yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

yacenty    3887

Tez tak myślę. Wróci żonka z pracy to jade zobaczyć co tam w polu piszczy i ogień. Juz chyba 2 tygodnie nie byłem


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broody    106

Zrób fotkę z bliska, ciekaw jestem jak rzepaku w waszych stronach już wyglądają 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

oczywiście, zrobi się


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monstrer    25

No właśnie niektórzy mówią już o regulacji a na wschodzie to jeszcze rzepak dobrze nie ruszył. W km to do  yacentego ok 400 km. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

w sobote mimo ze pod śniegiem to widać ze już mocno się podniósł

20210320_114922.jpg


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszeek    3
1 minutę temu, yacenty napisał:

w sobote mimo ze pod śniegiem to widać ze już mocno się podniósł

20210320_114922.jpg

U nas na Lubelszczyźnie wogole się nie ruszył dopiero w tym tygodniu jest troche cieplej bedzie zaczynał ruszać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

u nas naczynia od lutego stoją ;)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
Przed chwilą, yacenty napisał:

u nas naczynia od lutego stoją ;)

U mnie też, ale sa spoznialscy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xion    86

Pierwszy dzień bez przymrozku od x czasu może w końcu zacznie bujać. Jutro druga i ostatnia dawka azotu. Na jesieni pod deszczyk poszedł metazachlor i chlomazon 2l/0,22l + gramicyd w 4-6 liściach i nawet w wolnych polach zero chwastów to przynajmniej mam z głowy. 

IMG_20210323_102633.jpg

IMG_20210323_102456.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2963    39
35 minut temu, Andpol napisał:

N2 siejecie czy jeszcze czekacie na Lubelszczyźnie?

Polane  20.03, w sumie już 190 N. Rzepak czeka na ciepło i deszcz. Cały przyszły tydzień ma coś padać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    957

To i ja chyba rozsypie dziś saletrzak z borem niech się rozpuszcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2963    39

Co ciekawe, u nas (LTM) rzepaki straciły 70 % liści ale środki już się zbierają. Sądzę, że jak od weekendu zrobi się ciepło to za tydzień zaczną chyba iść po mały w pęd. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

U nas wiosna - godzina 9:45 a na termometrze 11.5 stopnia. dziś jeszcze było -1.5 ale na tą noc nadają juz +5, więc można myśleć o robocie w polu


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sems    0

Witam. Czym zwalczyć chowacza przy obecnych temperaturach? I czy zabieg wykonany jutro będzie chronił rzepak po sobotnich przelotnych deszczach? 

Obecnie zaobserwowalem 6 chowaczy po 1 dni a dodatkowo jak zmianilem wodę 1 wleciał od razu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
3 godziny temu, Andpol napisał:

N2 siejecie czy jeszcze czekacie na Lubelszczyźnie?

Wczoraj i dziś posiane 


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887
Sems napisał:

Witam. Czym zwalczyć chowacza przy obecnych temperaturach? I czy zabieg wykonany jutro będzie chronił rzepak po sobotnich przelotnych deszczach? 

Obecnie zaobserwowalem 6 chowaczy po 1 dni a dodatkowo jak zmianilem wodę 1 wleciał od razu 

wystarczy 2h i środki się wchłaniają. chyba że pryskasz czymś kontaktowym to takie środki działają praktycznie tylko podczas oprysku


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej224    138

Mam taki kawałek 0.5 ha na który braknie mi Toprexu i Pictora. Planuję tam dać Tebukonazol z Prochlorazem a drugi oprysk mam azoksystrobina z difenokonazolem. Który dać na pierwszy strzał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomala611    10

Jak myślicie czy poprzez ostatnie przymrozki i śnieg azot  w postaci saletry podany w pierwszej dawce na początku marca mogl nie być w pełni  wykorzystany przez rzepak?  Pytam o to gdyż nie widzę różnicy w tym jak wtedy wygladal  rzepak a jak wygląda teraz a przecież dostal 105 kg czystego N - lubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Spokojnie ja dałem rsm na raz też chłody, śniegi i różnice widać. Trzeba temperatury. Ja za to dałem saletre na pszenicę i mam wrażenie że w miejscu stoi ale delikatnie ruszyła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomala611    10
7 minut temu, Mecha napisał:

Spokojnie ja dałem rsm na raz też chłody, śniegi i różnice widać. Trzeba temperatury. Ja za to dałem saletre na pszenicę i mam wrażenie że w miejscu stoi ale delikatnie ruszyła

No tak tylko przez ta pogode to czy nie powstały jakieś większe straty azotu? Zastanawiam się jaka druga dawkę zastosowac. Od początku planowałem zamknąć sie w wiosennym nawożeniu na poziomie 170 kg czystego N.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cebulj    73

PAnowie na stronie syngenty na t2 jest tak amistar gold max amistar pro pak i amistar 250 sc. To jedną trzeba wybrać znaczy jeden oprysk czy mieszanka każdego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Jakbyś zastosował mocznik, byłaby susza to mógłbyś się martwić. Zresztą są artykuły o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj