Polecane posty

Strongman    3212

A zdarzyło wam się ze na jednej palecie było kilka worków polifoski jakiejś różowej chodzi o 6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8983
9 minut temu, Karol6130 napisał:

Moja była czerwona

 

Znalazłem 2 granulki🙆‍♂️ o taka jest

20210519_215027.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

ale jednorodny kolor różowy? ktoś dłużej stosuje? rosnie dobrze?


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8983
10 minut temu, proxy8441 napisał:

 

mnie zapewniał że ta 7-20-30 jest jednolitego koloru, nie taka jak tutaj na zdj, pod tym zdjęciem piszą że jedna jest mieszaniną a jedna jest jednorodnego koloru, zalezy od składu pewnie tzn czy ta 6... czy ta 7... czy 8...

 

ta za 1710 a polifoskę 6 mogę mieć za 1730zł chyba wybór padnie na polifoskę, chciałem ultrę 8 ale cos podobno cieżko z nią?

U mnie wszystkie granule jednakowy kolor tyle że nie takie czerwone jak u Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7372

Podobna, granule bardziej trójkątne były. 

Twoje już wilgotne. 

3 minuty temu, GRZES1545 napisał:

Znalazłem 2 granulki🙆‍♂️ o taka jest

20210519_215027.jpg

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3212

Z 3 worki na palecie było różowe polifoski 6.Palety były całe zafoliowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

trafiła Ci się inna partia polifoski tj sprawa soli potasowej zużytej do produkcji, nie martw się tym

 

dalej czekam na dalsze opinie o Bialfosce


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7372

U nas duże gospodarstwa sieją i zadowoleni. 

Będę pewnie robił badania gleby na jesieni to wtedy powiem. 

Miałem dawać jej 400 kg pod kukurydzę zamiast 200 soli i 150 polidapu, wyszło by więcej fosforu za te same pieniądze. 

Miało iść to w podsiewacz, tylko się bałem że będzie za dużo, należało się rozdzielić na dwa razy po 200.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263

Tylko ze rozpuszczalność fosforu przyswajalnego masz 99% w fosforanie i napewno jest większa jak w tym npk. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248
1 godzinę temu, Tomek90 napisał:

Tylko ze rozpuszczalność fosforu przyswajalnego masz 99% w fosforanie i napewno jest większa jak w tym npk. 

jeśli by to miało być namieszane z fosforem z fosforanu amony tj polidapu to ok a jeśli z superfosfatu to srednio bo superfosfaty maja gorszą rozpuszczalność zdajesie od fosforanu amonu, nie wiem co robić chyba wezmę sprawdzoną polifoskę bo ultry 8 nie ma w regionie aktualnie


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

polifoska 6 większość firm nie sprzedaje ilości całosamochodwych bo wyczerpali limit na maj a nie wiedzą jaki cennik będzie na czerwiec padają kwoty od 1850 wzwyż

ultra 8 poniżej 1800 jest ciężko wyrwać z dostawą na lipiec,

jakieś wschodnie nawozy piast/bialfoska/i inne 1750netto 

ogólnie lipa, jak jakiś skład ma stary zapasy to można jeszcze coś wyrwać niżej i nie ma co się zastanawiać. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przem    37

polifoska 5 1630 brutto

polifoska 6 1840 brutto

ultra 8 1940 brutto

ceny z dostawą do powiatu Gostynińskiego na Mazowszu, niby cały towar wyprzedany, ale jak sie chce zamówić to wszędzie maja ostatnie auto do sprzedania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus1998    56

Panowie jak myślicie, zaopatrywać się już w NPK czy może jeszcze jakimś cudem stanieją? Nie pojawiają się jeszcze żadne oferty na azot na nowy sezon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1539

gdzie nie dzwonię każdy mówi że taniej ma nie być, ma tylko drożeć. Sam dzisiaj zamawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1539

polifoska 1880, ultra 1900, npk ruski 1860, ceny brutto z terminem na sierpień 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Kolego szybko zamawiaj. W ciągu 5 dni wzrosło 70 zł. Ja zamówiłem w ampol nawóz Yara gdzie rano tydzień temu w poniedziałek dzwoniłem że chce zamówić. Przedstawiciel przyjechał koło południa to już była lipa. Tyle zamówień poszło że nawozu zbrakło i nie było wiadomo kto będzie miał. Dopiero na drugi dzień wszystko zostało podliczone i się udało bo ktoś zrezygnował. 

Polifoska była wtedy po 1780 . Łotewski lv agro 1600 a za tydzień już 1670. Wschodni jakieś npk ze starego zapasu 1640 nowy 1740. 

 

Nie ma co się zastanawiać.

Ceny netto. Yara 5 14 28 wyszło po 1575

Edytowano przez grzesiekrolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

jaka cene macie na rsm ?

z polifoskami poczekać chyba do żniw bo jak uwala rzepaki i pszenice do cen typowo żniwnych to niech se w dupe wsadza npk po 1800zł 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
XTRO napisał:

gdzie nie dzwonię każdy mówi że taniej ma nie być, ma tylko drożeć. Sam dzisiaj zamawiam 

u kogo takie ceny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1539

agrolok, zwoleń. Ceny są podobne tu i tu. Wszędzie w ch*j drogo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
XTRO napisał:

agrolok, zwoleń. Ceny są podobne tu i tu. Wszędzie w ch*j drogo

u sobianka mieli takie same ceny z 2tygodnie temu, dlatego pytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez danielhaker
      W jakich cenach sprzedajecie ziemniaki w 2022 roku? Czy przy niskich cenach produkcja ziemniaków jest opłacalna? Kiedy spodziewacie się wzrostów cen w waszych regionach za ziemniaki przemysłowe i jadalne? Czy pozyskanie nowych rynków zbytu pozwoli na osiągniecie lepszych cen? Jak Wy, oraz rolnicy z okolic prognozujecie ceny w sezonie 2022? Zapraszamy do dyskusji.
      Link do tematu z sezonu 2020/2021:
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj