Polecane posty

Pitraszek    494

Miałeś badane te ziarno przy podpisaniu umowy? Powolaj się na to badanie idź do prawnika i domagają się wypłaty pieniędzy za dostarczone zboże. Możesz zrobić próby w kilku innych miejscach. 

Edytowano przez Pitraszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

marudzenie, robaka mam co dwa lata, im później w sezon tym większa szansa, ale przed ładowaniem bierzemy próbę, sprawdzamy, wyceniamy i dopiero wtedy wiadomo co dalej. a nie wysyłasz ziarno w świat bez zrobienia próby. podziwiam


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftman    79

Nie jest to w świat bo niecałe 100km. Nie robiłem żadnych badań bo szlo to jako paszowka więc myślałem że maja ładne ziarno robione tak jak w innych latach co nie było problemu to będzie wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
15 minut temu, bizon1 napisał:

Mysza103 180 kgN to jest ponad 500 kg saletry przy cenie 4650/t 

Dokładnie 183 kg N -550 litrów rsm26+s , a cenę to liczyłem swoją , po cenach jakie mam za azot , więc napomniałem że według tej tabelki którą wstawił  @ws71 moje koszty przedstawiają się właśnie tak .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

widzisz całe życie człowiek się uczy...


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

Jak ktoś chce to robaka i tak znajdzie tam gdzie go nie ma 

osobiście od kilku lat sprzedaję zboże po ustaleniu ceny przed załadunkiem i najlepiej żeby zapłata przed odjazdem auta była 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftman    79

Ale chodzi mi bardziej o to czy miał ktoś taka sytuacje że nikt z firmy się nie odzywa z tych osób które są odpowiedzialne za umowę tylko spedytor który mówi że zaraz zadzwoni i cisza potem.


bizon1 napisał:

Jak ktoś chce to robaka i tak znajdzie tam gdzie go nie ma 

osobiście od kilku lat sprzedaję zboże po ustaleniu ceny przed załadunkiem i najlepiej żeby zapłata przed odjazdem auta była 

Pewno. Tylko po co robić taki problem przy 25t kupując po 1050netto a sprzedając znowu komuś z zyskiem a nie robić mi problem bo coś im nie spasowalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494

Żeby zarobić razy dwa. Możesz się też powołać na abuzywne zapisy umowy, skoro te ziarno w innym miejscu jest warte dwa procent mniej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

ja handluje z 2 firmami i nie mam żadnych problemów, jedynie co to można dyskutować o cenie, ale przy takiej drobnicy jaka ja mam cena to nie wszystko


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftman    79
Pitraszek napisał:

Żeby zarobić razy dwa. Możesz się też powołać na abuzywne zapisy umowy, skoro te ziarno w innym miejscu jest warte dwa procent mniej 

Tyle że z tej drugiej firmy jeszcze nie dostałem faktury ani nic. Tylko pieniądze na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

To dziwne a całaść kasy przyszła

Edytowano przez bizon1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftman    79

I to dosłownie 3 dni po wysypaniu a tutaj kolega co posyłał tym samym transportem dzień wcześniej do agrolu do dzisiaj nie ma za jedno auto faktyru i pieniędzy bo nie ma nic zaksiegowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Jak myślicie jaka bedzie maksymalna cena pszenicy w skupie tak marzec maj

Edytowano przez magnum123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dariowola    350
57 minut temu, stach12 napisał:

przy takich cenach nawozu itd istnieje taka obcja że  wszystko zboże co w magazynach  wywiozą za granice , a to co ma urosnąć nie urośnie z głodu i dlatego już dzisiaj powinien być zakaz eksportu  zboża i zakaz produkcji nawozu w całej unii . tak że za dużo nie kalkulujcie zysku na uprawie pszenicy bo dane się mogą pozmieniać

Ja staram się podchodzić do uprawy gleby praktycznie. A uCibie zauważyć idzie filozofię 🤔🤭🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftman    79

Pierwszy raz człowiek się dal namówić na umowę i to za nie duże pieniądze bo 1120brutto i jeszcze problemu z tym są. Teraz bym to zawiózł do skupu 30km ode mnie płacą 1300netto i sprawdzają tylko wilgotność bo na paluszki idzie od razu przerób. Kiedy im wiozlem zmiotki z kamykami i kocimi bobkami i wszystko okej było hah..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1829
25 minut temu, magnum123 napisał:

Jak myślicie jaka bedzie maksymalna cena pszenicy w skupie tak marzec maj

1800

12 minut temu, shiftman napisał:

Pierwszy raz człowiek się dal namówić na umowę i to za nie duże pieniądze bo 1120brutto i jeszcze problemu z tym są. Teraz bym to zawiózł do skupu 30km ode mnie płacą 1300netto i sprawdzają tylko wilgotność bo na paluszki idzie od razu przerób. Kiedy im wiozlem zmiotki z kamykami i kocimi bobkami i wszystko okej było hah..

To ty pijany byłeś jak pisałeś po 1120 brutto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftman    79

Ale to było w październiku co pszenica była dopiero po 990netto a tu dawali 1050netto więc podpisaliśmy a odbiór był od 1 do 31.12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463

A dali ci jakieś pokwitowanie że zawiozłeś towar , a ci nie chcieli przyjąć ? Ja bym to po prostu olał na razie i tyle . Z telefonu nie kasuj tego że próbowałeś się połączyć z nimi w celu ustalenia co dalej robicie z tym fantem i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
2 minuty temu, shiftman napisał:

Ale to było w październiku co pszenica była dopiero po 990netto a tu dawali 1050netto więc podpisaliśmy a odbiór był od 1 do 31.12

Jak masz takie przeboje to niech Ci wystawia odmowę przyjęcia towaru z podpisem czytelnym imię nazwisko i pieczątka i dokładny opis dlaczego nie przyjęli. Dziwne rzeczy, że ktoś podejmuje decyzję sam i wywozi twój towar na inny jak mniemam skup. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftman    79

Nie tak. Kierowca dzwonił do mnie po odrzuceniu pszenicy ma 1 skupie i pyta się co z tym robimy. Mówię załatw mi gdzieś to a się odwdzięczę i za godzinę mi dzwoni ze inny skup to wezmie po 1020netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
1 godzinę temu, shiftman napisał:

U mnie były gazowane magazyny przed żniwami jak chyba u większości. Moim zdaniem nie wywiązanie się z umowy to jest nie dostarczenie towaru. A pszenica dojechała do nich itp

 

Chyba nikt nie zakłada przed sprzedażą ze może być szkodnik w zbożu mimo robienia wszystkiego co można aby go nie było. Oni jak coś od ciebie chcą to dzwonią jak opętani ale jak w drugą stronę to echo

W umowie masz dokładnie określone parametry, jakie ma spełniać towar. Nie spełniał, więc umowa obowiązuje nadal. Nie napisałeś nic, co w przypadku gdy towar nie spełnia parametrów. W innym punkcie kupili bez problemu, bo obecnie to tanio. A Ty musisz dostarczyć odpowiedni towar. Zrobili Cię po prostu w wała.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4088
39 minut temu, magnum123 napisał:

Jak myślicie jaka bedzie maksymalna cena pszenicy w skupie tak marzec maj

3500 zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftman    79

Połączeń do 2 numerów mam mnóstwo więc ich nie będę usuwał na razie. Żadnego pisma nie dostałem że odrzucili towar tylko kierowca do mnie zadzwonił że znaleźli wołka I nie wezmą tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25696
5 godzin temu, shiftman napisał:

Panowie miał ktoś podobna sytuacje? Tutaj akurat firma agrol matejka. Sytuacja wygląda tak że początkiem grudnia przysłali auto po pszenice która była zakontraktowana paszowka po 1050zl już we Wrześniu zaledwie 25t. Auto pojechało był to piątek i w poniedziałek rano kierowca mi dzwoni że znaleźli w pszenicy wołka i nie przyjmą tego co wydało mi się mega dziwne bo magazyn był 2 razy gazowany. Auto pojechało do skupu obok który przyjął pszenice po 1030zl i na drugi dzień już był przelew wszystko okej. A z tym agrolem nie idzie się od tego czasu dogadać. Osoba z którą się podpisywało umowę w ogóle nie odbiera ani nie odpisuje. Dzwonie do sedytora to mydli oczy że załatwi i tyle. Umowa trwa do 31.12 a tu nic nie wiadomo. Spedytor pierwsze zapewniał że zapłacę 30zl do tony za transport i podpisujemy anulowanie umowy. Potem mi mówi że ten co że mną podpisał umowę musi w zamian znaleźć jakąś pszenice co jest nie możliwe w tym czasie i po cenie 1050netto. Jak tu z nimi postępować bo dzisiaj znowu wydzwaniam i zero odzewu...

Po mojemu to załadowali cię w uja po całości.

Auto pojechało na inny skup po kilka stów drożej. Tobie zapłacili taniej.

Być może spółka handlowca i spedytora za plecami szefa firmy. 6tys zł na święta

 

Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale na chwilę obecną nadal wisisz im 25t pszenicy po 1050zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj