Gość

Pogoda rolnicza i nie tylko 2021

Polecane posty

GRZES1545    8980

650 to noe zła cena, gdyby tylko nawozy i paliwo tańsze było 😬

ON na Bp pod Radzyniem 6.14

Wczoraj chłopaki aż  z pod Pyław byli i mnie po olej przepalony, robią z tego paliwko i starym golfem dieslem jeżdżą 🙆‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1141
11 minut temu, Ursus932 napisał:

A skąd wiesz , orałeś takim i takim 🤔

No, ja akurat wiem. Miałem unie tur na resorze, teraz mam frosta obrotowego i rację przyznam Adamowi. Tur ładnie orał, ale potrzebował do tego prędkości, frost przy tej samej prędkości orze dużo ładniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14116
7 minut temu, Chłoporobotnik napisał:

Ale kurła czy to sens🤔 W uprawie wprawdzie też dostawała w palnik trzydziestka, bom kurła zaorał część przed deszczem, potem ryłem kultywatorem w tym po ramę żeby przesuszyć... Tylko na tyle pola dwa traktory trzymać...

O pług mi chodzi. U nas ta konne plugi tak mówili 

4 minuty temu, Karol6130 napisał:

@gregor1284

Wystarczy żeby filtrów nie zmieniał 

Jest jeszcze jeden sposób 😂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, jacor73 napisał:

No, ja akurat wiem. Miałem unie tur na resorze, teraz mam frosta obrotowego i rację przyznam Adamowi. Tur ładnie orał, ale potrzebował do tego prędkości, frost przy tej samej prędkości orze dużo ładniej

No możliwe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, Tomasz0611 napisał:

Gołębiarze worki po 25kg nosili ;) Ale takich hurtowych klientów to nie było, bo kto po tyle kupi jak świniak w skupie po 4zł.

golebiarze to styl życia a nie biznes. tam ma być piękna pachnąca sucha i czysta. mało która konsumpcja nada się dla tych obsrajdachow. 

średnio po tyś za ziarko to i byckom za drogo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5604
8 minut temu, szczypka napisał:

dziś zawiozłem przyczepę jęczmienia 860 brutto 

Klienta miałem na pszenżyto i jęczmień po 900 brutto, ale chyba jeszcze poczekam ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4886
4 minuty temu, gregor1284 napisał:

O pług mi chodzi. U nas ta konne plugi tak mówili 

Myślałem ale zostanie ten co jest. Spróbuję mu poszukać nowych lemieszy i drugą odkładnicę jakoś poprostować, jeszcze druga stopka krzywa... Ale rama pancerna i może jakiś krój by dorzeźbił. Jak zimą będę miał natchnienie to spróbuję porzeźbić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28759
21 minut temu, szczypka napisał:

u was też tak powariowali z cenami węgla  1400 tona ekogroszku na innym składzie kupiłem miał ze starych zapasów po 750 

1400 to tanio, wczoraj dzwoniłem to bartex ekogroszek na składzie 1560zł, w obi 1520 

Waham się czy kupić z tone, czy nie??? Będzie jeszcze drożeć??? Mówią że będzie

8 minut temu, GRZES1545 napisał:

 😬

Wczoraj chłopaki aż  z pod Pyław byli i mnie po olej przepalony, robią z tego paliwko i starym golfem dieslem jeżdżą 🙆‍♂️

CR na takiej miksturze pojedzie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 minut temu, HF86 napisał:

golebiarze to styl życia a nie biznes. tam ma być piękna pachnąca sucha i czysta. mało która konsumpcja nada się dla tych obsrajdachow. 

średnio po tyś za ziarko to i byckom za drogo. 

Nie przesadzaj , ja mam sporo takich klientów i nie wybrzydzają tak 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14116
6 minut temu, Chłoporobotnik napisał:

Myślałem ale zostanie ten co jest. Spróbuję mu poszukać nowych lemieszy i drugą odkładnicę jakoś poprostować, jeszcze druga stopka krzywa... Ale rama pancerna i może jakiś krój by dorzeźbił. Jak zimą będę miał natchnienie to spróbuję porzeźbić.

Jak uważasz, mnie by się nie chciało. Ale zapytaj @stempos1980 czy jest różnica czy nie 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906
1 minutę temu, bratrolnika napisał:

1400 to tanio, wczoraj dzwoniłem to bartex ekogroszek na składzie 1560zł, w obi 1520 

Waham się czy kupić z tone, czy nie??? Będzie jeszcze drożeć??? Mówią że będzie

CR na takiej miksturze pojedzie???

No niestety .

Ty możesz u Czarka trzymać jak nie masz gdzie przechować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
4 minuty temu, bratrolnika napisał:

CR na takiej miksturze pojedzie???

🙆‍♂️🤦‍♂️

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, bratrolnika napisał:

1400 to tanio, wczoraj dzwoniłem to bartex ekogroszek na składzie 1560zł, w obi 1520 

Waham się czy kupić z tone, czy nie??? Będzie jeszcze drożeć??? Mówią że będzie

 

mi na składzie mówił że teraz sprzedają im  w przetargach i cena idzie w kosmos bo każdy skład chce mieć coś na placu 

pojeźdź popytaj może gdzieś taniej będzie ja kupiłem miał i na razie w piecu pali się ładnie  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4886
Przed chwilą, gregor1284 napisał:

Jak uważasz, mnie by się nie chciało. Ale zapytaj @stempos1980 czy jest różnica czy nie 

Mi się też nie chce ale po pierwsze:

- rama w UG nie będzie już taka jak w tym, wprawdzie koń słaby ale...

- a po drugie kurła, nie będę wydawał tyle piniendzów jak mam do orki rocznie u siebie 90a, plus z 50-60a podorywek i do tego się zaorze/ przypokłada z 70a rocznie po usługach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906
1 minutę temu, gregor1284 napisał:

Jak uważasz, mnie by się nie chciało. Ale zapytaj @stempos1980 czy jest różnica czy nie 

Tylko szkoda że tak późno kupiłem inny pług.

Teraz też bym inny kupił tzn nie zagonowy tylko obrotowy do ciapka😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, Ursus932 napisał:

Nie przesadzaj , ja mam sporo takich klientów i nie wybrzydzają tak 

to może nowszej generacji. z 15 lat już ziarna nie sprzedałem. W nowym roku się przekonam jak handel zboża wygląda po tylu latach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28759
12 minut temu, radekz200 napisał:

Dobrze ze zapas zrobiony latem 😛

Kiedyś też tak kupowałem, potem to przez pół roku omijać, albo taczka wozić po lodzie. Najwygodniej było raz na 10 dni do obi zajechać, wrzucić 250kg w bagażnik, wjechać do garażu, wsypać to wszystko w podajnik i nikt nawet w domu nie wiedział że węgiel kupowałem 

9 minut temu, stempos1980 napisał:

No niestety .

Ty możesz u Czarka trzymać jak nie masz gdzie przechować

U niego to jeszcze gorzej ciasno jak u mnie, teraz garaże pozasypywane ziemniakami, stodoła też. A jak zacznie maszyny na zimę upychać to trzeba to zobaczyć, do 5cm luzu pomiędzy nimi, nie więcej

8 minut temu, szczypka napisał:

mi na składzie mówił że teraz sprzedają im  w przetargach i cena idzie w kosmos bo każdy skład chce mieć coś na placu 

pojeźdź popytaj może gdzieś taniej będzie ja kupiłem miał i na razie w piecu pali się ładnie  

Myślisz że ile będzie różnicy, 100zł na tonie??? To szkoda mojego jeżdżenia

 

Edytowano przez bratrolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14116
6 minut temu, stempos1980 napisał:

Tylko szkoda że tak późno kupiłem inny pług.

Teraz też bym inny kupił tzn nie zagonowy tylko obrotowy do ciapka😁

Na prostuj Piotera. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906
1 minutę temu, bratrolnika napisał:

Kiedyś też tak kupowałem, potem to przez pół roku omijać, albo taczka wozić po lodzie. Najwygodniej było raz na 10 dni do obi zajechać, wrzucić 250kg w bagażnik, wjechać do garażu, wsypać to wszystko w podajnik i nikt nawet w domu nie wiedział że węgiel kupowałem 

U niego to jeszcze gorzej ciasno jak u mnie, teraz garaże pozasypywane ziemniakami, stodoła też. A jak zacznie maszyny na zimę upychać to trzeba to zobaczyć, do 5cm luzu pomiędzy nimi, nie więcej

Myślisz że ile endzie różnicy, 100zł na tonie??? To szkoda mojego jeżdżenia

 

A to musi być bartex? 

Mocno już narzekają na niego.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, bratrolnika napisał:

Kiedyś też tak kupowałem, potem to przez pół roku omijać, albo taczka wozić po lodzie. Najwygodniej było raz na 10 dni do obi zajechać, wrzucić 250kg w bagażnik, wjechać do garażu, wsypać to wszystko w podajnik i nikt nawet w domu nie wiedział że węgiel kupowałem 

U niego to jeszcze gorzej ciasno jak u mnie, teraz garaże pozasypywane ziemniakami, stodoła też. A jak zacznie maszyny na zimę upychać to trzeba to zobaczyć, do 5cm luzu pomiędzy nimi, nie więcej

Myślisz że ile będzie różnicy, 100zł na tonie??? To szkoda mojego jeżdżenia

 

eko groszek 1400 ekomiał na innym placu 750  to już trochę jest 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28759
1 minutę temu, stempos1980 napisał:

musi być bartex

Nie musi 

Ale po próbach zasypywania pieca różnymi innymi ten mi najbardziej podszedł, najmniej piec zasyfia, i najmniej z niego popiołu jest, a u mnie to akurat ważne, bo ja popiołu za stodole nie wyniose, ani dziur w drodze nim nie zasypie. Wcześniej i stosunek jakości do ceny był dobry. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
1 godzinę temu, Agrest napisał:

Czemu dziadostwie.

Moje dopiero od środy w ziemi.

Żartujesz z tym zaksanem? Przecież mocno uwodnisz rośliny na zimę i ĺatwiej o przemarznięcie.

Siarczan mg nie zaszkodzi choć wiele na liścia nie trafi.

Saletra wapniową? Jakoś nie widzę potrzeby

 

Chodzi mi żeby trochę system oszukać, żeby opóźnić 1 dawkę azotu wiosną ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj