biorą cenę 😅

W tej chwili to składy które jeszcze mają zapasy nawozów to robią kasę,bo za duża jest różnica pomiędzy składami....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2367

na wiosne w pobliskim składzie widzialem pół placu zawalony mocznikiem tysiace ton i dam sobie rękę obciac że polowy z tego nie sprzedali umie gość przewidzieć sytuację


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995
1 godzinę temu, Winnetou napisał:

Akurat on i mds212 potrafią rzeczowo uzasadnić swoje racje, a wy potraficie tylko narzekać doliczając swoje roboczogodziny po jakichś astronomicznie wysokich stawkach, i potem okazuje się, że dokładacie do produkcji, ciekawe z czego?😁 A jak przyjdzie, co do czego ile to jeden z drugim nie ma, jaki samochód żonie kupił, gdzie był na wczasach, ile nabył hektarów , ile paszportów maszyn ojroków w skarpecie 😱🙆‍♂️ i wyzywa innych od dziadów😭😭😭 Dlatego jedynym autorytetem w opłacalności hodowli bydła jest dla mnie jbazydlo😗

Poczekajcie cierpliwie na zielony ład. To już za rok. Tam dostaniecie  sute rekompensaty za nicnierobienie, i nie trzeba się będzie przejmować cenami nawozów, będziecie mieli więcej czasu na narzekanie😜

Jasne ... mds 212 najpierw oskarżył że ceny rosną z winy rolników bo rzucili się na nawozy i 50 %rolników już kupiło a powinno z10 %. Potem stwierdził że to jednak giełda i koszty i że nikt nie jest winny i wszyscy pokrzywdzeni..... Najbardziej tracą ponoć handlarze... co sprzedali już poniekąd 50 %  nawozu rolnikom i nie zarobili na koszty..... Cyrk i pomieszanie z poplątaniem i tyle.... Jak dla ciebie to jest logiczne i rzeczowe uzasadnienie to gratuluję... 🤕

Dla mnie to pierdy bez sensu i tyle.. 😜

Czekam na zielony ład z utęsknieniem bo będę trzepał kasiorę tylko pytel.... 😁

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948
2 godziny temu, deSilva napisał:

Tu się mylisz, ciebie i tego oregona nikt na poważnie tu nie bierze.    :P

Idz chłopie do jakiejkolwiek szkoły rolniczej, nawet zawodówki to cię nauczą podstaw rolnictwa. Wtedy może i tobie zacznie się opłacać.

Pewnie należysz do tych co 100kg saletry dają w maju, od grzyba nie pryskają bo przecież "tata nie pryskoł i mioł" a później płacz w żniwa i wyzywanie wszystkich wokół, kto ośmieli się napisać, że miał 8 ton pszenicy. Matołek jesteś i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    858

Jak dobrze policzysz roboczogodziny i amortyzację to z każdego biznesu wyjdziesz na minus. Najlepiej zrobić bilans roczny czy zostało więcej niż zainwestowałem i czy jestem z tego zadowolony. Jeden będzie godnie żył z 20ha a drugi będzie się męczył na 50ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7605

Policzyć dochód na 1 osobę to fajnie wychodzi ale na utrzymaniu kilka osób zanim sami zaczną zarabiać jak zaczną to już nie jest tak fajnie .

Koszta utrzymania jedzenie ,  opłaty danego domu z danego gospodarstwa tak to powinno być liczone .

A nie że jakiś rolnik do wzięcia szuka żony liczy zyski dziękuje za uwagę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, Winnetou napisał:

Akurat on i mds212 potrafią rzeczowo uzasadnić swoje racje, a wy potraficie tylko narzekać doliczając swoje roboczogodziny po jakichś astronomicznie wysokich stawkach, i potem okazuje się, że dokładacie do produkcji, ciekawe z czego?😁 A jak przyjdzie, co do czego ile to jeden z drugim nie ma, jaki samochód żonie kupił, gdzie był na wczasach, ile nabył hektarów , ile paszportów maszyn ojroków w skarpecie 😱🙆‍♂️ i wyzywa innych od dziadów😭😭😭 Dlatego jedynym autorytetem w opłacalności hodowli bydła jest dla mnie jbazydlo😗

Poczekajcie cierpliwie na zielony ład. To już za rok. Tam dostaniecie  sute rekompensaty za nicnierobienie, i nie trzeba się będzie przejmować cenami nawozów, będziecie mieli więcej czasu na narzekanie😜

Rozumiesz że te wyliczenia można o d*pę rozbić, jak taka wydajność jest tylko u nielicznych i to nie z winy że nie sypią nawozu czy nie stosują ochrony, może cwaniaczki wyliczą jak to jest w produkcji zwierzęcej, bo sypać trzeba tak samo i trzeba to przerobić i jakie są wtedy koszty i dochody opłacalności. Nie mówię już o świniach, w innych grupach też lepiej niedługo już nie będzie.

1 godzinę temu, oregano napisał:

Idz chłopie do jakiejkolwiek szkoły rolniczej, nawet zawodówki to cię nauczą podstaw rolnictwa. Wtedy może i tobie zacznie się opłacać.

Pewnie należysz do tych co 100kg saletry dają w maju, od grzyba nie pryskają bo przecież "tata nie pryskoł i mioł" a później płacz w żniwa i wyzywanie wszystkich wokół, kto ośmieli się napisać, że miał 8 ton pszenicy. Matołek jesteś i tyle.

Uspokój się trollu, bo długo tu nie zabawisz. Jakbyś miał choć krztę rozumu, to nie trzeszczał byś w kółko to samo tylko wiedział jakie są w Polsce realia i nie pieprzył głupot że wszyscy mają mieć po 8 ton

3 godziny temu, javorskyp napisał:

Odniosłem się do kosztów ostatniego sezonu i sytuacji gdzie mogę sprzedać pszenicę po 1000zł. Jak czytasz to czytaj ze zrozumieniem. Co roku mam zapisane ile włożyłem i ile zostaje.

Przecież jest źle, chyba nie zrozumiałeś sensu mojej wypowiedzi. A gdzie drożejące opryski, amortyzacja sprzętu i moja godzinowa praca? Podałem przykład o ile mniej mi zostanie na pszenicy jeśli cena skoczy na 3k, luźna rozkmina.

Wylicz ile zostanie tym co mają zwierzęta i nie sprzedają zboża, albo nie sieją pszenicy na piachach, gdzie inne zboża d*py też nie urywają.

Edytowano przez deSilva

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majster545    15
8 minut temu, galan99 napisał:

Policzyć dochód na 1 osobę to fajnie wychodzi ale na utrzymaniu kilka osób zanim sami zaczną zarabiać jak zaczną to już nie jest tak fajnie .

Koszta utrzymania jedzenie ,  opłaty danego domu z danego gospodarstwa tak to powinno być liczone .

A nie że jakiś rolnik do wzięcia szuka żony liczy zyski dziękuje za uwagę .

Po ile u was nawozy?  Wstrzymujecie się czy kupujecie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7605

U na nikt  nie kupuje wszystko czeka do wiosny .

Edytowano przez galan99
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, witejus napisał:

Oczywiście,kierowca nie musi mieć prawa jazdy nawet lepiej jak niema.

A minister rolnictwa nie musi być rolnikiem, nawet lepiej jak się w ogóle nie zna na rolnictwie i jego realiach. 

Edytowano przez deSilva

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    3003

4 magazyny z nudów objechałem spytać o cenę, a tam zdziwko bo hale wszystkie puste i nawet nie zamawiają nowych dostaw 🙄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7605

Minister zdrowia też nie musi być lekarzem - tylko Doktor nauk ekonomicznych. Dyrektor generalny Ministerstwa Finansów (2016–2018), zastępca prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia ds. operacyjnych (2018–2019), prezes Narodowego Funduszu Zdrowia (2019–2020), minister zdrowia w drugim rządzie Mateusza Morawieckiego (od 2020).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330
4 godziny temu, pafnucy napisał:

daj adres tych składów. jutro będą pustki.

 

a ja nie?

Nieaktualne ceny, dziś już po 2920, a jeszcze 2 dni temu 2220:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janusz    112
sylwek23111 napisał:

4 godziny temu, pafnucy napisał:

daj adres tych składów. jutro będą pustki.

 

a ja nie?

Nieaktualne ceny, dziś już po 2920, a jeszcze 2 dni temu 2220:(

Tak jak pisałem wcześniej. Składy teraz trzepią kasę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2134
witejus napisał:

Oczywiście,kierowca nie musi mieć prawa jazdy nawet lepiej jak niema.

Kierowca musi mieć ale właściciel formy transportowej nie musi mieć bo on nie jeździ, tylko ma od tego ludzi. Tak samo nie musi znać się na rachunkowości bo ma od tego księgowa. Właściciel musi tylko umieć zarządzać firma. Tak jak prezes klubu, nie musi mieć pojęcia o grze w piłkę i ich szkoleniu bo ma od tego sztab ludzi z trenerem na czele.jak zwykle guzik wiesz a tylko szczekasz. Myślisz że szejkowie, właściciele takich klubów jak Psg czy manchester city znają się na piłce? Nie. Dla nich to biznes i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
13 minut temu, mds212 napisał:

Myślisz że szejkowie, właściciele takich klubów jak Psg czy manchester city znają się na piłce? Nie. Dla nich to biznes i tyle

to nie biznes dla nich a zabawka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaroslaw    432

Panowie  powiedzcie  mi  czy  żeby  kupić  nawóz  muszę  mieć  pole  czy  wystarczy  że  mam  kasę  ?    okolice PWA  , CZN  saletra  2800 - 3000  - mocznik około  3500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2134

Może i zabawka, ale zabawka na której zarabiają. slawekz1975 napisał: dyrektorzy pgr tez sie nie znali na uprawie i ekonomii prywatni wzieli w dzierzawe i gospodarki odzyły   Dyrektor nie musi się znać na uprawie ale powinien mieć do tego zatrudniona osobę co się będzie znała i będzie kontrolować pracowników. Czy hodowcy bydła sami leczą swoje krowy czy mają od tego weterynarzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167
3 minuty temu, yaroslaw napisał:

Panowie  powiedzcie  mi  czy  żeby  kupić  nawóz  muszę  mieć  pole  czy  wystarczy  że  mam  kasę  ?    okolice PWA  , CZN  saletra  2800 - 3000  - mocznik około  3500

Na saletrę trzeba pisać oświadczenie, że nie jesteś terrorystą i nie wysadzisz sejmu tylko na pole wysiejesz. kawałek pola pasuje mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
5 minut temu, mds212 napisał:

Może i zabawka, ale zabawka na której zarabiają. 

na PSG  nie zarabiają i zarabiać prędko nie będą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkman12    25
30 minut temu, 90210grzesiu napisał:

Na saletrę trzeba pisać oświadczenie, że nie jesteś terrorystą i nie wysadzisz sejmu tylko na pole wysiejesz. kawałek pola pasuje mieć.

Brałem saletrę w lipcu i nikt nie mówił o jakimś oświadczeniu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj