yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

Gość   
Gość
1 godzinę temu, andrzej1988 napisał:

sąsiad na polu tez ma takie place jasno ciemne. taka mapa polowa sie zrobiła a wiem że dba. Co roku stosuje polcalc. Wszystko wynawożone. Ja stosuje mniejsze nawozenie i nie co roku wapno a pszenice mam równiutka na calej długości i szerokosci a on takie place.

Sąsiada pole też takie łaciate, ale on osad rozrzucał. Super widać jak działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    96
1 godzinę temu, tomek73 napisał:

A o to chodzi dokładnie.

Ja do plusa dokupiłem piotio ale ma też  ERE 

Ile płaciłeś za Elatus Plus ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887
22 minuty temu, Badek15 napisał:

Panowie jakim środkiem można najpozniej regulować pszenice i pszenzyto? medax cerone? bo dopiero teraz w środę zrobiłem t1 i r1 (przyczyny ode mnie nie zależne). zboża wyglądają pięknie i chciałem jeszcze raz skrócić żeby się nie wywaliły. Tylko że faza goni bo kłos ma 11 pięterek i około 4-5cm długości więc pewnie niedługo będzie się kłosić, co mogę dac i ile żeby było bezpiecznie ? I jaki odstęp zachować od ostatniej regulacji?

Raczej na liściu flagowym, ale niech się wypowiedzą mądrzejsi ode mnie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrols    9

W pszenicy jarej kiedy stosujecie azot powschodowo? 0.5cm pierwsze kolanko nad węzłem krzewienia jest w tej chwili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badek15    6

czytałem że medax można do widocznych pierwszych ości. np i jeszcze pozostaje kwestia etefonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawek393    20
15 godzin temu, gonzo2019 napisał:

Co to za grzyb? Priaxor 0,8l i Tebu 0,5l wyczyści mi to? W zeszłym roku całe liście mi tym zaszły w arkadi i chciałbym ją dobrze ochronić od tego 

IMG_20210515_152453.jpg

Wydaje mi się że to DTR, czyli brunatna plamistość liści 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975
2 godziny temu, mysza103 napisał:

To nie wiem czemu  @JanKrzysztof pisał że masz glebę  tak dobrą na której 8 ton pszenicy osiągasz bez żadnego problemu .

Nadal utrzymuję, że miwigos ma dobrą glebę, bo na piachu czy mozaice 100 ton buraka nawet w bardzo dobrym roku nie urośnie. Problemem  w ostatnich latach jest mało opadów, a to czynnik, który w największym stopniu limituje plony w naszym rejonie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    96

Co to kogo obchodzi jaką ma glebę, niech ma jak najlepszą 😜 Panowie są ważniejsze tematy na tym forum niż przepychanki kto ile i na jakiej glebie plonu zbiera 😜 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stan07    1

Huzar Activ w pszenicy jarej. Stosował ktoś?

Proszę o opinie mam pozostałości. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

I tak woda najwięcej decyduje o plonie. Przynajmniej takie mam obserwacje z ostatnich 10 lat. Jest woda to jest plon, nie ma wody, to możesz mieć super zadbana glebę, możesz siać najlepsze odmiany, stosować full nawozów i full sor, a i tak na koniec dnia zbierzesz marny plon.

  • Like 7
  • Thanks 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024

Co sądzicie o fungli Askra xpro 260 koszt ok 200 zł na hektar miał ktoś do czynienia opinie , wart tych pieniędzy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528
7 godzin temu, mysza103 napisał:

To nie wiem czemu  @JanKrzysztof pisał że masz glebę  tak dobrą na której 8 ton pszenicy osiągasz bez żadnego problemu .

Miał racje poniżej 8 w przecietnym roku jest ,jak była susza w 2018 było 6,2 t ,w troche mniej suchym 2019 było 7,2 t ,rok temu 9,5 mowa o średnim plonie z kilkudziesięciu ha , w 2017 8,4 t , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junak19    14
17 godzin temu, john_deere7430 napisał:

obawiam się ze ta stoklosa może to właśnie zrobić ... czyli co temat już zapomnieć zagryźć żeby i nie patrzeć na stoklosowe działki ?? A axial w tej fazie pszenicy tez już odpada , podobno nie bierze Stokłosy ale w dawce 0,9l ma podane ze bierze zycice i wyczynca to Stokłosy by nie zjadł ? Chciałbym jakoś zwalczyć do dziadostwo ....

Axial nie weźmie Ci Stokłosy, wiem na swoim przykładzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
258michal    2

Co będzie lepszym rozwiązaniem na zabieg t2/t3 priaxor + azoksystrobina czy priaxor+ tebu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887
2 minuty temu, 258michal napisał:

Co będzie lepszym rozwiązaniem na zabieg t2/t3 priaxor + azoksystrobina czy priaxor+ tebu? 

a co zawiera priaxor?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
yacenty napisał:

I tak woda najwięcej decyduje o plonie. Przynajmniej takie mam obserwacje z ostatnich 10 lat. Jest woda to jest plon, nie ma wody, to możesz mieć super zadbana glebę, możesz siać najlepsze odmiany, stosować full nawozów i full sor, a i tak na koniec dnia zbierzesz marny plon.

Masz rację przepychanki nic nie dadzą, o wszystkim decyduje woda. Ostatnie 4 lat uprawiam kukurydze na ziarno na tej samej dzialce i w 2019r sypało 5t/ha a w zeszłym roku przy prawie 700mm w sezonie dalo 15t Uprawa i nawożenie prawie identyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887
3 minuty temu, dzikiWschód napisał:

Masz rację przepychanki nic nie dadzą, o wszystkim decyduje woda. Ostatnie 4 lat uprawiam kukurydze na ziarno na tej samej dzialce i w 2019r sypało 5t/ha a w zeszłym roku przy prawie 700mm w sezonie dalo 15t Uprawa i nawożenie prawie identyczne

amen,

u mnie w 2018 było 355l za sezon - pszenica prowadzona na 9-10ton dała 7. w 2020 prowadzona dużo lżej, spadło 605l i plon znacząco przykrył 8ton. W tym sezonie mamy 60% opadu więcej jak w 2020, więc może uda się kapkę więcej wyjąć.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
258michal    2
55 minut temu, yacenty napisał:

a co zawiera priaxor?

 fluksapyroksad i  piraklostrobine , wiem że to substancja z tej samej grupy co azoksy ,  więc teraz pytanie co lepiej zadziała na choroby -  tebu czy właśnie wspomniane azoksy ? Ogółem azoksy powoduje fajny efekt zielności ale czy zastosowanie tej substancji razem z priaxorem będzie miało jakikolwiek sens ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887
258michal napisał:

55 minut temu, yacenty napisał:

a co zawiera priaxor?

 fluksapyroksad i  piraklostrobine , wiem że to substancja z tej samej grupy co azoksy ,  więc teraz pytanie co lepiej zadziała na choroby -  tebu czy właśnie wspomniane azoksy ? Ogółem azoksy powoduje fajny efekt zielności ale czy zastosowanie tej substancji razem z priaxorem będzie miało jakikolwiek sens ?

jaki sens ma łączenie 2 produktów z tej samej grupy? nie lepiej zwiększyć dawkę jednego?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
258michal    2
1 minutę temu, yacenty napisał:

jaki sens ma łączenie 2 produktów z tej samej grupy? nie lepiej zwiększyć dawkę jednego?

no w sumie racja ! dobra dzięki za pomoc :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1196

poszedł deszcz i ciepły weekend zboże nie do poznania 

IMG_20210517_190840.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj