yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

m_i_c_h_a_l    3
3 godziny temu, Raptus902 napisał:

Jak myślcie jechać we wtorek z herbicydem bo na weekend zapowiadają ochłodzenie

Też się nad tym zastanawiam czy we wtorek nie jechać z herbicydem bo pszenica siana w terminie strasznie zachwaszczona.
U mnie po wtorku dwie noce po 9 stopni a później około 0 stopni, kolejny termin z możliwą temperaturą dopiero za 8 dni.
Planowałem wszystko Axialem Komplett Pack jechać bo sprawdza się u mnie ale chyba Lancet jest lepszy do niższych temperatur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3kusy3    13
1 godzinę temu, misio3p napisał:

Taka dawka z pewnością sprawi, że kilka rozkrzewień przybędzie. Jeśli nie chciałeś  rozkrzewiać to 40-60N na pierwszą dawkę jest wystarczające. 

Siana w terminie po siewie walowalem i niestety przyszedł deszcz i dość mocno zabiło ziemię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stan07    1
Dnia 26.03.2021 o 07:39, Marekk91 napisał:

Działa Wam kalkulator potrzeb pokarmowych roślin IUNG? Bo od kilku dni chcę coś sprawdzić i nie działa 😤

Niestety od jakiegoś czasu nie działa. A nic innego znaleźć nie mogę.

 

18 godzin temu, Andpol napisał:

Zależy od terminu siewu pola i odmiany niektóre dokrzewić trzeba jeszcze.

Proszę o info jakie masz doświadczenie z dokrzewianiem tylko N czy też chemicznie. Ja zastanawiam się nad Moddus start. Pogoda zdecyduje potrzebne byłoby słońce.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    950
34 minuty temu, stan07 napisał:

 

 

Proszę o info jakie masz doświadczenie z dokrzewianiem tylko N czy też chemicznie. Ja zastanawiam się nad Moddus start. Pogoda zdecyduje potrzebne byłoby słońce.

 

Tylko N oczywiście jeśli jest taka potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Ja dałem 200/250kg zaksanu i na 100% będę dokrzewiał chemicznie, żeby nie odrzucala świeżych dokrzewien. W tym tygodniu ostatni dzwonek na to bo potem wskoczy w inną fazę i pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024

Ja dawałem ok 250 kg na ha saletry i w miejscu gdzie wyszła zakładka bo nie wyłączyłem pół rozsiewacz to po prostu ją pali 🤦

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3885
21 minut temu, Damianek20 napisał:

Ja dawałem ok 250 kg na ha saletry i w miejscu gdzie wyszła zakładka bo nie wyłączyłem pół rozsiewacz to po prostu ją pali 🤦

Tu by musiało nic nie być, pole trójkątne i nie jest łatwo zamknąć czy otworzyć rozsiewacz w odpowiednim momencie. Nic sie nie dzieje przy takich dawkach - u mnie szło 200kg saletry 2. marca

7V8A0049.jpg

7V8A0052.jpg

7V8A0058.jpg

DJI_0394.jpg

DJI_0399.jpg


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stan07    1

Jakie macie doświadczenie  ile rozkrzewień max  może jedna roślina utrzymać . Moja obecnie posiada 2-3  niestety po zasiewie mocno padało nie wszystkie ziarenka skiełkowały.  Trochę brakuje do optymalnej gęstości. Do jakiej fazy można dokrzewiać chemicznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wichura123    33
6 minut temu, yacenty napisał:

Tu by musiało nic nie być, pole trójkątne i nie jest łatwo zamknąć czy otworzyć rozsiewacz w odpowiednim momencie. Nic sie nie dzieje przy takich dawkach - u mnie szło 200kg saletry 2. marca

7V8A0049.jpg

7V8A0052.jpg

7V8A0058.jpg

DJI_0394.jpg

DJI_0399.jpg

Wygląda zacnie , planujesz robić zupę na T1 ? Czy regulacja osobno ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3885
9 minut temu, stan07 napisał:

Jakie macie doświadczenie  ile rozkrzewień max  może jedna roślina utrzymać . Moja obecnie posiada 2-3  niestety po zasiewie mocno padało nie wszystkie ziarenka skiełkowały.  Trochę brakuje do optymalnej gęstości. Do jakiej fazy można dokrzewiać chemicznie?

dowieź te 2 rozkrzewienia do końca z ładnym kłosem i będzie piękny plon :P

4 minuty temu, Wichura123 napisał:

Wygląda zacnie , planujesz robić zupę na T1 ? Czy regulacja osobno ?

jutro rano analiza i decyzja, ale na 95% bedzie szło razem T1 i regulacja jutro. Przed nami 3 piękne dni z temp w okolicy 20, później jakies ochłodzenie.
W piątek już było widać ze kolanko się odrywa o węzła krzewienia. Tu jest duża szansa ze jutro juz bedzie urwane.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
16 minut temu, stan07 napisał:

Jakie macie doświadczenie  ile rozkrzewień max  może jedna roślina utrzymać . Moja obecnie posiada 2-3  niestety po zasiewie mocno padało nie wszystkie ziarenka skiełkowały.  Trochę brakuje do optymalnej gęstości. Do jakiej fazy można dokrzewiać chemicznie?

Jak pszenica się jeszcze krzewi to można ją wspomóc. U mnie pójdzie 0.5l stabilanu 750. Ogólnie to 200-500g cc się daje ponoć. Nigdy tego nie robiłem. I dr green rzepak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wichura123    33
9 minut temu, yacenty napisał:

dowieź te 2 rozkrzewienia do końca z ładnym kłosem i będzie piękny plon :P

jutro rano analiza i decyzja, ale na 95% bedzie szło razem T1 i regulacja jutro. Przed nami 3 piękne dni z temp w okolicy 20, później jakies ochłodzenie.
W piątek już było widać ze kolanko się odrywa o węzła krzewienia. Tu jest duża szansa ze jutro juz bedzie urwane.

Mam podobną fazę , też lecę Medaxem . Zastanawiam się tylko nad CCC . 

Zrobię jutro foto , będzie na porównanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    950
13 minut temu, Mecha napisał:

Jak pszenica się jeszcze krzewi to można ją wspomóc. U mnie pójdzie 0.5l stabilanu 750. Ogólnie to 200-500g cc się daje ponoć. Nigdy tego nie robiłem. I dr green rzepak.

Raz próbowałem ze stabilanem 0,5 l na ha i zostawiłem kontrole żadnych różnic nie zauważyłem teraz tylko N.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

W jakiej fazie stosowales, jakie warunki, data, ile juz miala rozkrzewien i wcześniej kg N. W jakiej formie i ile przed zabiegiem. Dawałes miedź? Po jakim czasie sprawdzałes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    950

Nie pamiętam bo to kilka lat temu było ale jedno pamiętam że sucho wtedy było i to bardzo miedzi też nie dawałem.

Edytowano przez Andpol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293
yacenty napisał:

9 minut temu, stan07 napisał:

Jakie macie doświadczenie  ile rozkrzewień max  może jedna roślina utrzymać . Moja obecnie posiada 2-3  niestety po zasiewie mocno padało nie wszystkie ziarenka skiełkowały.  Trochę brakuje do optymalnej gęstości. Do jakiej fazy można dokrzewiać chemicznie?

dowieź te 2 rozkrzewienia do końca z ładnym kłosem i będzie piękny plon :P

4 minuty temu, Wichura123 napisał:

Wygląda zacnie , planujesz robić zupę na T1 ? Czy regulacja osobno ?

jutro rano analiza i decyzja, ale na 95% bedzie szło razem T1 i regulacja jutro. Przed nami 3 piękne dni z temp w okolicy 20, później jakies ochłodzenie.
W piątek już było widać ze kolanko się odrywa o węzła krzewienia. Tu jest duża szansa ze jutro juz bedzie urwane.

U Was już regulacje T1 a w lubelskim pszenice dopiero zaczynaja ciemnieć po azocie. Rzepaki tez dopiero się zielenieją natomiast rok mam zdjecie z rzepaku z 28 marca to rzepak był już naprawde wyrośnięty ale zimą zimy nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024

Zrobię wam później fotę, też mi się wydawało że nie powinno bo do tej pory nigdy nie miałem tego problemu tyle że na mróz nie siałem . Nie wiem co poszło nie tak pszenica dość mała jeszcze więc może to powodem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    207

bodziszek to najszybciej pixxaro go wezmie caly sie poskreca, mcpa/2,4d trzeba duze dawki no jeszcze glean ale wiosna bym glean nie dawal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
2 godziny temu, Andpol napisał:

Nie pamiętam bo to kilka lat temu było ale jedno pamiętam że sucho wtedy było i to bardzo miedzi też nie dawałem.

A ja spróbuje w tym roku, chyba jedyne co mogę stracić to kilkanaście zł, a przynajmniej mikro podam. Temp nocą w pt -1, sob-2 potem znowu na + do tego czadu od jutrzejszego zabiegu raczej nic się nie stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72
1 godzinę temu, Mecha napisał:

A ja spróbuje w tym roku, chyba jedyne co mogę stracić to kilkanaście zł, a przynajmniej mikro podam. Temp nocą w pt -1, sob-2 potem znowu na + do tego czadu od jutrzejszego zabiegu raczej nic się nie stanie.

z tego co sie orientuje to CCC wymaga odpowiedniej temperatury, ale Twoja sprawa i pieniądze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj