Gość

Ceny bydła 2021

Polecane posty

soltys48    19861

A tenże naganiacz jeszcze podjudza co by chłopa (najczęściej znajomego)jabnąć w rogi

  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A u mnie inny fenomen. bydło nadzwyczajne na wbca, a reszta na żywą, bo się dobrze nie wybije, a handlarz na żywca wcisnie zakladom 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolaKarotka    547

to chyba nie o takiego naganiacza chodzi ...

ja to rozumiem jako handlarza co kasy do obrotu nie ma i nagania transakcje za odpalenie prowizji ... ale niech sołtys zdementuje 😜

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864

Naganiacz to ktos kto jezdzi z handlarzem po rolnikach ktorzy maja bydlo na sprzedaz, czesto pomaga w negocjacji ceny i bierze za to prowizje od handlarza a czesto i od rolnika.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2113
36 minut temu, Kentar napisał:

A to troche przyznam racje. Dalej nie pojmuje fenomenu, ze jest masa ludzi ktora nie sprzeda bydla jak nie przyjedziesz bez naganiacza a wiadomo, ze z naganiaczem trzeba kupic taniej bo trzeba zarobic na niego. :)

Nie trzeba kupić taniej, nawet trzeba dać dobrą cenę a jebnąć na wadze. To nie jest skomplikowane🤣🤣🤣🤣🤣

Znam takich co sprzedają rocznie po 30-40 sztuk a wagi nie maja a wierzą w wagę na aucie kupującego🤣🤣🤣🤣 ceny maja najlepsze i zawsze sie pół rodziny zważy i waga dobrze pokazuje🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

,,Poza tym Pan Mieciu kupuje juz u nas 10 lat to nie oszukałby”.  a Pan Mieciu przyjeżdża z obstawa 3 kolesi którzy robią wszystko, No ale cenę Pan Mieciu daje najlepszą, do wielu juz nie jezdzi bo ogólnej wagi boi sie jak diabeł święconej wody. 
przypadek?

Edytowano przez przemek28_28
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karle91    25
1 godzinę temu, Kentar napisał:

Tylko na dwoch zakladach, jeden od razu -50gr zdjal i wlasnie ten ktory zdjal 50gr byl pierwszy z obnizkami wiec moze ma lepsze informacje, bo on juz byka zdjal w poniedzialek a reszta dopiero jakos sroda/ czwartek wiec mozliwe, ze i reszta zdejmie.

Wszystko wina handlarzy, jak Ci sasiad babe bedzie ruchal po cichu tez powiesz, ze wina handlarza?

Babę zawsze można zmienić 😃Handlarza zresztą też 😀  W Polsce obniżki, a jakoś u Niemca cena byka bije kolejne  rekordy. U nas chyba ludzie bardziej podatni na informację o obniżkach.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    890
Dnia 5.12.2021 o 22:58, przemek28_28 napisał:

Nie sam sobie, chodziło mi o to ze jeśli np 1 tona jęczmienia jest np 1000 złotych w skupie to powinno sie liczyc jako 1000, bo równie dobrze mógłbyś tego przez byki nie puszczać i mieć tez pieniądze. Bo 4 kg jęczmienia i 0,7 rzepaku to juz jest 5 złotych. Ja nic nie pisałem o sprzedazy sobie samemu. 

Jak poszedłem na studia to na pierwszym roku psor od ekonomii nam to tłuk do głów...ale jak widać nie wszyscy mieli możliwość studiów...ale żeby kalkulatora nie mieć w domu? ja zostawiłem sobie z dwie tony pszenicy jak jeszcze była po 1000 zl.  Teraz sprzedałem ją hobbystom dla kur i kupiłem owsa, jakieś odpady z pszenżyta i wysłodki mają dojechać lada moment. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1924

Sporo ludzi poprostu planowało sprzedaż na koniec roku 

1 minutę temu, Taurus83 napisał:

Jak poszedłem na studia to na pierwszym roku psor od ekonomii nam to tłuk do głów...ale jak widać nie wszyscy mieli możliwość studiów...ale żeby kalkulatora nie mieć w domu? ja zostawiłem sobie z dwie tony pszenicy jak jeszcze była po 1000 zl.  Teraz sprzedałem ją hobbystom dla kur i kupiłem owsa, jakieś odpady z pszenżyta i wysłodki mają dojechać lada 

Miałem możliwość studiów, ale nie chciałem tracić swojego czasu . Czujesz się przez to dowartościowany ? Może masz kompleksy ? 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2113

Napewno z korzyścią dla nas🤣🤣🤣

10 minut temu, Cybulek17 napisał:

Sporo ludzi poprostu planowało sprzedaż na koniec roku 

Miałem możliwość studiów, ale nie chciałem tracić swojego czasu . Czujesz się przez to dowartościowany ? Może masz kompleksy ? 

A może umie po prostu liczyć tak jak powinno się to robić a nie zakłamywać obraz????

tak tylko kombinuje o co mogło chodzić z tymi studiami i ekonomią🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

ja ja , 2lata temu  siano było po 90 zł za balot  i na wiosne były spore braki w regionie siana przez susze , dziś taka belka 40 zł i niema komu kupować . to odnosnie kalkulacji chowu bydła ale i tak samo na zysk z trzody chlewnej trzeba patrzeć przez minmum 2-3 lata zysk z hodowli , ogólnie rolnictwo ma górki i dołki w tym roku malina płaciła to też na maline każdy ma postawić ?  

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    114
6 minut temu, jarecki napisał:

ja ja , 2lata temu  siano było po 90 zł za balot  i na wiosne były spore braki w regionie siana przez susze , dziś taka belka 40 zł i niema komu kupować . to odnosnie kalkulacji chowu bydła ale i tak samo na zysk z trzody chlewnej trzeba patrzeć przez minmum 2-3 lata zysk z hodowli , ogólnie rolnictwo ma górki i dołki w tym roku malina płaciła to też na maline każdy ma postawić ?  

teraz to opłaca sie kupic siano, zamiast drogiego nawozu na swoje ląki i bez roboty

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emil9828    104

Od dwóch miesięcy słyszałem „ To ja potrzymam do grudnia pewnie jeszcze zdrożeją” „ Paaanie ja to przed świetami będę sprzedawał” więc zrobiła się w końcu sraczka bo każdy chce w końcu sprzedać, na zakładach widać to od razu wiec naturalnie obniżają bo po co mają przepłacać skoro towar i tak spływa 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117
23 godziny temu, Azor07 napisał:

Tak, dzwoniłem bo mam byki do  handlu ,dwa tygodnie temu było 19.20 za O . Narazie się wstrzymam . U tego Anto -Leo na jutro niby cena bez zmian ma zabrać u kolegi cena od 9-12,50 brutto 

W cenniku niby bez zmian. Tak Kamil się za bardzo z ceną nie lubi wyrywać 12,5 na pewno nie da chyba ze extra towar :) Też mógłbym mieć do handlu parę sztuk ale niech sobie spokojnie stoją do lutego-marca żarcia do oporu a wiek jeszcze przyzwoity a i przez zimę głupio sobie roboty odejmować :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1924
17 minut temu, przemek28_28 napisał:

Napewno z korzyścią dla nas🤣🤣🤣

A może umie po prostu liczyć tak jak powinno się to robić a nie zakłamywać obraz????

tak tylko kombinuje o co mogło chodzić z tymi studiami i ekonomią🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

To moje obliczenia na potrzeby oceny realnych wydatków na produkcję . Nie namawiam nikogo na ich podstawie do oceny czy warto hodować czy nie  . Nie rozdzielam produkcji zwierzęcej od roślinnej, jęczmień pójdzie na sprzedaż to trzeba będzie kupić droższą pasze

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

bydło na standardzie max jeszcze w pierwszym tygodniu grudnia trzyma ceny. przez ostatnie 10 lat może z raz podwyżkę dali tuż przed świętami. 

efekt udany. odsadki zostały w pl , skoczki objebane drogimi cielakami jak mtz olejem 😂 

kupiona wszystka padlina z importu, także dojenia czas 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2113
48 minut temu, jarecki napisał:

ja ja , 2lata temu  siano było po 90 zł za balot  i na wiosne były spore braki w regionie siana przez susze , dziś taka belka 40 zł i niema komu kupować . to odnosnie kalkulacji chowu bydła ale i tak samo na zysk z trzody chlewnej trzeba patrzeć przez minmum 2-3 lata zysk z hodowli , ogólnie rolnictwo ma górki i dołki w tym roku malina płaciła to też na maline każdy ma postawić ?  

Nie. Ja wole nawet ch*jowo ale stabilnie, bo każda patologia cenowa powoduje ze skoczki szaleją i znow ceny nie bedzie z rok albo dwa. 

41 minut temu, kazik6 napisał:

teraz to opłaca sie kupic siano, zamiast drogiego nawozu na swoje ląki i bez roboty

Z tym bywa różnie. Swoje wiesz co masz, a jak od kogoś to mozesz kupić dobre a mozesz takie ze bedziesz ścielił nim.

26 minut temu, Cybulek17 napisał:

To moje obliczenia na potrzeby oceny realnych wydatków na produkcję . Nie namawiam nikogo na ich podstawie do oceny czy warto hodować czy nie  . Nie rozdzielam produkcji zwierzęcej od roślinnej, jęczmień pójdzie na sprzedaż to trzeba będzie kupić droższą pasze

To sprzedaj jęczmień po 600 tak jak liczysz do hodowli bydła i szafa gra. Zrobisz tak????

13 minut temu, HF86 napisał:

bydło na standardzie max jeszcze w pierwszym tygodniu grudnia trzyma ceny. przez ostatnie 10 lat może z raz podwyżkę dali tuż przed świętami. 

efekt udany. odsadki zostały w pl , skoczki objebane drogimi cielakami jak mtz olejem 😂 

kupiona wszystka padlina z importu, także dojenia czas 😂

Muszę przyznać racje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1133

co wy macie z tymi skoczkami ? Cena przez 2 miesiące za Żywiec skoczyła z chujowej na przeciętną i myślicie że ludzie którzy zlikwidowali kilka lattemu jakąkolwiek hodowlę zwierzęca często idąc do pracy na etat nagle się rzuci na opas bydła ? Myślicie że ktoś się będzie jebał w gnoju przez dwa lata żeby zarobić tysiąca czy tam dwóch z jednej sztuki? połowa pewnie oddala ziemię w dzierżawę a reszta obsiewa to kukurydza na ziarno i ma wyjebane jaja. tak jak ktoś zrezygnowal z produkcji mleka tak samo i z opasem. Kto zrezygnował to do tego nie wróci, choćby cena była i po 15 zł za zywą

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494
11 minut temu, FarmerDyzio napisał:

co wy macie z tymi skoczkami ? Cena przez 2 miesiące za Żywiec skoczyła z ch*jowej na przeciętną i myślicie że ludzie którzy zlikwidowali kilka lattemu jakąkolwiek hodowlę zwierzęca często idąc do pracy na etat nagle się rzuci na opas bydła ? Myślicie że ktoś się będzie jebał w gnoju przez dwa lata żeby zarobić tysiąca czy tam dwóch z jednej sztuki? połowa pewnie oddala ziemię w dzierżawę a reszta obsiewa to kukurydza na ziarno i ma wyjebane jaja. tak jak ktoś zrezygnowal z produkcji mleka tak samo i z opasem. Kto zrezygnował to do tego nie wróci, choćby cena była i po 15 zł za zywą

Zawsze kilku desperatów się znajdzie. W agropropagandzie już kilka razy mówili że warto zmienić świnki na opasy. Mleczarze też cielaki zostawiają bo mięso w cenie. A młodzi ambitni jak słyszą że za byka 7 koła to myśli sobie po co będę jebał na etacie za 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19861
46 minut temu, HF86 napisał:

 

efekt udany. odsadki zostały w pl , skoczki objebane drogimi cielakami jak mtz olejem 😂 

kupiona wszystka padlina z importu, także dojenia czas 😂

świetnie, najbardziej lubię kupować takie sztuki albo dopłatowe albo skoczkowe, bydlak zayebany ale duzy i tani

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1133

agrobiznes to faktycznie wyznacznik. krowiarze jak cena mleka utrzyma się na poziome 2 zł to zadnwgo byka u nich nie ujrzysz. a co do młodych ambitnych to oni sieja kuku, bo jak taki usłyszy 16ton x 600 zł to nie będzie chodził przy zwierzu za 7 koła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj