yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

Papkin    27
3 minuty temu, CaseInter napisał:

lepiej dać 0.4l moddusa solo czy 0.3 +1lCCC?

Lepiej 0,4kg medax

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2261
1 godzinę temu, bizonbs napisał:

Panowie czy sam ccc w dawce 1.8l/ha wystarczy na wyleganie? Czy dokupić Modusa i zrobić proporcje. 

Modus 0,4 + 1l ccc? 

0.2 do 0.3 moddus i ccc 0.8 do litra. 

1 godzinę temu, alfa napisał:

Cholera bo ma iść moddus po 0.3 litra i delaro czyli nakład będzie i na regulacji i na fungicydzie 

Jednak chemia jest niektórym tania jak sąsiadom prykskaja 🤷‍♂️

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Wydaje mi się że kolega pisząc "jak przelecę sąsiadowi" miał na myśli wykonanie usługi po sąsiedzku a że pewnie szerokość ścieżek różna stąd te rozmyślania co będzie gdy sie ciecz nałoży.

Wrócę do pytania odnośnie doboru środka w fazie przedstawionej na  dolnym zdjęciu z poprzedniej strony. CCC+trineksapak czy Medax? Jeśli medax to jaka dawka dla zyta? 0,7kg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon94    51

Po ilu dniach od oprysku herbicydowego przymrozek jest nieszkodliwy dla uprawy?

Załóżmy sytuację że po 3 ciepłych dniach i nocach gdzie nie spada temperatura poniżej 5 stopni przychodzi dzień przymrozku -1.

Działanie chwastobójcze myślę będzie jak najbardziej mimo iż zalecają 4 ciepłe dni. Tylko obawa o pszenicę?

Pytam bo takie mniej więcej okienko by się na zapowiadało czy będzie to się jeszcze okaże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2261

U mnie po 2 dniach było - 8, chwasty nie wzięte, piszenica odrzuciła pędy bo w suszę jeszcze trafiłem. Przy sytuacji jak Twoja, powinno być ok, zależy jeszcze czym pryskasz bo herbicyd na dwuliścienne nie przyhamuje pszenicy. 

10 minut temu, tobago napisał:

@Tomek90 nawet w tej fazie co mam u siebie? Etykieta mówi 0,5-1kg/ha.

Ok 7t stało w 99% przy tej dawce, kolanko już mi uciekło temu dałem medaxa. 1kg to droga impreza już, w tym roku jadę też 0.6, zawsze można przyhamować jeszcze raz w późniejszej fazie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2261

W tym roku chyba ccc i trineksapak bo wilgoc jest. Znajomy dawał medaxa to przy 7t stała pszenica tylko niewiem jaka dawka. W życie ciężko złapać kolanko na ccc to medax bez spiny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mostowiak    21
2 godziny temu, bizonbs napisał:

Panowie czy sam ccc w dawce 1.8l/ha wystarczy na wyleganie? Czy dokupić Modusa i zrobić proporcje. 

Modus 0,4 + 1l ccc? 

Ja dawałem w życie 0,3+0,7ccc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1192
1 godzinę temu, mysza103 napisał:

Mógłbyś to rozpisać logiczniej . Jak ty chcesz to pryskać że ci się kilka  razy modus raz po razie będzie nakładał , a tym bardziej u sąsiada ?

Sąsiad ma ścieżki 15 m ja opryskiwacz 18 i będzie nakład po 1.5 m z każdej strony 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351
1 godzinę temu, Tomek90 napisał:

 

Ok 7t stało w 99% przy tej dawce, kolanko już mi uciekło temu dałem medaxa. 1kg to droga impreza już, w tym roku jadę też 0.6, zawsze można przyhamować jeszcze raz w późniejszej fazie. 

Jasne, w optymalnych warunkach można sobie ucinać dawki tylko w tym roku gdzie mamy takie chłody raczej trzeba zwiększać dawki. Też mi sie to nie podoba, szczególnie że jest już kupiony trineksapak ale jeśli cały czas w granicach 5-10st to co on podziała..

Ja Medaxa wybrałem bardziej ze względu na (podobno) lepsze działanie w niższych temperaturach, niż na przegapione kolanko.

Zastanawiam się czy do tego, powiedzmy 0,6-0,7kg Medaxu nie dodać CCC. Podobno takie mieszanki są stosowane. Tylko czy to jeszcze faza na ccc..?

@Mostowiak w jakiej fazie dawałeś taką mieszankę? Idealne bbch31?

Edytowano przez tobago

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3608
dzikiWschód napisał:

Panowie jeśli uzyje teraz moddus start na dokrzewienie to na pierwsze kolanko tez musze skracac, nigdy nie dokrzewialem wiec nie wiem

https://youtu.be/d-4X7PxS2HI tutaj masz wyjaśnione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matix78    0

Witam. Mam pytanie na jesień odchwaszczałem pszenicę środkiem Bizon niestety nie zadział na 100% dlaczego nie wiem wg mnie wszystko zrobiłem ok pierwszy raz mi się zdarzyła taka sytuacja. Kupiłem na poprawkę axial komplet pak i mam pytanie czy nic się nie stanie pszenicy jeżeli opryskam ją na poprawkę tym środkiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2261
56 minut temu, alfa napisał:

Sąsiad ma ścieżki 15 m ja opryskiwacz 18 i będzie nakład po 1.5 m z każdej strony 

Toż można dysze pozamykać pojedyncze 🙄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

Jak już mamy na tapecie wylegiwanie. Przyglądał się ktoś może różnicom poniższych produktów? 

 

Modus czy Windsar? Windsar jest nieco tańszy a wszędzie jest opisany jako genialny odpowiednik Modusa. 

Windsar około 120zł, modus około 175zł.

 


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

ja pryskałem w tamtym roku zamiennikiem modussa, co prawda trochę za późno jak zaczęło padać, ale w raz skagen i rotax plackiem leżał, potem 2 ha kosiłem 7 godzin, w tym roku żadnych zamienników, na wysokie odmiany medax max, na resztę moduss, tym bardziej ze na 5 l 100 zł różnicy miedzy ori a zamiennikiem to nie majatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hecktor2    25
5 godzin temu, Valt144 napisał:

mieszał ktos 0.7 dr green zboza z prochlorazem? bo planuje dac 0.7 dr green zboza + 0.7 dr green kukurydza do tego 0.8 Atropos + 0.4 Ambrossio + 0.4 tern

Opisaną przez Ciebie kombinacje zastosowałem w tamtym roku. Byłem niesamowicie zadowolony z efektów o ile oczywiście interesuje Cię TURBO uszczelnienie opryskiwacza :) 

1617740019365.jpg

1617740019373.jpg

1617740019379.jpg

  • Like 1
  • Confused 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj