yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

Mateusz1q    1826
5 minut temu, yacenty napisał:

T3 w kwietniu? Coś pomieszałeś czy tak poważnie?

u mnie T1 idzie w okolicy 30.03-10.4
t2 - koło majówki
t3 - pierwszy tydzien czerwca.

Od kiedy na T2 daje mocno a na t3 dwa triazole to kosząc koło 20-25.07 dalej kosze zieloną słome a kombajn az jęczy

Było pite wczoraj? 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3884

sorry, teraz dopatrzyłem się kwitnienia, co za różnica czy kwietnia czy kwitnienia:P tylko 1 literka :P

To jak ci to datowo wychodzi?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

Euforia ma kolanko na 6-7mm od węzła na weekend regulacja chyba się szykuje. Z grzybem chyba jeszcze trochę zaczekam co myślicie?

IMG_20210405_103624_HDR.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83
4 minuty temu, kellyq napisał:

Euforia ma kolanko na 6-7mm od węzła na weekend regulacja chyba się szykuje. Z grzybem chyba jeszcze trochę zaczekam co myślicie?

Ja bym nie czekał, zabieg wykonasz 10 kwietnia później T2 po majówce lub przed i zostanie ci ewentualnie T3 pod koniec maja. Tylko co będzie z pogodą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bałor    5

witam panowie u nas na Lubelszczyźnie wegetacja dopiero ruszyła pszenica dostała 90kg N stanowiska mocne klasa 3-4 nie zrobiłem herbicydu na jesienno myślę pod koniec tygodnia dać Lancet i pytanie mogę dołożyć 0.2 moddus start? a potem na pierwsze kolanko moddus 0.4 boję się że nie utrzymam tej pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

Panowie jeśli uzyje teraz moddus start na dokrzewienie to na pierwsze kolanko tez musze skracac, nigdy nie dokrzewialem wiec nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
24 minuty temu, dzikiWschód napisał:

Panowie jeśli uzyje teraz moddus start na dokrzewienie to na pierwsze kolanko tez musze skracac, nigdy nie dokrzewialem wiec nie wiem

Jak będziesz chciał skracać , to chyba logiczne , że musisz dać jakiś środek na skracanie .

A na dokrzewianie to powinieneś dać , jak były te dni ciepłe , a nawet przed . Teraz to dokrzewianie to za wiele nie pomoże , bo jest pewnie kwestia ok. tygodnia jak strzeli w żdzbło . Chyba że z póznych siewów , to jeszcze można

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Torus    29
50 minut temu, Bałor napisał:

witam panowie u nas na Lubelszczyźnie wegetacja dopiero ruszyła pszenica dostała 90kg N stanowiska mocne klasa 3-4 nie zrobiłem herbicydu na jesienno myślę pod koniec tygodnia dać Lancet i pytanie mogę dołożyć 0.2 moddus start? a potem na pierwsze kolanko moddus 0.4 boję się że nie utrzymam tej pszenicy

90 kg N to niezbyt wiele. U mnie w gospodarstwie ojciec zawsze na pszenice rzucał 300 kg saletry + polifoska na jesień i zawsze stalo, oczywiście bez skracania. 

1 godzinę temu, kellyq napisał:

Euforia ma kolanko na 6-7mm od węzła na weekend regulacja chyba się szykuje. Z grzybem chyba jeszcze trochę zaczekam co myślicie?

IMG_20210405_103624_HDR.jpg

Uuu spora już. U mnie to połowe mniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240
4 minuty temu, Torus napisał:

witam panowie u nas na Lubelszczyźnie wegetacja dopiero ruszyła pszenica dostała 90kg N stanowiska mocne klasa 3-4 nie zrobiłem herbicydu na jesienno myślę pod koniec tygodnia dać Lancet i pytanie mogę dołożyć 0.2 moddus start? a potem na pierwsze kolanko moddus 0.4 boję się że nie utrzymam tej pszenicy

Ile ma wynieść całość azotu na wiosnę ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Torus    29

To zależy w jaki plon celujesz. Jaka ochronę stosujesz itd. Jest mnóstwo artykułów, filmików,webinarow na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

Mi z nawozów jak obliczyłem wyjdzie 174kg N na hektar. Klasa 2/3

N1 dałem saletrosan i saletrę. Widać efekty. Nabrała ładnie ciemnozielonego koloru, łan się wyrównał. Nie ma żadnych żółtych placy po zimie. Miałem problem ponieważ zrobiłem jeden pasek gruberem na próbę zamiast zaorać. Cały pasek po gruberze był żółty. Ale nawóz wyrównał i naprawdę jest tam ładna pszenica. 

Celuje w 7-8 ton. Mam trochę nerwy bo przymrozki są i zimne dni. Czekam na kilka ciepłych dni żeby opryskać na grzyba + wrzucić skracanie i lecieć z N2 azotem (300kg saletry) . 

Edytowano przez bizonbs

Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Torus    29

Mylisz skróty, T odnosi się do zabiegów fungicydowych. Gdy chcesz napisać o pierwszej czy drugiej dawce azotu to N1, N2 itd. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

Jak sam mieszam to wychodzi mi 37 zł taniej na ha to co jest w Artemis przy 2 l/ha, ale juz widziałem różne kombinacje tych substancji i nie wiem na jaką ostatecznie postawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bałor    5
loquito napisał:

4 minuty temu, Torus napisał:

witam panowie u nas na Lubelszczyźnie wegetacja dopiero ruszyła pszenica dostała 90kg N stanowiska mocne klasa 3-4 nie zrobiłem herbicydu na jesienno myślę pod koniec tygodnia dać Lancet i pytanie mogę dołożyć 0.2 moddus start? a potem na pierwsze kolanko moddus 0.4 boję się że nie utrzymam tej pszenicy

Ile ma wynieść całość azotu na wiosnę ? 

90kg N to w czystym składniku na pierwsze kolanko pójdzie około 300kg rsm32 a dalej zobaczymy ewentualnie po 100kg saletry pójdzie na kłos także 200kg+ N w czystym składniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    906
1 godzinę temu, Bałor napisał:

witam panowie u nas na Lubelszczyźnie wegetacja dopiero ruszyła pszenica dostała 90kg N stanowiska mocne klasa 3-4 nie zrobiłem herbicydu na jesienno myślę pod koniec tygodnia dać Lancet i pytanie mogę dołożyć 0.2 moddus start? a potem na pierwsze kolanko moddus 0.4 boję się że nie utrzymam tej pszenicy

W lubelskim wegetacja ruszyła bardzo dawno temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usieq96    10

Zastanawiam się czy jest sens dodać 0,3/0,4l CCC do 0,5kg Medax czy polecieć solo Medaxem. Niby zapowiadają opady. Rok temu było 0,5kg Medaxa jednak była dość wysoka i na R2 dałem dodatkowo 0,3kg Nawożenie 400l RSM32 + jak będzie woda to możliwe ze dam ze 30N na kłos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
mysza103 napisał:

24 minuty temu, dzikiWschód napisał:

Panowie jeśli uzyje teraz moddus start na dokrzewienie to na pierwsze kolanko tez musze skracac, nigdy nie dokrzewialem wiec nie wiem

Jak będziesz chciał skracać , to chyba logiczne , że musisz dać jakiś środek na skracanie .

A na dokrzewianie to powinieneś dać , jak były te dni ciepłe , a nawet przed . Teraz to dokrzewianie to za wiele nie pomoże , bo jest pewnie kwestia ok. tygodnia jak strzeli w żdzbło . Chyba że z póznych siewów , to jeszcze można

pszenica siana ok 25.10 a do tego u mnie w nocy +1 a w tym tygodniu nawet -5 wiec uważam że jeszcze nie jest za późno na dokrzewianie. Sprawdzę w tym roku na własnej skórze to za rok będę mądrzejszy czy to była dobra dedyzja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj