yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

yacenty    3892

Ja już nie mam miejsca na kolejne porównanie w tym roku, więc z urzędu pojadę z T3 - tylko oczywiście nie wiem kiedy, bo jakby nie patrzeć jest lekkie opóźnienie w wegetacji.
T2 już zrobione.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No na lipiec trzeba urlop łatwić i gdzieś jechać na spokojnie,  rok temu artist już się wykłosił a teraz liść podflagowy, rzepak był już bez kwiatu a teraz pełnia kwitnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    960
14 godzin temu, robercikj100 napisał:

No i ? Coś mocno się przyglądasz na inne pola ? Radzę patrzeć się na swoje.

Twoje chyba też podobnie wygląda wnioskując po komentarzu a to akurat 2 miedzy od mojego które mam czyściutkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3892
7 godzin temu, Zapracowany napisał:

No na lipiec trzeba urlop łatwić i gdzieś jechać na spokojnie,  rok temu artist już się wykłosił a teraz liść podflagowy, rzepak był już bez kwiatu a teraz pełnia kwitnienia

dokładnie tak,

porównanie zdjęć 24.05.2020 vs 23.05.2021

20210523_103915.jpg

20210523_125709.jpg

E97A1848.jpg

20200524_114844.jpg

 

 


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

180 kg N po rzepaku, npk i mgs, Ca w opór. Ostatnia dawka N koniec marca ok 120kg N w postaci rsm 32. Sypnąć tak ze 100 kg zaksanu?

IMG_20210524_074411.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3892

Znasz swoje pola, ale ja bym już nie dawał. Sytuację mam niemal identyko, po rzepaku i poszło 60+120N


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1016
43 minuty temu, Andpol napisał:

Twoje chyba też podobnie wygląda wnioskując po komentarzu a to akurat 2 miedzy od mojego które mam czyściutkie.

😁 śmieszny jesteś, jeździsz po polach i robisz zdjęcia jakichś chwastów żeby się dowartościować, czy jak bo nie rozumiem? w temacie o rzepaku tak samo wiec nie wiem o co chodzi ?


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    960
6 minut temu, robercikj100 napisał:

😁 śmieszny jesteś, jeździsz po polach i robisz zdjęcia jakichś chwastów żeby się dowartościować, czy jak bo nie rozumiem? w temacie o rzepaku tak samo wiec nie wiem o co chodzi ?

Żebyś zobaczył jak może wyglądać zaniedbane pole pszenicy czy rzepaku jakbyś nie widział?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
marcinguru napisał:

Czy ma jakikolwiek sens na T2 Priaxora 0,62 plus 0,62 Tebu?

żeby praxor coś podzalal to przynajmniej 0.8l I 0.5 tebu


Kędzior89 napisał:

warto dać mocznik i siarczan dolistnie na liść flagowy czy lepiej odpuścić

Ja zawsze daje taka mieszankę + coś na skrzypionke np cyperkill

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    960

Ja b.dawać 0,6l na ha+ 0,4 Ambrosso bo ma 500 tebukonazolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    96
16 minut temu, Andpol napisał:

Ja b.dawać 0,6l na ha+ 0,4 Ambrosso bo ma 500 tebukonazolu.

Ja dawałem 125 azoksy i 120 protiokonazolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3892

Z chlopyralidem jest tak śmiesznie ze są srodki zarejstrowane tylko na rzepak i buraki, a są takie ze mają rejestrację w zbożach. Nie pamietam teraz który jak. Na pewno Lontrel jest w rzepaku i burakach.
Mam kupiony na pszenice, ale jeszcze czekam, bo po tribenuronie oset zniknał. Tzn ani ja go wczoraj nie widziałem ani ojciec dziś w tych naszych newralgicznych miejscach, ale moze i pszenica go schowała

20210523_125709.jpg


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
5 godzin temu, yacenty napisał:

Znasz swoje pola, ale ja bym już nie dawał. Sytuację mam niemal identyko, po rzepaku i poszło 60+120N

Na tym też miałem plan się zatrzymać, ale pada bardzo bardzo dużo, nie mam w tym roku deszczomierza, ale znacznie więcej niż rok temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3892

kusi, ale wolałbym żeby Marek kosił, a ostatnio jak dosypalem to powiedział że schodzi z kombajnu i żebym sam walczył z tym poległym g... 11ha 3 dni koszone było ;) gdzie powinno pójść za 1 dzień


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broody    106
2 godziny temu, jahooo napisał:

???

to chyba środek na rzepak

Chlopyralid nadaje się do buraków, rzepakowy, ale i do pszenicy,jak i kukurydzy czy nawet soi 🙃 taki z niego diabeł. Na ostrożnia(oset) bardzo cięty. 

@yacenty To chyba o majora chodzi że ma rejestrację w pszenicy 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9268

Pszenica ozima
Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,4 l/ha
Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,3-0,4 l/ha
Termin stosowania:
zabieg wykonywać wiosną od początku krzewienia do końca fazy krzewienia zboża (BBCH 20-29).
Zalecana ilość wody: 200-300 l/ha.
Zalecane opryskiwanie: średniokropliste.
Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 1

 

To dane z etykiety, teraz bałbym się stosować, a poza tym chabra nie ma nawet w wykazie zwalczanych w pszenicy wiosną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18

czym moge opryskac pszenice ozima w fazie liscia flagowego na chwasty? na jednej dzialce niestety rumian mi wyszedl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
39 minut temu, yacenty napisał:

kusi, ale wolałbym żeby Marek kosił, a ostatnio jak dosypalem to powiedział że schodzi z kombajnu i żebym sam walczył z tym poległym g... 11ha 3 dni koszone było ;) gdzie powinno pójść za 1 dzień

T1 input triple+ r1 0.5kg medax max. Przy T2 myślę znowu dać medax ale nie wiem czy też 0.5kg i powinna ustać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj