Polecane posty

Bugii    689
21 minut temu, ramzes10 napisał:

Coś nie halo z tym sierpcem. Sierpc płaci 1,8-1,9 za mleko i wątpię że Łowicz stać tyle zapłacić za mleko jak swoim dostawcom płacą 1,6. Bez sensu 

Sierpc wykozystal upadek rypina i zamkniecie danone w wawie do przejecia najwiekszych dostawcow pod nowa serownie. Gdy ruszy beda mieli zapewniony surowiec. Jednak do tego czasu 1/3 skupowanego mleka idzie do lowicza itp  a to ciazy na cenie. Gdyby nie to to cena byla jak w piatnicy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
10 godzin temu, Rrolniik napisał:

@chuck00 o tym słyszałem, ale u sąsiada jakoś nigdy nie widziałem, tak samo u innego znajomego co ma 160 dojnych byłem kilka razy przy doju ale wirówki nie widziałem :( hala udojowa u niego jak nowa nie tak jak u dwóch znajomych dostawców mlekovity że łajnem obrosła :D

Lepiej niech z wierzchu hala brudna a w środku rury domyte niż odwrotnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrolniik    213

 

@damianzetor9540 oczywiście masz rację, tylko zazwyczaj jak i z wierzchu brudne to i rury brudne, popatrz na grupach na fejsbuku jakie ludzie fotki wstawiają a w zbiorniku kamień mleczny i jak by rdza.

59 minut temu, slawek74 napisał:

Jak to jest u jednych funkcjonuje kilkanaście lat a gdzie inndziej się nie da wprowadzić 🤔

Nie się nie da, tylko są osoby którym to nie na rękę i nie chcą tego.

Edytowano przez Rrolniik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

A niech wstawiają, to już zwykle niechlujstwo, dojarka i tak się sama myje i tak, żadna to filozofia dać więcej płynu czy cieplejszej wody. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrolniik    213

@damianzetor9540 zbiorniki niektóre też się same myją, i akurat z takiego zbiornika zdjęcia widziałem, nie wiem jak tak można zasyfić zbiornik czy dojarkę w środku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boo45    29

kto powiedział że w Łowiczu tego nie ma? Do mnie takowa scania z karuzelą przyjeżdża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2695

 A od kiedy

Edytowano przez komizmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1131

tutaj na temat Łowicza się lepiej nie wypowiadać. Bo przecież to zło najgorsze i już kilka lat temu miała mleczarnia upaść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
15 godzin temu, Farmer6820 napisał:

Czy ja wiem🤔jakas wasza średnia cena roczna by się przydala. A nie chwilowa. @DanielFarmer@DanielFarmer liczyłeś jak to u Ciebie wyszło?

Oddajesz do 3 podmiotów z jednego zbiornika ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1203
13 godzin temu, kr9292 napisał:

Jeszcze może powiesz że w mlekpolu nie da się prób załatwić? Proszę cię.... Skoro nawet ja zwykły rolnik wiem jak to robią kierowcy z z mlekpolu to pomysl jaka to musi być skala

Oj nie da się załatwić tyle plomb i czujników ze nic nie zrobisz. Piątnica przyjeżdża samochodem bez plomb otwierasz wyjmujesz wkładasz i dalej możesz jechać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207
12 godzin temu, Rrolniik napisał:

@chuck00 o tym słyszałem, ale u sąsiada jakoś nigdy nie widziałem, tak samo u innego znajomego co ma 160 dojnych byłem kilka razy przy doju ale wirówki nie widziałem :( hala udojowa u niego jak nowa nie tak jak u dwóch znajomych dostawców mlekovity że łajnem obrosła :D

Do Mlekpolu nic nie mam, płacą dobrze i każdy się z tym zgodzi. 

Jeśli ktoś jest flejtuch i leń to już kwestia charakteru a nie odbiorcy mleka.

  • Like 1

Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12959

Wszyscy wiedzą ze u  kunkurencji kręcą ze brud że coś tam a u siebie cud miód i każdy święty 

Najlepiej pilnować swoich porządków 

Edytowano przez Łolek
  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol1905    63
6 godzin temu, Bugii napisał:

Sierpc wykozystal upadek rypina i zamkniecie danone w wawie do przejecia najwiekszych dostawcow pod nowa serownie. Gdy ruszy beda mieli zapewniony surowiec. Jednak do tego czasu 1/3 skupowanego mleka idzie do lowicza itp  a to ciazy na cenie. Gdyby nie to to cena byla jak w piatnicy. 

O tej serowni to już krążą legendy od lat, ale konkretów brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad531    63
FarmerDyzio napisał:

tutaj na temat Łowicza się lepiej nie wypowiadać. Bo przecież to zło najgorsze i już kilka lat temu miała mleczarnia upaść.

Kombinatorzy i złodzieje - to by wystarczyło 😅😅

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad531    63

Z ceną średnioroczną ? Raczej wątpię


A chwilowo wyjdzie bardzo podobnie, z tym że w Łowiczu trzeba udział odjąć o to co kierowcy ukradli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1131

. u wszystkich tak kradną?. Ja raz w tyg sprawdzam i się zgadza. samochody nowe kupili z karuzelami ale wy i tak dalej swoje. Byłym dostawca ewidentnie sprawia ból ,że ta spółdzielnia jeszcze istnieje. Chociaż logicznie myśląc dla was to lepiej bo macie szansę zobaczyć udział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorro87    1
Dnia 6.01.2021 o 18:46, MleczArek napisał:

Poland food. Tylko przerzut. Radze uważać w cięższych czasach. A Ty jaki powiat ?

Łęczycki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Ci co o odeszli to raczej się cieszą bo raz że u nich jest nie gorsza cena a dwa to szansa na udział. Największy ból d*py to mają ci co co nic wspólnego nie mają z Łowiczem i tylko przysrywali że tam biorą wszystko itd...ludzie jakoś przesli do Sierpca,president i innych gadów i jakoś oddają i dają radę😉

O to sąsiedzki powiat😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad531    63

A mi brakowało jak oddawałem.... a Heniek to ze swojej pensji na wszystko odłożył ? haha W tamtym roku dostawca Łowicza ze wsi, z którym się kumpluje przyjechał i mówi: pożycz mi 100-120l mleka, bo dzwonił kierowca, że ktoś z nim jeździ i się musi mleko zgadzać... i po co to ? Mi Łowicz nie przeszkadza, oddawaliśmy tam, było, minęło. Bolała mnie nie tak bardzo niższa cena, ale to, że się starasz, ponosisz koszty, żeby mieć dobre mleko, a ktoś oddaje "reprezentatywną" próbkę, odpali coś kierowcy i ma tą samą cenę... najwyraźniej obrońcy dobrego imienia tej mleczarni należą właśnie do tej grupy. A mydlenie oczu, że w tym kurwidołku nie ma kombinowania i złodziejstwa jest mijaniem się z prawdą.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1131

a kiedy to było ? za czasu obecnego zarządu ? najlepsze to jest jak kolega / sąsiad / wujek mówił. Kiedyś kradli to fakt. a czy obecnie nie mam pojęcia . Zmieniają auta na nowe z karuzelami to źle. Wprowadzili jakieś badania na obecność soli żeby nie fałszować mleka to też podqmiechujki że dopiero teraz. Ja jestem zadowolony ze współpracy, bakterie nie przejda to się dzwoni i prosi o poprawkę ( oczywiście lepiej nie nadużywać ) ,a jakby mlekpol przejął to pewnie @grzesiu by kazał garaż zburzyć żeby samochód miał łatwiej na podwórko wjechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad531    63

Nikt mi o tym nie opowiadał, bo to on do mnie po mleko przyjechał więc cała ta sytuacja dotyczyła bezpośrednio mnie, a było to na przełomie sierpnia/września. Stado ma ponad 50 krów i nigdzie nie przechodzi, bo ma bałagan... Dopóki on nie zacznie ogarniać stada nie uwierzę, że skończyły się kombinacje alpejskie w Łowiczu i te farmazony obrońców kładę między bajki...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1131

no to widzisz jak oddawałes jeszcze do Łowicza to kolega ze wsi Cię okradał a teraz przyjechał jeszcze po pomoc ... to raczej nie jest problem tylko kierowców. no i musi chyba starym autem jeździć. bo w nowych to chyba tylko włącza i wyłącza pompę. , a reszta sie robi automatycznie. A w starych autach jak coś się nie zgadza z somatami czy bakteriami to jeździ z kierowcą laborantka i sama pobiera druga próbkę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad531    63

Nie raz on mi pomógł i nie raz ja jemu, ważne, że mam kogo o tą pomoc poprosić, ale nie zmieniajmy tematu. Najczęściej stary samochód jeździ, ale nowy też się zdarza i nikt z kierowcą nie jeździ, bo tam się wszystko zgadza, w teorii, bo kierowca dole dostaje, a nawet więcej, bo dodatkowe litry są...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj