Gość

Ceny bydła 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
FarmerDyzio    1133
soltys48 napisał:

46 minut temu, HF86 napisał:

 

efekt udany. odsadki zostały w pl , skoczki objebane drogimi cielakami jak mtz olejem 😂 

kupiona wszystka padlina z importu, także dojenia czas 😂

świetnie, najbardziej lubię kupować takie sztuki albo dopłatowe albo skoczkowe, bydlak zayebany ale duzy i tani

ooo znowu najmądrzejszy biznesman-rolnik- handlarz w Polsce. Taki to zawsze zrobi interes. Co by się nie działo on i tak wyjdzie na swoje.Sam Będzie brodzil po uszy w gównie ale i tak się będzie cieszył że ktoś ma gorzej/ lub na kimś kilka groszy się dorobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    774
1 godzinę temu, Karollorak93 napisał:

W cenniku niby bez zmian. Tak Kamil się za bardzo z ceną nie lubi wyrywać 12,5 na pewno nie da chyba ze extra towar :) Też mógłbym mieć do handlu parę sztuk ale niech sobie spokojnie stoją do lutego-marca żarcia do oporu a wiek jeszcze przyzwoity a i przez zimę głupio sobie roboty odejmować :P 

Dostał 11 brutto za była 600 kg młody bo z lipca (szalał ) za krowę 8 brutto 700kg .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1924
51 minut temu, przemek28_28 napisał:

To sprzedaj jęczmień po 600 tak jak liczysz do hodowli bydła i szafa gra. Zrobisz tak????

Pójdzie drożej od ceny rynkowej tylko w mięsku 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolAnonim    70

ceny na wbc maleją 50gr, na żywo też 50....? chyba raczej 30gr max ale jak to bywa zniżkami i podwyżkami zarabiają inni 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19861
45 minut temu, FarmerDyzio napisał:

ooo znowu najmądrzejszy biznesman-rolnik- handlarz w Polsce. Taki to zawsze zrobi interes. Co by się nie działo on i tak wyjdzie na swoje.Sam Będzie brodzil po uszy w gównie ale i tak się będzie cieszył że ktoś ma gorzej/ lub na kimś kilka groszy się dorobił.

. NIe uważam sie za najmądrzejszego, gdyby tak było nie utopiłbym tyle kasy w nietrafionych transakcjach sprzedaży

 

Edytowano przez soltys48
nie to co trzeba edytowałem
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2113
17 minut temu, Cybulek17 napisał:

Pójdzie drożej od ceny rynkowej tylko w mięsku 

Liczysz 600 sprzedaj za 600. Ile aut mogę podstawić? 
zebys sie nie przeliczył z ta cena w mięsku

Edytowano przez przemek28_28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1133

najpierw piszesz że ,,rzadko się zdarzlo żebyś na takiej sztuce stracił,, by za chwilę napisać ,że utopiles dużo kasy w nietrafionych transakcjach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2113
4 minuty temu, FarmerDyzio napisał:

najpierw piszesz że ,,rzadko się zdarzlo żebyś na takiej sztuce stracił,, by za chwilę napisać ,że utopiles dużo kasy w nietrafionych transakcjach ?

Napisał sprzedazy, to znaczy ze ktoś go oszukał. Takie to trudne do pojecia? 3 klasy skończyłeś czy jak?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19861

@FarmerDyzioNietrafione transakcje=wydymanie przez kupującego/niezapłacenie za odebrane sztuki

Są to sytuacje bardzo denerwujące żeby nie napisać wku..jące ale niezależne od nas. Jedyne o co mogę mieć pretensje do siebie to to,ze nie widziałem albo raczej nie chciałem widzieć tego ze może mnie wydymać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1133
przemek28_28 napisał:

4 minuty temu, FarmerDyzio napisał:

najpierw piszesz że ,,rzadko się zdarzlo żebyś na takiej sztuce stracił,, by za chwilę napisać ,że utopiles dużo kasy w nietrafionych transakcjach ?

Napisał sprzedazy, to znaczy ze ktoś go oszukał. Takie to trudne do pojecia? 3 klasy skończyłeś czy jak?

gdzie napisał że ktoś go oszukał ? Rozróżniasz imbecylu pojęcia ?


dopiero teraz to dodał


może ktoś kto kupuje od Ciebie dyma Cię tak samo jak Ty chlopa od którego kupujesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1924
23 minuty temu, przemek28_28 napisał:

Liczysz 600 sprzedaj za 600. Ile aut mogę podstawić? 
zebys sie nie przeliczył z ta cena w mięsku

Loteriada jak z wszystkim , pasza za 1300 tym bardziej jest ryzykiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2113

Hmmm, poprawił dla ciebie, żebyś podczas czytania ze zrozumiem sobie języka nie przygryzł. 
w pierwotnej wersji było o sprzedaży ale nie było wytłuszczone. 
ciekawi mnie czy w realnym świecie tez rzucałbyś tak imbecylami.

1 minutę temu, Cybulek17 napisał:

Loteriada jak z wszystkim , pasza za 1300 tym bardziej jest ryzykiem 

Dobra, sprzedaj po 600, nie daj sie prosić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2113

 Daje. 1.5kg na dzień mieszanka jęczmienia, pszenzyta i śruty rzepakowej. Moje byczki nie wyglądają tak pięknie jak Cybulka, dlatego chciałem od niego odkupić jęczmienia po 600zlotych

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19861
12 minut temu, FarmerDyzio napisał:

może ktoś kto kupuje od Ciebie dyma Cię tak samo jak Ty chlopa od którego kupujesz ?

w gwoli ścisłości to ludzie z którymi handluje tj od nich kupuje nie narzekają, napisze ci wiecej mam gospodarzy od których kupuje od kad zaczałem bawić w gospodarzenie. Teraz jak był szał za cielakiem wszyscy latali jak ze sraczką za cielakiem a ja dalej brałem w tej cenie co wiosną-wiesz dlaczego? Bo to jest współpraca, Ja nie wygłupiałem sie z ceną jak nie miał kto wziać cielunów a oni to szanują i teraz jak jest bum i codziennie ktoś zajeżdża na podwórze za cielakami nie wygłupiają sie z cena dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    114
43 minuty temu, FarmerDyzio napisał:

najpierw piszesz że ,,rzadko się zdarzlo żebyś na takiej sztuce stracił,, by za chwilę napisać ,że utopiles dużo kasy w nietrafionych transakcjach ?

z tego co pamietam sprzedał 50 ton pszenicy po tysiaku dzis jest 1300 to juz utopił 15 koła wszystkiego sie nie przewidzi jak by miał takie zdolnosci  to by nie musiał sie na gosp męczyc tylko pod krawatem by chodził

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1889

Już sobie nie dogadzajcie za bardzo, potrzebujesz kasy sprzedajesz zboże czy byki i robisz zakupy w inną stronę. Może zabraknąć nawet pieniędzy od szefowej kuchni więc obrót musi być. Co do cielaków, jak bierzesz wszystko i te parszywe to ratujesz komuś tyłek i masz tym samym wyłączność a nie jakieś kazania o braterstwie i honorze. Bierzesz dobry towar ale i zdechlaki i to jest biznes

Edytowano przez wojak1986
Poprawka
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2113
32 minuty temu, Cybulek17 napisał:

No dobra namówiłeś, 1200 netto , 6 łódek i idę grzać ładowarke

Pisałeś 600…..

nie wycofuj sie….

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1924

To cena dla byczków a nie na sprzedaż, swoją drogą  dzięki hodowli rzepak sprzedany wyżej 3 tysięcy zamiast 2 . Konkretny plus na ten rok 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1133
soltys48 napisał:

12 minut temu, FarmerDyzio napisał:

może ktoś kto kupuje od Ciebie dyma Cię tak samo jak Ty chlopa od którego kupujesz ?

w gwoli ścisłości to ludzie z którymi handluje tj od nich kupuje nie narzekają, napisze ci wiecej mam gospodarzy od których kupuje od kad zaczałem bawić w gospodarzenie. Teraz jak był szał za cielakiem wszyscy latali jak ze sraczką za cielakiem a ja dalej brałem w tej cenie co wiosną-wiesz dlaczego? Bo to jest współpraca, Ja nie wygłupiałem sie z ceną jak nie miał kto wziać cielunów a oni to szanują i teraz jak jest bum i codziennie ktoś zajeżdża na podwórze za cielakami nie wygłupiają sie z cena dla mnie

brałeś w tej cenie co wiosną bo ich dymales. Kiedy będziesz płacił drożej ? jak byk będzie po 6 zł ?


Łaskawca bo odbierał cielaki. Trzeba było im kazać dowozić.

Łaskawca bo odbiera cielaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19861

Takich jak to określiłeś laskawców teraz narobiło się opór, pytanie gdzie byli w zeszłym roku? Ilu z Was pisało że za darmo nie wezmą. Twierdzisz że dymam ich? Dziwne dlaczego oni twierdzą inaczej. Cena którą płace jest cena zaproponowaną przez hodowcę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494
1 godzinę temu, FarmerDyzio napisał:

brałeś w tej cenie co wiosną bo ich dymales. Kiedy będziesz płacił drożej ? jak byk będzie po 6 zł ?

 

Łaskawca bo odbierał cielaki. Trzeba było im kazać dowozić.

 

Łaskawca bo odbiera cielaki

Nie wiem w czym masz problem, pewnie ci co cię znają żadnego cielaka by ci nie sprzedali. U nas też taki jest co wszędzie ma problem. Trzy lata rusztowania stały żeby ktoś elewacje zrobił a dom dalej nie ocieplony, tyłu było chętnych do roboty u problemowego goscia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj