Polecane posty

semos    79

w mojej wsi też gość chyba psychicznie nie wytrzymał i przed sianokosami się powiesił, a prowadził jedno z większych stad w gminie i wszystko poszło na rzeź....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może i miał , tylko pytanie czy chciał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

ja kupiłem kilka krów kiedyś i nie warto powiem żę lepiej jałowki , ale sprzedają się i krowy niezle jeszcze . raz sciągłem brodaczaka czy jakoś tak a i takie krowy to tylko obdoić i sprzedać , najlepszy towar to idzie po znajomosci z likwidowanych obór i same likwidacje też mają nieraz powody z chorobami w stadzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325

Drogie mięso A mam duże krowy tak więc jak ma mnie ktoś później bluzgać to wolę na rzeź sprzedać ewentualnie że 20 pierwiastek dalej się opchnie A młodzież będę dalej trzymał bo mam na luzie tak więc roboty nie za dużo żeby nie zgłupieć! Prawda to że ładna krowa już 7 netto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

U nas w okolicy likwidował stado to wszystko od ręki się rozeszło. Myślę że jak ma się ładne sztuki z dobrą wydajnością to nie będzie problemu ze sprzedażą. 


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

No Zdzinio stado masz ładne...mnie też już denerwują krowy rozliczy się mgr i pewnie tez pójdą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2695

Ale to pewnie jedyna sensowna droga likwidacji, wypowiedzenie położyć, przestać kryć, opasać i na rzeź. Po co się szarpać z  jakimiś dziwakami i turystami i później jeszcze może słuchać gorzkich żali

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

dokładnie mi 2 tyg temu wycieliła się ostatnia cielna krowa , mam jeszcze jałówke niby cielną na 1 wrzesnia . Ale w tym roku nie kryłem już krów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    248
2 godziny temu, Zdzinio napisał:

Drogie mięso A mam duże krowy tak więc jak ma mnie ktoś później bluzgać to wolę na rzeź sprzedać ewentualnie że 20 pierwiastek dalej się opchnie A młodzież będę dalej trzymał bo mam na luzie tak więc roboty nie za dużo żeby nie zgłupieć! Prawda to że ładna krowa już 7 netto?

U nas 5.50... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

W mojej miejscowości facet sprzedał całe stado z miesiąc temu, rozdrapali jak wrony gówno w kilka dni. Wydajność ok 7. Ja dowiedziałem się od teścia który mieszka 20 km dalej że ktoś u mnie we wsi sprzedaje. Info szybko się rozchodzi. Za parę lat już raczej tego nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    189

pier**lona mlekovita podnoszą cenę za jednostkę białka, a opier**Lili tłuszcz z 4,12 na 3,12 tłuszcz, białko z 3,35 na 3,10 i takie ich k**wa podwyżki..., wyniki z lipca dopiero dzis. I pierwszy raz w życiu jakieś kosmiczne liczby komórek i bakterii... I tak dla każdego po kolei we wsi. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3931
2 godziny temu, martin0000 napisał:

Ja w zeszłym tygodniu dostałem 6,90zł ale chyba brutto

Kto brał? Ile ważyła? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, michal_19 napisał:

pier**lona mlekovita podnoszą cenę za jednostkę białka, a opier**Lili tłuszcz z 4,12 na 3,12 tłuszcz, białko z 3,35 na 3,10 i takie ich k**wa podwyżki..., wyniki z lipca dopiero dzis. I pierwszy raz w życiu jakieś kosmiczne liczby komórek i bakterii... I tak dla każdego po kolei we wsi. 

To samo jest w mlekpolu... identyczna sytuacja u mnie... kosmiczne bakterie. Spadek tłuszczu i białka... czekam teraz na pozaklasowe... a nie wiem kto weźmie moją podwyżkę 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2216

   No ,to cię ,,środowisko'' ujeb.. co z tym mlekiem zrobiłeś ,czyli gdzie zutylizowałeś . Jeszcze dobrze że nie przywalają się do utylizacji mleka z antybiotykiem z leczonych krów,ale zaczną . A póżniej  będzie utylizowane wc w szpitalach [bo antybiotyk ,jak to jest z produktami ubocznymi powiedzmy u stomatologa]] ,a następnie przy wydaniu antybiotyku z apteki ,będziesz musiał zwrócić swoje ,,odpadki '' . 😐

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey235    327
2 godziny temu, michal_19 napisał:

pier**lona mlekovita podnoszą cenę za jednostkę białka, a opier**Lili tłuszcz z 4,12 na 3,12 tłuszcz, białko z 3,35 na 3,10 i takie ich k**wa podwyżki..., wyniki z lipca dopiero dzis. I pierwszy raz w życiu jakieś kosmiczne liczby komórek i bakterii... I tak dla każdego po kolei we wsi. 

i to dopiero poczatek .....ceny produktow spadły koszty opakowan poszły mocno w gore,tranport także ,ktos musi to sfinansowac czyli rolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aderus    28

michal_19   wlasnie dostalem info ze pk ,tluszcz jak  spadl do 4 to teraz leci na leb na szyje jebac ich mlekovita   trzebownisko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2695

No ja czekam z niecierpliwością na fakturkę. Prawdopodobnie jutro będzie to podzielę się wiadomością jak mnie oskubali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
50 minut temu, massey235 napisał:

ktos musi to sfinansowac czyli rolnik

Tak było jest i będzie 🤷‍♂️

Ale nie przejmujcie się znana mleczarnia z łódzkiego to samo , upierdzieliła tłuszcz :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    189

Nagle k**wa mleko złe u wszystkich na wsi , zaraz będzie pozaklasowe , a gdzie te ich tańsze produkty z mleka pozaklasowego? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

No i  u mnie wlasnie likwidacja stopniowa i sztuki na rzez.

Nie zacielam juz krow. Ostatnie wycielenia do grudnia beda w tym 15 jalowek. I stopniowe dojenie i sprzedaż  malo wydajnych sztuk ktore przy normalnym zywieniu beda sie zatuczac i ladna kasa powinna z nich jeszcze byc. Takze do konca nastepnego roku zniknie 80 sztuk dojnych. 

Nie powiem w moim gospodarstwie krowy sa od 3 pokolen. Ojciec juz w 96 postawil 50 dojnych. Kiedys ladnie mozna sie bylo dorobic. Dzis niestety juz nie widac tyle kasy by rekompensowalo te wszystkie wyrzeczenia. No i areal juz na tyle spory ze poprostu jest tego za wiele by ciagnac dalej....

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makowiaczek    27

No to jest nas sporo. Od 15 miesięcy nie zacielona żadna krowa. Ostatnia krowa ocieliła się w grudniu, a tak to tylko jałówki się cielą jak nikt nie da 6000 zł i nie kupi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj