Polecane posty

subiektywny    38
35 minut temu, Krowiarka napisał:

Nie będą zmniejszać wiem z pierwszej ręki, że w jednej sieciówce zabrakło nabiału 😳 powód negocjacje cenowe. 

W takim razie teraz to spółdzielnie powinny zacząć dyktować warunki cenowe skoro wcześniej przy nadmiarze asortymentu było odwrotnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    331

Powtórzę się, ale co tam. Obniżka cen mleka przy aktualnych kosztach na 1.5 oznacza zapchanie ubojni krowami. Bo dać nawet 3 metry saletry na hektar trawy to jest 800-900 zł a gdzie reszta? Gdzie nawozy na qq? I te 2 zł szału nie robi. Nie to żebym narzekał, ale trzeźwo patrząc na sytuację.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
1 godzinę temu, Krowiarka napisał:

Nie będą zmniejszać wiem z pierwszej ręki, że w jednej sieciówce zabrakło nabiału 😳 powód negocjacje cenowe. 

 2-3 tygodnie temu , biedronka miała zmiejszone dostawy nabiału z firmy co produkowała pod marką biedronkową , sąsiadki pracują tam  to jestem na bieżąco .

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrass    14
8 godzin temu, nemezis napisał:

Koło za pażdziernik 1,66 netto , b.3,8 tł. 4,7 najmniejszy próg do 15tys.l  

Za listopad 10gr w górę , to pewnie parametry polecą ...

10gr podwyzki czy to jest jakby tylko premia jednorazowa na święta? Za pazdziernik tez była u was jskas podwyżka? 

Edytowano przez Piotrass

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
27 minut temu, jarecki napisał:

 2-3 tygodnie temu , biedronka miała zmiejszone dostawy nabiału z firmy co produkowała pod marką biedronkową , sąsiadki pracują tam  to jestem na bieżąco .

To pewnie firma zapłaci kare , biedronka zapewne w umowie się zabezpieczyła na taką ewentualność 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    874
10 godzin temu, pedro2 napisał:

Mlekpol rzuci na święta 30gr (15 na udziały🥴) to w wigilię pod stołem będą projekty obór przeglądać, a w Boże Narodzenie przy dojeniu za jałówkami z olyxa bębnić 🤭

A przypadkiem nie przegłosowali uchwały, że nie będą odtrącane premię na udziały? Niech lepiej utną cenę do 1,2zł to chociaż z czystym sumieniem można likwidować 😁


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nemezis    19
1 godzinę temu, Piotrass napisał:

10gr podwyzki czy to jest jakby tylko premia jednorazowa na święta? Za pazdziernik tez była u was jskas podwyżka? 

od 1.10 podnieśli 10gr , za listopad to jest premia 10gr 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    76
11 godzin temu, pedro2 napisał:

Mlekpol rzuci na święta 30gr (15 na udziały🥴) to w wigilię pod stołem będą projekty obór przeglądać, a w Boże Narodzenie przy dojeniu za jałówkami z olyxa bębnić 🤭

Teraz w listopadzie instruktor z mlekpolu będzie jeździł w moim rejonie na co roczny spis to nawet do obory się nie zbliży A rejestru pasz to nawet niech nie prosi zobaczyć bo mu go  do gardła wsadze jak tam już od dawna nie ma nowych wpisów przez ta ich extra cenę.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    223

Wczoraj był kierowca z nabiałem z Mlekovity to ceny wszystkiego poszły w górę. Masło 6.50zł ser salami 23zł (średniozjadliwy ale nie trujący) ser pleśniowy z 3.5 na 4.3zł i na zakładzie brakuje mleka.Wg mnie jeśli taka biedrona będzie zdzierać kasę od dostawcy że nabiału nie ma to nie wróżę podpisania z taką biedro a przynajmniej nie po dobrej cenie dla biedry. Mało o 1 zł podrożało. Sam zacznę dla siebie robić

Dnia 28.10.2021 o 15:47, ThePerkins napisał:

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

No dokladnie to samo mi mowil instruktor z sierpca ze nowe kontrakty od nowego roku beda i cena za mleko 2.5 ma byc. 

Brakuje mleka na swiecie a spozycie rosnie.

Edytowano przez Bugii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
1 godzinę temu, Xawier napisał:

Wczoraj był kierowca z nabiałem z Mlekovity to ceny wszystkiego poszły w górę. Masło 6.50zł ser salami 23zł (średniozjadliwy ale nie trujący) ser pleśniowy z 3.5 na 4.3zł i na zakładzie brakuje mleka.Wg mnie jeśli taka biedrona będzie zdzierać kasę od dostawcy że nabiału nie ma to nie wróżę podpisania z taką biedro a przynajmniej nie po dobrej cenie dla biedry. Mało o 1 zł podrożało. Sam zacznę dla siebie robić

Biedra zawsze podpisuje dobrą cenę. Przerzuca na klienta i tyle w temacie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3906

Przerzutowe cały czas w górę, niedługo 3 zł zlapie a u nas cena bez zmian. Jak przerzutowe by spadło do 1,5  to obniżka była by za mleko oddane miesiąc do tyłu jeśli nie zdążyli by faktury wysłać. Takie to mamy spółdzielnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

Mlekovita daje "trzynastkę" za listopad czyli 10gr do litra. Pomijając już nazwę tej premii to tak jak się spodziewałem parametry spadły i około 3-4gr trzeba z tego realnie odliczyć...

Edytowano przez asus921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emattti    68
1 godzinę temu, asus921 napisał:

Mlekovita daje "trzynastkę" za listopad czyli 10gr do litra. Pomijając już nazwę tej premii to tak jak się spodziewałem parametry spadły i około 3-4gr trzeba z tego realnie odliczyć...

Mi akurat za pierwsza polowe listopada parametry wzrosly bi: 3,50 tl: 4,45
Za pazdziernik wyszlo 1,89zl to za listopad 2 zl powinnno wyjsc u Lidera

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    2996
vodz napisał:

To na ch*j ten zielony ład jak juz mleka brakuje

Żeby zabrakło na amen 👀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

a co zielony ład zmieni a hodowli bydła ?

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Sprawi problemy w utrzymaniu wysokowydajnych stad. Ograniczenia stosowania środków ochrony i nawozów przełożą się z pewnością na jakośc i ilość paszy. Redukcja stosowania antybiotyków, nie wiadomo czy nie innych leków, programy azotanowe, czyli np składowanie obornika i pasz. Jak dla mnie osobiście to największy teraz kłopot

Problem od pola do zbiornika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14121
1 godzinę temu, vodz napisał:

To na ch*j ten zielony ład jak juz mleka brakuje

Żeby w sposób mniej radykalny zlikwidować bezpieczeństwo żywnościowe. Holendrzy uciekają z produkcją z Litwy bo się nie opłaci, a nam Polakom ma się opłacić? Bach ich zielonym ładem 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fantango    15

Lider tłuszcz i białko o 0.2% w dół za pierwszą połowę zatem 10 groszy nadodatek zabrany na parametrach

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzikusss    199

Jak na lidera przystało ostatni podnosi pierwszy zabiera . Mi wyszło 1.82 brutto za październik minus 5 groszu danina pańszczyźniana i 1 grosz na udział więc za sieprcem 40 groszy  . Pasze mi podnieśli teraz 50 zł to a już jest po 1750  nawóz tylko po.3 tysiące folia tylko 350 zł paliwo 6 zł  nasiona kukurydzy rok temu porcja 170 zl.dzis te same 220 nie wiem na.co.wydać te miliony 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj