yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

miwigos    3527

MRAUKOT Taniej wyjdzie ,ale z metkonazolem pewniejsze działanie 

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25631
1 godzinę temu, Nh89 napisał:

Czy wie ktoś może czy można gdzieś jeszcze kupić  "duet na start" pakiet 20 ha? Bo u mnie nie do kupienia. Stosował ktoś może tej wiosny ? Jaki efekt ?

Spróbuj po 8 rano tu. Jeszcze nie dawno miał.

[Nazwa]..........
[Telefon] 510 812 369

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    58

Potwierdzam, miał w bardzo dobrej cenie i żałowałem, że nie zamówiłem od niego wcześniej bo lokalnie przepłaciłem i to w hurtowni śor jakieś 300 zł na tym pakiecie 20ha, priaxora i moddusa zamawiałem za to i wszystko jak najbardziej ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majster545    15
4 minuty temu, miwigos napisał:

Jak teraz kupiłeś modusa to nie dostaniesz premi zwrotnej

A za Tri turbo też jest zwrot ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    58
4 godziny temu, miwigos napisał:

Jak teraz kupiłeś modusa to nie dostaniesz premi zwrotnej

Byłem świadomy tego ale jeśli kupiłem go w dobrej cenie, a lokalnie jest sporo drożej to i tak myślę, że opłaciło się. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    96
9 godzin temu, EmilPlayP napisał:

Byłem świadomy tego ale jeśli kupiłem go w dobrej cenie, a lokalnie jest sporo drożej to i tak myślę, że opłaciło się. 

Jakiej premii zwrotnej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    58

Co roku jest na stronie producenta czy to syngenta czy basf jakaś promocja tylko trzeba kupić wiosną śor i w określonym czasie po zarejestrowaniu się u nich udostępnić faktury zakupu. Przy moddusie było jak dobrze pamiętam 10% wartości zakupu zwracali. Tego roku miałem zwrot za axial komplet, moddus, medax max, zawsze dobre parę groszy tylko tam gdzie kupujesz nikt o tym Ci nie powie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

Wiosną z cenami środków jest jak na black friday , sztuczni pompowane aby udać że 10 % zwrotu od producenta .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527

A teraz co podnoszą bez przyczyny ,bo nawóz drogi ,wiele środków na wiosnę będzie tańsze jak teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nh89    11

Pszenica siana 20.09. Dość wcześnie. OK 300 szt na m2. spacer.pngspacer.pngMimo to wydaje się dość rzadka.Zdjęcie robione przy -2 st przez co też może takie wrażenie inne jest. Co myślicie ?

IMG_20211205_132111.jpg

Edytowano przez Nh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

wczoraj kupiłem regulator wzrostu, w miesiąc i  jakies 25% wzrostu ceny
u mnie pszenica taka - 300 roślin siane 25.09

20211204_081831.jpg

20211204_082117.jpg

20211204_082139.jpg

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
2 minuty temu, Nh89 napisał:

Pszenica siana 20.09. Dość wcześnie. OK 300 szt na m2. spacer.pngspacer.pngMimo to wydaje się dość rzadka.Zdjęcie robione przy -2 st przez co też może takie wrażenie inne jest. Co myślicie ?

IMG_20211205_132111.jpg

Rzadka? Na moje oko to za gęsta i moze byc problem z grzybkami i wyleganiem chyba ze zadbasz o to porzadnie a nie niech sie dzieje wola nieba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nh89    11
4 minuty temu, yacenty napisał:

wczoraj kupiłem regulator wzrostu, w miesiąc i  jakies 25% wzrostu ceny
u mnie pszenica taka - 300 roślin siane 25.09

20211204_081831.jpg

20211204_082117.jpg

20211204_082139.jpg

no wydaje się sporo gęściejsza niż moja. Ogólnie to zbyt rzadkie siewy się u mnie nie sprawdzają. Przeważnie siałem trochę gęściej. No ale skoro mówicie że gęsta no to chyba za rzadka nie jest ;)

6 minut temu, Michal014d napisał:

Rzadka? Na moje oko to za gęsta i moze byc problem z grzybkami i wyleganiem chyba ze zadbasz o to porzadnie a nie niech sie dzieje wola nieba :)

Tu jest pszenica po pszenicy.Na t1 pójdzie UNIX 0.6 i fenpropidyna 0,4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    58

Yacenty czym w tym roku skracasz i w jakiej cenie udało się kupić? W zeszłym tygodniu kupiony moddus po 145 zł brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
3 minuty temu, Nh89 napisał:

no wydaje się sporo gęściejsza niż moja. Ogólnie to zbyt rzadkie siewy się u mnie nie sprawdzają. Przeważnie siałem trochę gęściej. No ale skoro mówicie że gęsta no to chyba za rzadka nie jest ;)

Tu jest pszenica po pszenicy.Na t1 pójdzie UNIX 0.6 i fenpropidyna 0,4

Zabieg t1 w normie ale pytanie czy t0 nie bedzie potrzebne 🤔 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

medax i moddus, moddus 180zł litr


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio88    75
miwigos napisał:

A teraz co podnoszą bez przyczyny ,bo nawóz drogi ,wiele środków na wiosnę będzie tańsze jak teraz

Z reguły działa to odwrotnie popyt napędza wzrost cen a szczyt popytu jest na wiosnę nie łudził bym nadziei na obniżenie cen wiosną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4889
37 minut temu, Nh89 napisał:

Pszenica siana 20.09. Dość wcześnie. OK 300 szt na m2. spacer.pngspacer.pngMimo to wydaje się dość rzadka.Zdjęcie robione przy -2 st przez co też może takie wrażenie inne jest. Co myślicie ?

IMG_20211205_132111.jpg

Według hobbysty nie żyjącego z ziemi i siejącemu dużo gęściej, na kilogramy to rzadka. Ale jak ktoś celuje w jakość i bardzo wysokie plony to chyba woli rzadką niż gęstą.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    569

Mam 1,8 ha pszenżyta. Starczy UNIX 1 l  + 1 l Andros (fenpropidyna)?

Czy lepiej w dawce 2 l /ha artemis na T1?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
16 minut temu, Troker1979 napisał:

Mam 1,8 ha pszenżyta. Starczy UNIX 1 l  + 1 l Andros (fenpropidyna)?

Czy lepiej w dawce 2 l /ha artemis na T1?

Podobne zabiegi choc podstawe lepiej zabezpieczy unix.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj