Polecane posty

mtz55    75
1 godzinę temu, Wicherek napisał:

Śniegi stopniały , chłopy ruszą z towarem i zacznie się golenie baranów

A wystarczy spokojnie czekać do Maja

W kwietniu-maju wyczuwam sytuacja podobna do zeszłego roku. Telefony od firm (nawet takie co 5-10 lat nie handlowałem) czy cos na sprzedaż mamy, świnie coś się ruszaja z ceną jajka też, może być ciekawie jak zboża brak a jest klient na pasze , ale skupy same przez swoją chytrość stracą bo porty zagranica szybciej reaguje na giełde...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek230    0

Dzisiaj propozycja za paszówkę 960zł netto 

Edytowano przez tomek230

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

widzę że lubelskie nieco bliżej mazowsza z cenami niż zawsze częstoborowice (podizdebno) 930br pszenica pasza żółkiewka 900br gorzków 870-900brt nie jest źle 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtezecik    50

Ja nie rozumiem dlaczego większość sprzedaje u lokalnych pośredników jak widzę ceny typu pszenica 880 930 to mnie krew zalewa ma ktoś 24 t jakiegoś zboża dam namiar i biorą bez problemu aby było suche i bez robaka pszenica konsumpcja 980 żyto paszowe 700 netto jęczmień 780 rzepak 2000 nowe zbiory rzepak 1820 itd po co sprzedawać   pośrednikom jak  można SAMEMU ZAROBIĆ ps nawet jak mieszkasz na wschodzie to są tez ludzie co wiozą na zachód i dają dobre ceny 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
Wicherek napisał:

Śniegi stopniały , chłopy ruszą z towarem i zacznie się golenie baranów

A wystarczy spokojnie czekać do Maja

nie wszystkich stać na trzymanie do maja, ale bardzo ciekaw jestem jaka będzie wtedy cena, do tego czasu będzie wiadomo jaka była wiosna i jakie perspektywy na zbiory w zniwa

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinSkZb    5

😀DAJ NAMIAR na lubelskie  za paszową ciekawy jestem tych wysokich cen zadzwonię do nich i tu na forum napiszę wszystkim jutro co zaproponowali 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
23 minuty temu, emtezecik napisał:

Ja nie rozumiem dlaczego większość sprzedaje u lokalnych pośredników jak widzę ceny typu pszenica 880 930 to mnie krew zalewa ma ktoś 24 t jakiegoś zboża dam namiar i biorą bez problemu aby było suche i bez robaka pszenica konsumpcja 980 żyto paszowe 700 netto jęczmień 780 rzepak 2000 nowe zbiory rzepak 1820 itd po co sprzedawać   pośrednikom jak  można SAMEMU ZAROBIĆ ps nawet jak mieszkasz na wschodzie to są tez ludzie co wiozą na zachód i dają dobre ceny 

Podeślij namiary na pszenicę 100 ton teraz ,i na nowe zbiory rzepak i pszenica w tych cenach co piszesz . Ciekawe czy u mnie jest to realne . Świętokrzyskie . Tylko żeby nie trzeba wież 600 km do portu .

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345

Jelonki 940netto na bramie. Czekam, zanim teraz obeschnie podworko bedzie kwiecien😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin34    141
8 godzin temu, adam19750609 napisał:

Chełm 900-940 brutto

Dokładnie gdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam19750609    11

Wiem kolego. Ale akurat wczoraj w jednym i drugim skupie sporo traktorów było... Marcowe kontrakty już chyba zamknięte a jakie prognozy na kwiecień maj???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528

Jak wiecie że oszukują to niema w pobliżu wagi żeby sprawdzić

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam19750609    11

To ci powie nie pasuje to wypiera...laj.. i tyle rozmowy to teraz i tak już z tym co było to w miarę... Kiedyś na przyczepię na 5.5 t potrafił 300 kg urwać... Ja ostatnio woziłem do 3 różnych i w sumie różnicy na wadze nie było. Chyba że wszyscy w okolicy kantuja..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomciu86    130

Oj daje cenę lepsza więcej i ludzie wiozą bo pazerne że zarobią a chytry dwa razy tyle traci 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
10 godzin temu, emtezecik napisał:

 Ajak przewieziesz 300 km z gwarancja odbioru po 980 - 960 netto to ?

To mi wyjdzie na czysto po 880 - 900 , a to nie interes , bo teraz mam po 900- 910 netto z podwórka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minkes    72
2 godziny temu, adam19750609 napisał:

To ci powie nie pasuje to wypiera...laj.. i tyle rozmowy to teraz i tak już z tym co było to w miarę... Kiedyś na przyczepię na 5.5 t potrafił 300 kg urwać... Ja ostatnio woziłem do 3 różnych i w sumie różnicy na wadze nie było. Chyba że wszyscy w okolicy kantuja..

Jak jesteś pewny swojej wagi , dzwonisz po policję i on ma ciepło tylko musisz mu udowodnić że kradnie. U nas taki kradł do momentu jak mu jeden rolnik nie spuścił łomotu u niego na wadze, zabrał się i pojechał a złodziej nawet nie powiedział czemu ma buźkę pokiereszowaną.

Edytowano przez Minkes
  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ta świetny pomysł, i wystarczyło żeby zrobił ład z wagą w tym czasie  zadzwonił na psy i posądził o napaść i już by gościo siedział 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

A nie ma ta firma konta na Googlach żeby jej opinię wystawić ? 

Myślę że najlepszą karą jest antyreklama , źle się szybko roznosi. Szarpać się że złodziejami nie ma co.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj