Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tay29    184

coś za cos niestety. chociaz z wczorajszej próby przyszły wyniki u mnie gdzie bialko i tłuszcz +0.2 jednostki podskoczyło. ja nie wiem co tam odwalają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    875

Po prostu albo ilość albo jakość. Każdy musi sam zdecydować

Teraz trzeba zmiany w podawaniu parametrów mleka. Teraz muszą wprowadzić do setnych części, bo możemy mieć 3,48 a podadzą jako 3,4 a to robi różnicę w cenie 

Edytowano przez karol091193

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wątpię że ktoś kto ma dobrą genetykę będzie teraz mieszał hf z innymi rasami. Zanim to zrobi minie kilka lat a przez ten czas cennik może zmienić się kilka razy. Dzięki wpływie parametrów na cenę mniejsze gospodarstwa będą dostawać lepsza cenę ( z mniejszą wydajnością, rasy simentalskie itd). Za to dla Mlekpolu duży plus bo mniejsze gospodarstwa dostaną więcej kasy .👍 Szanuję takie decyzje. W Piątnicy działa to podobnie i nikt nie narzeka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

mnie tylko dziwi cena z nowego cennika. miało byc 1.72zł przy bi 3.2 i tł 3.8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    875

Zawsze można poświęcić 10%/20%/30% itd. stada i wstawić inną rasę która da mniej mleka ale poprawi parametry mleka 


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysieek    337
Dnia 9.01.2021 o 10:32, vat napisał:

Albo to jakaś odmiana syndromu szkokholmskiego.

Pewnie też nie napisze o tym, że odchodząc teraz będzie miał 15gr/l mniej za grudzień - przecież nie będzie "srał we własne gniazdo"

Przejrzałem kilka ostatnich stron i stwierdzam że jesteście oderwani od rzeczywistości. Gospodarka leży, rolnictwo leży a prywatne biznesu przejmują korporacje. Tylko mleczarstwo jako tako jeszcze funkcjonuje bo jest w rękach rolników. Za kilka lat pozostanie wam dojenie za 70 gr albo pójść na etat za za 2-3, tys co starczy na zrobienie kilka razy zakupów w Biedronce.To jest nieuniknione. To że w grudniu miałem 15 groszy mniej jest przykre, ale to nie zmienia faktu że moja dawana spółdzielnia była mocna i stabilna. Dbajcie o spółdzielnie i nie róbcie sobie krzywdy w internecie. Zobaczcie co się dzieje wokół. 

Ja nie twierdzę że trzeba lać miód prezesom tylko mądrze dbać o swój biznes i upominać się o swoje.

Edytowano przez krzysieek
  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, gregor1284 napisał:

A jak cena w mlekovicie? 

Prawie wszyscy mieli za grudzień 1.8 może ci co na maxa parametry i ilość to 1.9 ale tu Mlekpol miał płacić jak Piątnica a płaci jak Łowicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysieek    337
3 minuty temu, Marcin133 napisał:

Za 70gr to nawet nikt nie pryknie w oborze😄

I jaka alternatywa będzie?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694
Dnia 7.01.2021 o 10:38, komizmo napisał:

Mlekovita 4.25 tl, 3.5 bi , do 20k 1.78 brutto

Wynik z federacji tl 4.89. bi 3.54.  Łaskawie za***ali tylko z tłuszczu w tym miesiącu. Darek okazał ludzkie odruchy na święta

9 minut temu, krzysieek napisał:

I jaka alternatywa będzie?

Nie rozśmieszaj mnie bo się prawie udławiłem😂. w dzisiejszym świecie 70gr to nawet ci co tu po dwieście koła odkładają w skarpety idą w pizdu w pół roku. A lepszą alternatywą byłoby nawet makulaturę zbierać

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysieek    337
12 minut temu, komizmo napisał:

Wynik z federacji tl 4.89. bi 3.54.  Łaskawie za***ali tylko z tłuszczu w tym miesiącu. Darek okazał ludzkie odruchy na święta

Nie rozśmieszaj mnie bo się prawie udławiłem😂. w dzisiejszym świecie 70gr to nawet ci co tu po dwieście koła odkładają w skarpety idą w pizdu w pół roku. A lepszą alternatywą byłoby nawet makulaturę zbierać

Jak ci tata gospodarstwo przekaże to ci wytłumaczę czemu jesteś w błędzie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Widzę, że stary, a głupi. Dobrze poproszę go. 

I przepraszam że się wtrącam jak dorośli rozmawiają

Edytowano przez komizmo
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabrowskit    231
karol091193 napisał:

slawek74 napisał:

subiektywny napisał:

SM Ryki 16.000 l b.3,7 t.4,2 cena za grudzień 1,8324 

pewnie ryczałt


karol091193 napisał:

tay29 napisał:

mlekpol tł 4.1 bi 3.1 ilość +30 cena 1.66 brutto vatowiec

RusiL napisał:

Mlekpol

tł 4.61

bi 3.42

14tyś. litrów z haczykiem

1.8243brutto vatowiec

Piękna rozbieżność cen 🤣

patrz parametry

Wiem, że parametry. Teraz rolnicy zaczną mieszać czyste hf z innymi rasami bo dawać 10-12tys litrów od sztuki i mieć słabe parametry to duża strata

Da się i dobre parametry mieć czy wydajności 37-40 l ze zbiornika . Tylko to genetyka juz robi robotę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196

do puki będą dopłaty do litra za ilość i inne bardziej opłaca się produkować ''chude'' mleko niż o wysokich parametrach litry bardziej płacą niż parametry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Człowieku, pogorszyło ci się? Napisałeś, że będziemy doić po 70 groszy bo nie będzie alternatywy. A ja ci mówię że przy takim "wynagrodzeniu" za mleko każda alternatywa jest lepsza bo krowy zdechną z głodu. A my przy nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
criskp86    30

MSM Mońki 30 tys. tl. 4.3 b 3,4 1,64zł brutto miesiąc wcześniej z premia było 1,91 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
49 minut temu, krzysieek napisał:

@kr9292co tam cię tak śmieszy że dorobiłeś się na krwawiźie rodziców? Zresztą jak większość na tym forum...

Twoje pier*olenie. Ale nie będę "strzepil ryja" bo po co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, zkordalski napisał:

Prawie wszyscy mieli za grudzień 1.8 może ci co na maxa parametry i ilość to 1.9 ale tu Mlekpol miał płacić jak Piątnica a płaci jak Łowicz

Normalnie jakbym radnego czytal, tylko że ty wychwalasz mlekowite. Porównaj mi te ceny mlekpolu i lowicza? W Łowiczu mają cenę +/- 1,6 -1,7 brutto przy dobrych parametrach gdzie w mlekpolu wychodzi 1,8-1,9 brutto. Jak ktoś ma słabsze parametry to jak widać ma koło 1,7 brutto w mlekpolu. Gdzie ty tu widzisz ten sam poziom? Wyszło ci w mlekowicie raz 1,8 brutto bo od stycznia 15 groszy w dół  i jedziesz na mlekpol gdzie u nas według zapewnień radnego aktualna cena ma się utrzymać dłuższy czas.  Jak będzie czas pokaże ale obserwując plusowa giełdę widać że wracają stare czasy gdzie mlekpol znowu będzie płacił 10-20 groszy więcej jak mlekowita. Druga sprawa jakby chcieli obniżać to nowy cennik musili by robić bo za bardzo nie ma z jakiego parametru obniżyć żeby cennik zostal ten sam.  Fakt wszystko jest mozliwe. Mlekpol idealny nie jest ale w mlekowicie to wogole komedia jest. Chociaż pierwszy raz w historii na jesieni przez miesiąc czy dwa cena się wyrównała w tych mleczarniach. Wrzuć tu cennik mlekowity niech każdy sobie policzy cenę. Czy ten cennik jest jak yeti że niby ktoś widzial ale nikt nie wie jak wygląda i nie wiesz z jakich parametrów składa się twoja cena za mleko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dontcry    118
11 godzin temu, grucha18 napisał:

No oprócz oczywiście Sieradza to Łowicz, Koło, Łódź, Spomlek, Polmlek, Mlekovita i jakiś czas temu Ceko Goliszew ale nie wiem czy nadal skupuje w naszym powiecie.

U mnie w zaglebiu krowiarskim najwięcej widac mlekovite i polmlek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    875
ramzes10 napisał:

1 godzinę temu, zkordalski napisał:

Prawie wszyscy mieli za grudzień 1.8 może ci co na maxa parametry i ilość to 1.9 ale tu Mlekpol miał płacić jak Piątnica a płaci jak Łowicz

Normalnie jakbym radnego czytal, tylko że ty wychwalasz mlekowite. Porównaj mi te ceny mlekpolu i lowicza? W Łowiczu mają cenę +/- 1,6 -1,7 brutto przy dobrych parametrach gdzie w mlekpolu wychodzi 1,8-1,9 brutto. Jak ktoś ma słabsze parametry to jak widać ma koło 1,7 brutto w mlekpolu. Gdzie ty tu widzisz ten sam poziom? Wyszło ci w mlekowicie raz 1,8 brutto bo od stycznia 15 groszy w dół  i jedziesz na mlekpol gdzie u nas według zapewnień radnego aktualna cena ma się utrzymać dłuższy czas.  Jak będzie czas pokaże ale obserwując plusowa giełdę widać że wracają stare czasy gdzie mlekpol znowu będzie płacił 10-20 groszy więcej jak mlekowita. Druga sprawa jakby chcieli obniżać to nowy cennik musili by robić bo za bardzo nie ma z jakiego parametru obniżyć żeby cennik zostal ten sam.  Fakt wszystko jest mozliwe. Mlekpol idealny nie jest ale w mlekowicie to wogole komedia jest. Chociaż pierwszy raz w historii na jesieni przez miesiąc czy dwa cena się wyrównała w tych mleczarniach. Wrzuć tu cennik mlekowity niech każdy sobie policzy cenę. Czy ten cennik jest jak yeti że niby ktoś widzial ale nikt nie wie jak wygląda i nie wiesz z jakich parametrów składa się twoja cena za mleko 

Z tym cennikiem masz rację. Tak na prawdę to oficjalnie co jakiś czas jest wrzucany cennik Mlekpol. Raz na rok pojawi się cennik innych mniejszych mleczarni, ale żebym ktoś wstawił cennik Piątnicy to chyba w całej historii Agrofoto tego nie było. Może z raz przewinął mi się cennik mlekovita a może i nie. Czyli najbardziej wiarygodną mleczarnią w Polsce jest Mlekpol 😛 Po prostu nie ma nic do ukrycia


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj