Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mano    257
8 godzin temu, Pronar82a napisał:

Lubelskie Mircze 910-970 Brutto 7% strasznie pomału u nas na tym wschodzie idzie pszenica do góry,  ale jak obniżaka to momentalnie w dół

Który z "Panów" taki hojny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    98
2 godziny temu, Zdzinio napisał:

Ładnie dzisiaj jeb..o 4.5 euro dobrze że szambo wylane i stoperan jest 😁

teraz to i tak są brane pod uwagę kontrakty majowe

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakim nawozem, kiedy i w jakiej ilości dać na pierwszą dawkę pszenicy przewódkowej Tybalt która teraz zaczęła szpilkować. Proszę o poradę bo pierwszy raz mam przewódkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

Ja na przewódkę dawałem chyba 180l rsm. Musiałbyś chcieć u mnie w galerii poszperać.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179
9 minut temu, mano napisał:

Który z "Panów" taki hojny?

Pan "W" ostatni jak dzwoniłem do pana ,F " i spytałem się o cenę to odpowiedział że coś koło 900 zł płaci to mu powiedziałem to co nie wiesz po ile płacisz za pszenicę czy wstydzisz się powiedzieć. 


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomciu86    130

Tu się toczy debata o cenie zboża a nie sianie w pszenicy przewódkowej saletry 

No daje koło 900 zł a jak zawieziesz to 880 jest koło tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257
10 minut temu, Pronar82a napisał:

Pan "W" ostatni jak dzwoniłem do pana ,F " i spytałem się o cenę to odpowiedział że coś koło 900 zł płaci to mu powiedziałem to co nie wiesz po ile płacisz za pszenicę czy wstydzisz się powiedzieć. 

Ciekawe jak z płatnością u pana F, dalej parę miesięcy trzeba czekać ? Czy coś się poprawiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
Dnia 28.02.2021 o 12:33, danielhaker napisał:

 

obraz.png

Wszystko się zgadza poza tym że to tylko agrolok a cena locco magazyn, po drugie jeżeli dobrze pamiętam na przełomie maja,czerwca  walneło na ok 630-670 przy pszenicy paszówce, do tego ceny transportu też zrobiły swoje a pierwsze spadki zapoczątkowała firma goodvalley sciągając zboże ze swoich fili ze wschodu , gdzie większość forumowiczów mnie wyśmiała że to niemożliwe a jednak okazało się to prawdą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242
2 godziny temu, Pronar82a napisał:

Pan "W" ostatni jak dzwoniłem do pana ,F " i spytałem się o cenę to odpowiedział że coś koło 900 zł płaci to mu powiedziałem to co nie wiesz po ile płacisz za pszenicę czy wstydzisz się powiedzieć. 

Takie skupy to omijać z daleka jak cennik wisi w głowie człowiek tylko traci ropę i czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

Mazowieckie Bugaj Zągoty ceny netto zł/t na 02.03.2021

Pszenica 930-950

Pszenżyto 800

Jęczmień 800

Żyto 650

Kuku sucha 880

Rzepak 2100

U mnie kilkanaście tyś. plecy względem tego co sprzedałem, rzepak względem żniw. Dobrze że trochę pszenicy zostało. Szkoda bo moża by za górkę coś kupić. O dziwo śor nie które staniały nawet 30 %. No nic grunt że kasa za to co się sprzedało wpłyneła i poszła w obrót.

Edytowano przez Norman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

Cedrop Kluczbork pszenica paszowa  970 netto +50 od poprzedniego tygodnia, do 50 km transport gratis. 

Reszta skupów cena się nie zmieniła. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cargill Białystok w zeszłym tygodbiu

Pszenżyto 750

Pszenica 900


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325

Co to się chłopy dzieje z tą giełdą zacieła się czy co? Już znowu dzisiaj -6 euro!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1761
15 minut temu, Zdzinio napisał:

Co to się chłopy dzieje z tą giełdą zacieła się czy co? Już znowu dzisiaj -6 euro!!

Bo tylko obniżka cen działa jako czynnik decydujący o sprzedaży 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3526

Nie patrz na kontrakt marcowy ,tylko na majowy on tylko -1 ,bo ciągnie go w dół marcowy, ale on chyba w tym tyg. sie skończy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Jakby tak drożało i drożało to byśmy zboże trzymali do żniw ...

 

A tak to jest zamęt , panika i w miarę regularne dostawy do skupow 😉

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494

Grudniowe kontrakty jak były w realizacji też się zrobił zamęt. Wydaje mi się że trzeba przeczekać około dwa tygodnie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj