Polecane posty

komodo    277
4 godziny temu, Krowiarka napisał:

Nie jest źle to wyjdzie 4 grosze mniej niż za grudzień. I premii jest w sumie 28 groszy do litra.

Lubisz to słowo premia😀tylko zastanów się kiedy ostatni raz w Sierpcu była cena bez tzw premii .Realna premia była w listopadzie A teraz jest zwykła cena to teraz Łowicz bierze przykład z Sierpca i zamiast podnosić cene lub opuszczas to zwiększają premie lub zmniejszają Czy to nie lepiej brzmi premia 10 gr niż jakby mieli wysłać smsy z obniżka ceny o 5gr

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207
1 godzinę temu, Kierownik napisał:

czyli rozumiem ze od nowego roku jednak Wloszczowa>Mlekovita

W tej chwili może i tak, ale w razie tąpnięcia na rynku jak np w zeszłym roku Włoszczowa mocno poleciała z ceną. Nie namawiam na Mlekovite,  sprawdź ceny i warunki w tych podmiotach i podejmij racjonalną decyzję. Co się wydarzy w przyszłości tego nie wie nikt.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694
Napisano (edytowany)

W Szwecji na przełomie lat 2000 działało 12700 gospodarstw produkujących mleko. Dziś zostało 3000. Pogłowie spadło o 30%. To jest mokry sen ekoświrów do zrealizowania w Polsce. Te 1.5 DJP to kolejny akord symfonii

Edytowano przez komizmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzikib11    97

A pomysł ,że w Szwecji na północ od Sztokholmu jest dopłata w wysokości 70 gr.do litra.W marcu składasz wniosek wraz z wyciągiem za ostatni rok a w kwietniu dostajesz kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1592
7 godzin temu, Krowiarka napisał:

Nie jest źle to wyjdzie 4 grosze mniej niż za grudzień. I premii jest w sumie 28 groszy do litra.

Jak to ty dostałaś innego SMS-a 

Było 15 ,a jest 10 o jeszcze udział był 5gr teraz jest 4  to w sumie jest 6 gr mniej ,a nie 4 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    248
3 godziny temu, chuck00 napisał:

W tej chwili może i tak, ale w razie tąpnięcia na rynku jak np w zeszłym roku Włoszczowa mocno poleciała z ceną. Nie namawiam na Mlekovite,  sprawdź ceny i warunki w tych podmiotach i podejmij racjonalną decyzję. Co się wydarzy w przyszłości tego nie wie nikt.

Nie mylisz Włoszczowej z Bieruniem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianek2019    70

słyszeliscie polmlek płaci lepiej od wiekszoścci mleczarni.doczego to doszło

słyszeliscie polmlek płaci lepiej od wiekszoścci mleczarni.doczego to doszło

słyszeliscie polmlek płaci lepiej od wiekszoścci mleczarni.doczego to doszło

słyszeliscie polmlek płaci lepiej od wiekszoścci mleczarni.doczego to doszło

słyszeliscie polmlek płaci lepiej od wiekszoścci mleczarni.doczego to doszło

słyszeliscie polmlek płaci lepiej od wiekszoścci mleczarni.doczego to doszło

słyszeliscie polmlek płaci lepiej od wiekszoścci mleczarni.doczego to doszło

słyszeliscie polmlek płaci lepiej od wiekszoścci mleczarni.doczego to doszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam85235    7

Mlekovita tł. 4.0, bi. 3.2, 60tys - 1.53zł brutto za styczeń, lipa się robi  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694
38 minut temu, damianek2019 napisał:

słyszeliscie polmlek płaci lepiej od wiekszoścci mleczarni.doczego to doszło

słyszeliscie polmlek płaci lepiej od wiekszoścci mleczarni.doczego to doszło

słyszeliscie polmlek płaci lepiej od wiekszoścci mleczarni.doczego to doszło

słyszeliscie polmlek płaci lepiej od wiekszoścci mleczarni.doczego to doszło

słyszeliscie polmlek płaci lepiej od wiekszoścci mleczarni.doczego to doszło

słyszeliscie polmlek płaci lepiej od wiekszoścci mleczarni.doczego to doszło

słyszeliscie polmlek płaci lepiej od wiekszoścci mleczarni.doczego to doszło

słyszeliscie polmlek płaci lepiej od wiekszoścci mleczarni.doczego to doszło

Teraz to cały internet chyba usłyszał

  • Haha 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrolniik    213
3 minuty temu, adam85235 napisał:

Mlekovita tł. 4.0, bi. 3.2, 60tys - 1.53zł brutto za styczeń, lipa się robi  

Jaki oddział?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MleczArek    11

A tymczasem w Sieradzu przy tej ilości i tych samych parametrach 1.6 brutto  by było. Mozna? Mozna ! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrolniik    213
Napisano (edytowany)
10 godzin temu, massey235 napisał:

Do tego jeszcze premia lojalnościowa 5 gr to już szczyt k**estwa .bo wszystko jest w h*j drogie u nich

Czekaj, niebawem będzie 10gr a później 15, 20 itd

21 godzin temu, Farmer6820 napisał:

Chcą nałapać dostawców a potem jebna z grubej rury takie moje zdanie 

Tak mówiono o mlekpolu jakieś 6 lat temu jak odchodziło kilku rolników z wioski do mlekpolu i jakoś mokry sen dostawców mlekovity się nie sprawdził przez te 6 lat.

 

@adam85235 toć miały być premie dalej, wszyscy w okolicy się zarzekali że premie dalej będą mieć bo mlekpolowi mlekovita nie ustąpi z ceną.

Edytowano przez Rrolniik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrolniik    213

@Farmer6820 ja nie daje do mlekpolu, niestetu sm Łapy, z niecierpiwością czekam co odwalili z cennikiem, trzeba zawijać manele i do mlekpolu iść.

Do ile bakterii i komurek w mlekpolu jest extra czy tam superextra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    875

Jak wszędzie 100 bakterii 400 somatyka 

  • Like 1

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    875
4 minuty temu, Rrolniik napisał:

@karol091193 w łapach jest extra do 100 bakterii i 400 komórek a superextra do 50 bakterii i 400 komórek.

 

A w lapach ile dostaniesz kasy za styczeń? U mnie w przedziale 10-25tys litrów i parametrach około 4,7tl i około 3,4 białko powinno wyjść jakieś 1,83-1,85brutto więc w czterech literach mam czy to mam 10 bakterii czy 85. Z resztą średnio mam okolo 230somatyke i 10 bakterii 


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    875
8 minut temu, Morela15 napisał:

@karol091193a ty w łapach?

Mlekpol 


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
40 minut temu, Farmer6820 napisał:

Czy ja wiem🤔jakas wasza średnia cena roczna by się przydala. A nie chwilowa. @DanielFarmer@DanielFarmer liczyłeś jak to u Ciebie wyszło?

Było porównanie w tym temacie i wychodziło +/- 8 groszy za tamten rok na korzyść mlekpolu. Mi wyszło jak dobrze pamiętam 1,61 średnioroczna cena. Najlepiej to porównywać swoje parametry do danego cennika bo tak niby dostawcy wielkościowo podobni a jednak inny przedział i podobnie z parametrami. A i jeden na VAT a drugi ma ryczałcie ma już 3 grosze więcej.  

Porównując moje parametry i ilość w mlekpolu mam 1,89 brutto a w mlekowicie wyszło by mi 1,62 brutto. Czyli to już 27  groszy roznicy. Dodając 5 lojalnościowki to 32 grosze.

Za luty mlekowita 5 groszy do góry więc roznica z lojalnościowka będzie 28 groszy, bo parametry mam deko lepsze i 1,9 brutto wyjdzie. 

Dwa miechy i 60 groszy roznicy. Więc kasa spora. Jak chcesz ceny porownywac to podstaw swoje parametry pod oba cenniki i wtedy ci wyjdzie cena inaczej nie ma sensu 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196
radekz200 napisał:

Fynda zadatkuje 😂😂

a choć na zadatek starczy 😜


Wronski13 napisał:

Słyszeliście coś o podwyżkach w Sierpcu?

o obnizce stronę albo dwie wcześniej pisali 🤔 tak trudno ze dwie ostatnie sriny przeczytać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianek2019    70
1 godzinę temu, adam85235 napisał:

Mlekovita tł. 4.0, bi. 3.2, 60tys - 1.53zł brutto za styczeń, lipa się robi  

czemu tak mało? za tłuszcz tak płacą? bo ja  miałem 8,8 tys. tł. 4.6 (4.3 limit) 1.44 zł Mleks za styczeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morela15    7
Napisano (edytowany)

Jaką folie do bel polecacie? Jakie firmy w jakich cenach ? Tylko chciałbym powiedzieć że zielona jest lepsza z tego powodu że na łące miałem bele jedne owinięte białą a drugie zieloną i na drugi dzień białe wszystkie dziurawe a zielone nic tak ptaki reagują na kolor

To nie jest temat o wyborze folii. Zapytaj tutaj:

Jako świeży użytkownik nie otrzymasz ostrzeżenia, ale pilnuj się następnym razem

 

To samo tyczy się reszty czytającej ten temat. Prosiliście o miejsce do luźnych rozmów o wszystkim i o niczym i taki Wam założyłem, więc proszę o nie wrzucanie tutaj newsów o odkrywaniu pryzmy, pogodzie za oknem, zamarznięciu TMRu, cenach pasz czy wyborze folii.

Posty nie na temat będą usuwane, a autorzy odpowiednio nagradzani

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207
2 godziny temu, lusjan napisał:

Nie mylisz Włoszczowej z Bieruniem? 

Nie wiem czy dobrze kojarzę, ale chyba pisałeś ile było mniej na początku "pandemi". Jeśli pomyliłem to wybacz☺ 

Mlekovita ma premię lojalnościową, a sporo innych zakładów udziały. Ideałów nie ma niestety. 


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj