Gosu

Jaki pług obrotowy do C-360 ?

Polecane posty

Gosu    0

Witam , jaki plug obrotowy nada się najbardziej do 60? Zależałoby mi na obrocie mechanicznym . Zestaw głównie pracowałby w lekkich glebach na równych polach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    640
34 minuty temu, WeSolyRomeKK napisał:

Rabewerk albo krone

Jak podajesz nazwę producenta pługa, to podaj też konkretny model. Każdy znany producent pługów pewnie przez ostatnie 50 lat zbudował po 100 lub więcej typów i odmian. Wybór jest naprawdę duży.

@Gosu chcesz pług 2 czy 3 skibowy? 

Edytowano przez bergman31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma123    28

ja polecam 3 skibowy lemken opal 90 waga około 500kg czyli nie duzo tylko obrut tam jest hydrauliczny ale ja bym taki wolał mechaniczny bedzie strasznie bujał całym traktorem i jest ryzyko zepsucja albo pokrywy podnośnika albo wieszaka a hydrauliczny plynnie i powoli obruci się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    640

Pług 2x40 zawsze jest krótszy i przeważnie mniej waży niż 3x30, a dzięki temu podnośnik ma lżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosu    0

Ogólnie bardziej myślałem w kierunku 3 skib, ale faktycznie może być trochę szkoda podnośnika no i oczywiście przód będzie bardziej odciążony. A więc może faktycznielepiej 2x40 na hydraulicznym obrocie. A koledzy znacie jakieś konkretne modele godne polecenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71

Panowie odświeżam temat. Mam pytanie. Kupiłem pług obrotowy 3 niemeyer do c360 i wszystko ładnie tylko z jednej strony bierze normalnie a jak obróce to już pierwsza skiba idzie w pół koła i mniej zabiera. Co może być ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Coś masz źle ustawione. 

- punkt ciągu - łącznik centralny musi iść w osi ciągnika - tak jest, czy ucieka w którąś stronę?

- geometria pługa - sprawdź wymiary pomiędzy korpusami dla prawej i lewej strony - może jest coś źle ustawione lub krzywe 

- pochylenie pola i odciągi ( stabilizatory ) boczne - pole równe? Odciągi luźno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71

Dzięki za odp. A wiec tak.

Łącznik idealnie czy w tą obruce czy w tą. 

Tej geometrii nie jestem pewien... niby wszystko równo w poziomie jest.

Możliwe że coś jest źle ustawione... tylko co ? Krzywe nic nie jest.

Pole równe jak stół. Odciagi luźne z obydwu stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5604

Kiedyś znajmomy miał coś podobnego, kupował nowe cięgła dolne, i okazało się, że jedno było dłuższe od drugiego o 2cm, taka jakość nowego polskiego rzemiosła. Radziłbym zmierzyć oba cięgła dolne czy są takiej samej długości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

To nie prom kosmiczny, musi być coś nie tak skoro w jedną stronę ściąga. A jak luzy na ramionach ? Swoją drogą łącznik jeżeli łącznik jest w osi ciągnika niezależnie od obrotu pługa to wygląda jakby piesze korpusy były nierówno. Próbowałeś na odciągi dać na sztywno? Poszukaj sobie obojętnie jaką instrukcję obsługi pługa obrotowego i będziesz miał pokazane w jaki sposób mierzy się korpusy względem siebie i ramy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71
Napisano (edytowany)

Mi nie ściąga tylko z jednej storny zabiera całą poerwsza skibe a z drugiej połowę. Niby próbowałem na sztywno ale też nie za bardzo to szło.  No właśnie te pierwsze korpusy są jakby nierówno... ale jak łącznik jest w osi ciągnika to po obruceniu powinno być niby ok.

Edytowano przez MalyRolnik18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Jeśli jesteś pewien że ramiona tuza są równo to wg mnie masz coś nie tak w samym pługu. Sprawdź kąt pomiędzy słupicą a ramą - powinien być prosty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71

Będę jeszcze raz próbował na polu ale  pewnie dopiero po zniwach. Jakby jeszcze cos nie wychodziło to sie odezwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dariusz86    16

Cześć,

Ja mam właśnie pytanie bo wiele osób mnie straszy. Chcę zakupić właśnie pług 3 skibowy obrotowy do C360 i są osoby które mi odradzają bo ten ciągnik sobie nie poradzi z takim pługiem. I teraz moje pytanie do Was. Jaka jest różnica, między pługiem 3 skibowym obrotowym a zwykłą 3 skibową zagonówką? Oczywiście prócz wagi. Bo od lat orze zwykłym zagonowym 3 skibowym i ten ciągnik na mojej 4 klasie, na oponach radialnych 420 (czyli szersze od standardowych), radzi sobie bez najmniejszego kłopotu a orkę robię na 28cm i to jest max ale nie dla tego ciągnika tylko dla moich gleb bo jak zapuszczę głębiej to mam żółty piasek na wierzchu. No i teraz właśnie mnie zastanawia ta różnica, czemu miałby sobie nie poradzić z 3 skibowym obrotowym. Żadna z osób które mi odradzały zakup, nie podała kompletnie żadnego argumentu a ja z kolei nie chcę kupić a później żałować bo jak już kupię to później mogę jedynie próbować sprzedawać, zwrócić nie zwrócę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1457

Nie patrz na ilość odkładni, tylko na szerokość pracy. Teraz pewnie masz 3x30 cm? Więc za jednym przejazdem zaorzesz pasek szerokości 90 cm. Znajdziesz obrotowe 3x30 cm- powinien uciągnąć, problemem zostanie tylko waga, weź pod uwagę że obrotówki nie tylko są cięższe ale i o wiele dłuższe. Jak kupisz 3x40 to już nawet z ciągnięciem będzie problem- 120 cm na C-360 może być za dużo, już nie wspomnę o wadze

Edytowano przez MF675ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5604

Do C-360 najlepiej kupić coś 2x40 ;) Waga nie będzie tak duża jak przy 3x30, wszystko bliżej ciągnika, a i da się orać na 2 jak i na 3 w zależności od warunków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. 

Również rozważam zakup pługa obrotowego do C360. 

A dokładniej Agromasz Pom2 z odkładnicą 2x40.

Mam pola szerokie około po 50 m, stosunkowo długie 300-500m. 

Niech ktoś podpowie czy jest sens wchodzić w pług obrotowy ? 

Irytuje mnie strasznie to oranie zagonowym pługiem, odmierzanie środka kiedy chce się skibe złożyć do środka. Bruzda w środku kiedy oraz się na zewnątrz. 

Obawiam sie również że może mnie męczyć przy obrotowym to ciągłe kręcenie kierownicą i mieszanie w biegach przy zmianie kierunku orki. 

Niech wypowie się ktoś kto posiada takowy sprzęt i jak to wygląda u niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobrarj455    7

Polecam do c360 pług obrotowy Rumptstad 2x40 z przedpłużkami , mają bardzo duże odkładnie i ładnie kryją ściernisko kukurydziane. Waga około 500kg, moję mają akurat obrót na jednego węża. Nigdy bym nie wrócił do grudziądzkich, to po prostu lżej idą i wchodzą w ziemie jak trzeba. Obrotówka sprawdza się na klinach i pole równe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj