Polecane posty

greg1985    496
44 minuty temu, grzesiu napisał:

Jak Dariusz przeczyta (a na pewno przeczyta) te pochwalne komentarze pseudo premii to myślę że plotki o 10gr szybko się spełnią. 

Niedługo w mlekowicie będzie tyle tej premi lojalnosciowej że będzie można wybrać nawozy za cały rok i resztę środków do produkcji  A i tak będzie mało 😂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    937

Wątpię , że forum cośkolwiek dało. Ja tam nie narzekam jeśli przez rok wydoiłem cały udział ze starej mleczarni. Raz więcej raz mniej jak wszędzie ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    605

A ja myślę, że trzeba się dopominać o swoje i mogło to mieć wpływ. W końcu Borawski ma tu swoich wiernych giermków i nie ma co do tego żadnych wątpliwości 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7245

Jak mleczarka prawie leży na boku to mleko poszło górą czy nie? Pod kątem 20-30% się położył... Tak z ciekawości 😋 teraz przepompowują z górnych włazów


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1203
8 minut temu, pedro2 napisał:

Jak mleczarka prawie leży na boku to mleko poszło górą czy nie? Pod kątem 20-30% się położył... Tak z ciekawości 😋 teraz przepompowują z górnych włazów

Poszło nie Wszystkie ale poszło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mistrz18    295
10 minut temu, pedro2 napisał:

Jak mleczarka prawie leży na boku to mleko poszło górą czy nie? Pod kątem 20-30% się położył... Tak z ciekawości 😋 teraz przepompowują z górnych włazów

Masz foto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7245

Chciałem zrobić jak jechałem, ale psiarnia pilnuje go już 4 godziny. Polindus niebieski Man całkiem świeży. Na prostej drodze i głęboki rów


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1203
1 godzinę temu, pedro2 napisał:

Chciałem zrobić jak jechałem, ale psiarnia pilnuje go już 4 godziny. Polindus niebieski Man całkiem świeży. Na prostej drodze i głęboki rów

Gdzie się wwalil 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domek1992    33

dla pocieszenia dostawców mlekowity ja mam tylko 1,51 brutto OSM Kosów. do max progów za ilość brakuje mi jeszcze 18 gr netto 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrolniik    213
3 godziny temu, grzesiu napisał:

Jak Dariusz przeczyta (a na pewno przeczyta) te pochwalne komentarze pseudo premii to myślę że plotki o 10gr szybko się spełnią. 

Toć tak będzie max do końca tego roku.

7 godzin temu, Unexpected napisał:

Już nie chodzi o sama dochodowość, to żadne zagrożenie w przyszłości w produkcji mleka dla samych hodowców,, problemem jest i będzie znalezienie drugiej połówki, która by pomagała w gosp. i chciała dalej to prowadzić.

Sam gówno zrobisz, jeżeli rodzicom nie długo siądzie zdrowie, w moim rejonie rozwinięte gospodarstwa, to te w których małżeństwo wspólnie pracuje, tam gdzie się nie porozumienia albo żona się nie dotyka jest stagnacja, lub krowy będą  w niedługim czasie przeznaczone do kasacji.

 

Dokładnie tak, a najlepiej to jak dwa albo 3  zgodne pokolenia ciągną biznes.

5 godzin temu, Mateusz1q napisał:

Jak żona zarobi te 3-4 tys to nie lepiej pracownikowi dać te pieniądze?

Widział ty u jakiej kobiety pieniądze?

  • Like 1
  • Haha 4
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    937
1 godzinę temu, domek1992 napisał:

dla pocieszenia dostawców mlekowity ja mam tylko 1,51 brutto OSM Kosów. do max progów za ilość brakuje mi jeszcze 18 gr netto 
 

a jak wcześniej cena ?. Nie przenosisz się gdzieś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.02.2021 o 12:58, Kierownik napisał:

czyli rozumiem ze od nowego roku jednak Wloszczowa>Mlekovita

Napisze ci mój osobisty ranking mleczarni z ostatnich dwóch lat (biorę pod uwagę cenę za mleko ;uczciwość w parametrach, wymogi, współpracę, wypłacalność) : 1-piątnica; 2- sierpc, 3- mlekpol, 4- Ryki, 5- włoszczowa, 6-spolmek, 7 - mlekovita,... Jest to moja subiektywa opini,; ja w włoszczowej za styczeń Przedział 70-300 tyś białko 3,5  tłuszcz 3,86 postałem 1,57 netto. Więc solidnie, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domek1992    33
28 minut temu, ThePerkins napisał:

a jak wcześniej cena ?. Nie przenosisz się gdzieś ?

cena w grudniu 1,52. mlekovita najbliżej mnie bierze 5 km o de mnie a jabłonna to nie dla mnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RadekGawryluk    213

To pewnie nie miałeś pozaklasowego mleka że taka cenna za grudzień. W Kosowie do czerwca będę dobrze płacić aby tylko wypowiedzen nie składali. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
50 minut temu, Arczi_farmer napisał:

Napisze ci mój osobisty ranking mleczarni z ostatnich dwóch lat (biorę pod uwagę cenę za mleko ;uczciwość w parametrach, wymogi, współpracę, wypłacalność) : 1-piątnica; 2- sierpc, 3- mlekpol, 4- Ryki, 5- włoszczowa, 6-spolmek, 7 - mlekovita,... Jest to moja subiektywa opini,; ja w włoszczowej za styczeń Przedział 70-300 tyś białko 3,5  tłuszcz 3,86 postałem 1,57 netto. Więc solidnie, 

Moim zdaniem w sierpcu nie sprawiedliwe są przedziały. Nie wiem co ile są ale patrząc na ceny jakie tu podają to jak ktoś oddaje 15 tyś a ktoś 50 tyś to już około 15-20 groszy różnicy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morela15    7
3 godziny temu, domek1992 napisał:

dla pocieszenia dostawców mlekowity ja mam tylko 1,51 brutto OSM Kosów. do max progów za ilość brakuje mi jeszcze 18 gr netto 
 

Również jestem w osm Kosów jakie masz parametry i ile mleka miesięcznie, ja mam 1,55 białko 3,30 i 30 tyś miesięcznie, ale myślę że w czerwcu wypowiedzenie pujdzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

To mlekowitka słabo jak na to co niektórzy chwalili...poddawajcie cenę bez tej premi lojalnościowej czy jak tam zwiecie bo to bez nadzieja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6727
9 godzin temu, karol6130 napisał:

Sm Ryki 15000 l. BI, 3,05 TŁ, 4,31 cena 1,5 brutto ryczałt 

To już bez udziału?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

To lojalnościowe to taki ich udział tylko że na koniec go nie odzyskasz😀 wogole to non gmo kolejna dopłata która koszty podnosi to realnie cena jest całkiem do d*py

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Tak samo jak ocena...jak było kiedyś 5gr w Łowiczu to parę stówek jeszcze zostało a 3gr to pewnie nawet na koszty braknie po tych podwyzkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

No ale to nie to samo dla samego siebie informacje które nawet bez dopłaty są ważne 

Uważam że odstawiajac to mleczarni które bardziej respektuja te normy klasy extra to wyniki każdej krowy się przydają 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2208
pedro2 napisał:

Chciałem zrobić jak jechałem, ale psiarnia pilnuje go już 4 godziny. Polindus niebieski Man całkiem świeży. Na prostej drodze i głęboki rów

Ze 2 lata temu na"krzyzowkachh "pod korzenistem ciężarówka polindusa też wpadł do rowu... 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj