Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Miałem propozycje na żniwa 820 netto. Azot podrożał, na żniwa nie kupiłem. Ale jak by cena poszła na 1500 to by było tak jakbym sprzedał po 820 i azot na przyszły rok dostał za darmo.  Tak więc czekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko8    32
3 godziny temu, ralf3635 napisał:

Nie pytałem,  jęczmień 1160 netto , i

To jeczmien spadł był po 1300 od dzis podobno ceny  obnizył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    190
Berthold napisał:

Sprzedawali byście jakby było 1500 netto czy jeszcze nie ???

ja za tyle bym gonił

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko8    32
3 godziny temu, ralf3635 napisał:

Pszenżyto Czarnocin  1180 netto

Widać ze po 50 dych obniżył  od piątku .Teraz nie powinien nikt dowozić a nie wiadomo jakie beda stawki na transport i zaraz podniesie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    114
1 godzinę temu, mds212 napisał:

Jaki czas? Czas masz do 2024

Do kiedy trwa program?

Program realizowany będzie w latach 2019–2023, przy czym:

  1. zobowiązania (rozumiane jako podpisywanie umów) podejmowane będą do 31.12.2021 r,
  2. środki będą wypłacone do 31.12.2023 r.

 

to samo mi powiedziała co jest wyzej napisane w odr ze raczej nie zdąze do konca tego roku zeby miec wyniki prób

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3530
15 minut temu, KarolaKarotka napisał:

1500 było w zeszłym tygodniu, w tym muszę cenę ustalić, ale za mało 😜

U kogo, chyba że brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaroslaw    432
3 godziny temu, kazik6 napisał:

jak dlugo czekaliscie za wynikiem prób gleby pod dofinansowanie wapnowania

? do konca grudnia jest czas i nie wiem czy zdąze

 

Tylko  się  nie  zdziw  jak  się  okaże  że  nie musisz  wapnować  bo  u mnie  samo  wprowadzenie  dofinansowania  do  wapnowania   podniosło   ph  na  jednej  z  dzierżaw    z   4,7 - 4,9    na  6,5 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    114
2 godziny temu, Pitraszek napisał:
3 minuty temu, yaroslaw napisał:

Tylko  się  nie  zdziw  jak  się  okaże  że  nie musisz  wapnować  bo  u mnie  samo  wprowadzenie  dofinansowania  do  wapnowania   podniosło   ph  na  jednej  z  dzierżaw    z   4,7 - 4,9    na  6,5 

długo czekałes za wynikem prób gleby?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494

Zależy od regionu. Ja mazowieckie to czeka się długo. Ja dawałem przez przedstawiciela a on za nim przekaże to w sumie że dwa miesiące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Dokładnie...jak byłem nie dawno na szkoleniu chemizacyjnym  okolice Chełma-że na podłożu kredowym u nas jak to pani z WODR-u powiedziała wszyscy mają bardzo dobre ph na swoich polach . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olkosio    124
1 godzinę temu, Berthold napisał:

Sprzedawali byście jakby było 1500 netto czy jeszcze nie ???

1500 brutto i zapalam ciągnik z turem do ładowania. Nie ma co być za chciwym. za tyle we wrześniu azot brałem więc mi pasuje. tak jak rok temu, azot kupowałem po 950 i pszenica przy cenie 960 poszła papa. 

A za rok się zobaczy po ile będzie azot i pszenica.

Edytowano przez olkosio
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolaKarotka    547
14 minut temu, miwigos napisał:

Ale nie netto

a dlaczego niby nie, u mnie na bramie ja ustalam cenę za jaką sprzedaję, jak komuś nie pasuje nie musi kupić 😜

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3530

Usatlić możesz ,ale kupiec musi chcieć tyle zapłacić ,więc nie pisz ile byś chciała , tylko ile ktoś oferuje, tu są tacy co twierdzą że dostana 2 tyś.

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463

E no bez jaj z tymi dwoma  tysiącami , wicherek pisał o 2500zł/tona

Edytowano przez mysza103
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolaKarotka    547

widzę że kolego nie załapałeś ironii, to raz

a dwa na cenę muszą się zgodzić dwie strony, nauczmy się wreszcie i zacznijmy się szanować i nasza pracę, a nie 50 złotych w dół i wszyscy lecą błagać na skup żeby tylko odebrali ... pisałam już w temacie bydła ze jak proponują nam obniżki skupu i podwyżki środków do produkcji w tej samej chwili to kto może zamknąć bramę i na wakacje na okres świąteczny, pobyć z dziećmi, rozerwać się a jak ktoś nie umie i musi pracować to niech jakiś kurs sobie skończy, marketingu lub angielskiego, jakiś samorozwój ... a jak zadzwoni telefon przedstawiciela to powiedzieć że nie mam czasu, zajęty jestem, zapracowany, albo mam urlop, nie znam się, nie orientuję, nie sprzedaję, zadzwoń Pan jak cena wzrośnie, albo po trzech króli ...

polecam i miłego wszystkim 😜

  • Like 4
  • Thanks 4
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolaKarotka    547

no to wtedy fajka, fotel i wnuki układające klocki lego ... co Ty na to?

albo nie ... lepiej zamiast fajki setka czystej ze szwagrem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj