Polecane posty

EppS    91
25 minut temu, skywalker89 napisał:

A to Pan na składzie jest bardzo przekonywujacy... jeden przez drugiego pie pży o tym gazie 3 po 3, a wystarczy na ten temat poczytać w internecie, ale po co, lepiej ludzi nakręcać na zakupy bo drogo kupił to niechce z towarem zostać.. jeśli nic się nie wydarzy na świecie z pogodą,  a w tą porę październik-grudzien nie przypominam sobie żeby coś złego mocno sie działo, to do końca roku wg analityków ceny gazu wrócą do normalnych poziomów. Zawsze jak się robi na coś ssanie a tutaj czytaj - gaz, zwiększa się produkcję co później prowadzi do spadku cen bo popyt nie nadąży za podażą

https://biznes.interia.pl/gieldy/aktualnosci/news-drastyczna-podwyzka-cen-gazu-prognozy-nie-sa-optymistyczne,nId,5500403 . Moge poprosiś o te prognozy cen na grudzień ?

  • Like 1

NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003
16 minut temu, Bercik92 napisał:

Najgorsze jest to że nie wiadomo czy teraz kupować mocznik pod qq czy czekać do maja...

Kupić to co wyjdzie najtaniej za kg N, qq urośnie nie tylko po moczniku..

 

 

Edytowano przez jaco512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    770

A ja nie wskakuje w ten owczy pęd z zakupami nawozów, bo już inaczej tego nazwać nie idzie. Takie ssanie dodatkowo nakręca cenę. Ci co kupili jakiś czas temu taniej to wygrali, ale teraz to już wydaje mi się że żadna okazja. Trudno najwyżej później kupię drożej i będę ograniczał ilość do niezbędnego minimum. Zawsze jest pewien poziom cen których rynek już nie zaakceptuje. Ps. Swoją drogą ciekawe czasy, kilka lat temu przy tak drastycznych podwyżkach cen i spadkiem produktów rolnych, asf i etc. robił się niezły szum na wsi, organizacje rolnicze, kółka itd. Ludzie bardziej o protestach myśleli, a teraz większość ruszyła na zakupy, żeby jeszcze zdążyć, no ale właśnie co zdążyć? Kupić już drogi nawóz, który będzie potrzebny za ładnych kilka miesięcy? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekz1975    188

tez zawsze pod kuku siałem 300 kg mocznika w tym dałem saletrzak ok 300kg i tak samo ladna wyrosla i zauwazyłem ze po saletrzaku szybciej dojrzerwa

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995
1 minutę temu, driver24 napisał:

A ja nie wskakuje w ten owczy pęd z zakupami nawozów, bo już inaczej tego nazwać nie idzie. Takie ssanie dodatkowo nakręca cenę. Ci co kupili jakiś czas temu taniej to wygrali, ale teraz to już wydaje mi się że żadna okazja. Trudno najwyżej później kupię drożej i będę ograniczał ilość do niezbędnego minimum. Zawsze jest pewien poziom cen których rynek już nie zaakceptuje. Ps. Swoją drogą ciekawe czasy, kilka lat temu przy tak drastycznych podwyżkach cen i spadkiem produktów rolnych, asf i etc. robił się niezły szum na wsi, organizacje rolnicze, kółka itd. Ludzie bardziej o protestach myśleli, a teraz większość ruszyła na zakupy, żeby jeszcze zdążyć, no ale właśnie co zdążyć? Kupić już drogi nawóz, który będzie potrzebny za ładnych kilka miesięcy? 

Drogi... Ale czy będzie tańszy ? Nadal jest szansa kupić taniej niż za kilka miesięcy... Zara rzuca  dopłaty i nie potanieje bo widomo że chłop musi kupić i tyle. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    91

Przepraszam pomyliłem z Bercik92

Edytowano przez EppS

NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
35 minut temu, EppS napisał:

możę warto poswięcić rok z brakiem gazu i cenami wysokoimi  by przerwać zieloną paranoje ?   co do artykułu to Anglia otworzyła ponownie kopalnie węgla .

Edytowano przez jarecki
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    91

Anglikom po wyjściu łatwiej otworzyć kopalnie

  • Like 1

NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Że azoty drożeją to rozumiem, ale dlaczego sól potasowa zdrożała? Zawsze cena soli wynosiła w granicach 1600-1700 zł/t, w tamtym roku kupiłem za 1400, a teraz wynosi ponad 2000 tys. To jest czysta spekulacja, pośrednicy wyczuli rynek, nakupili nawozów, a teraz sprzedają drożej. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62
4 godziny temu, Bercik92 napisał:

powiedz to moim rodzicom dla nich dzierzawa jest dużo lepsza niż własność bo kupowanie sie nie opłaca i 30 lat bedie sie spłacać w 1995 r mieli możliwosc kupienia ziemi po pgr po 500zł za ha ale niestety nie kupili bo w tym okresie kupili kombajn ziemniaczany za 16 tyś ...dzisiaj ta ziemia jest warta 40 tyś za hektar albo i wiecej a kombajn,,,, interes życia...

Tak tylko jak byś dziś wiedział co będzie za 20 lat pewnie też byś inaczej dzisiaj postępował. Kiedyś nie było takiego pędu na ziemię bo każdemu starczało te 7-15 ha a maszyny były potrzebne. Choć niektórzy myśleli mam kopaczkę a miał znajomości żeby mieć kombajn to po co mi to i pieniądze w skarpetach ludziom przepadały. Kazdy jest mądry co to się należało kiedyś zrobić, a to trzeba wiedzieć co dziś robić żeby za ileś lat było dobrze.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

embargo na sól z białorusi ale nie tylko , wszystkie nawozy są ze sobą powiązane skoro drożeje fosfor , azot , nawet magnez i siarka to czemu mają producenci soli nie skorzysatać ?  siarczan magnezu był po 600- 700 zł teraz 1 tys .

6 minut temu, sylwek23111 napisał:

Że azoty drożeją to rozumiem, ale dlaczego sól potasowa zdrożała? 

 

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    91
5 minut temu, sylwek23111 napisał:

Że azoty drożeją to rozumiem, ale dlaczego sól potasowa zdrożała? Zawsze cena soli wynosiła w granicach 1600-1700 zł/t, w tamtym roku kupiłem za 1400, a teraz wynosi ponad 2000 tys. To jest czysta spekulacja, pośrednicy wyczuli rynek, nakupili nawozów, a teraz sprzedają drożej. 

Tutaj wymówką mogą byś sankcje nałożone na Białoruś (tylko nie jestem pewien czy sankcje nie dotyczą tylko potażu 40%).


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    2996

Baryłka ropy tez tania była, a na stacjach jakoś nie spadły ceny 👀🙈

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    2996

A później chwalą się że z vatu większe wpływy, jak wszystko w hovj drogie to i vat większy płacą 🤦‍♂️🙄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    834

Interia i tym podobnym to nie jest chyba zbyt rzetelne źródło informacji.. wystarczy chwilke się wysilić.. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    91
11 minut temu, skywalker89 napisał:

Interia i tym podobnym to nie jest chyba zbyt rzetelne źródło informacji.. wystarczy chwilke się wysilić.. 

 

Znafca teoretyk, podaj jakieś źródło na potwierdzenie tezy (no chyba że to budka z piwem to wtedy nie). Nie znalazłem żadnego opracowania które zapowiadałoby szybki krach na rynku surowców. https://biznesalert.pl/loskot-strachota-jacyno-pgnig-ceny-gazu-energetyka/


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompast    7
1 godzinę temu, maciej napisał:

Wole saletrzak po 1200 niz mocznik po 2400... trzeba kalkulować

Tak tylko saletrzak teraz 1550 a mocznik 2300

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321
Huberto89 napisał:

4 godziny temu, Bercik92 napisał:

powiedz to moim rodzicom dla nich dzierzawa jest dużo lepsza niż własność bo kupowanie sie nie opłaca i 30 lat bedie sie spłacać w 1995 r mieli możliwosc kupienia ziemi po pgr po 500zł za ha ale niestety nie kupili bo w tym okresie kupili kombajn ziemniaczany za 16 tyś ...dzisiaj ta ziemia jest warta 40 tyś za hektar albo i wiecej a kombajn,,,, interes życia...

Tak tylko jak byś dziś wiedział co będzie za 20 lat pewnie też byś inaczej dzisiaj postępował. Kiedyś nie było takiego pędu na ziemię bo każdemu starczało te 7-15 ha a maszyny były potrzebne. Choć niektórzy myśleli mam kopaczkę a miał znajomości żeby mieć kombajn to po co mi to i pieniądze w skarpetach ludziom przepadały. Kazdy jest mądry co to się należało kiedyś zrobić, a to trzeba wiedzieć co dziś robić żeby za ileś lat było dobrze.

prawie 30 lat temu ojciec kupił pole 2ha, koleś który sprzedawał proponował ojcu obok kolejne 2 ha ugoru który wtedy zarazstal samosiewami drzew za śmieszne grosze ale ojciec mając kasę stwierdził " po co mi ugor" a dziś rośnie tam super łasi nie raz wspomina ta sytuację i pluje sobie w brodę ale tak to czasem jest. A wracając do cen nawozu, na hektarwiedzy koleś dobrze mówi że ceny rosną z wielu powodów, ssanie Chin powrót gospodarki światowej po pandemii i do tego spekulanci więc to pompuje balonik który kiedyś pęknie ale tak jak mówił że niewiadomo kiedy to będzie, za miesiąc ruszają zaliczki dopłat więc do końca roku będzie cena rosła a co dalej nie tego nie wie, Chiny gospodarczo są tak silne że szachują cały świat. Brali świnie cena super, przestali brać gospodarstwa padają, tak samo z pszenica, amoniakiem. mają świat w garści

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

i chiny  biorą  prawdopodobnie teraz gaz z rosji , bo rosja tego gazu może nie mieć dla zachodu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj