Dominator88

Łubin - agrotechnika

Polecane posty

Matey    897

Ja z jednolisciennymi czekam. Perz niech sobie podrośnie a i chwastnica dostanie dodatkowo.

Łubin z foto dostał pewnie chlomazonu w dawce grochowej, a na pewno powyżej 0,15


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2443
Napisano (edytowany)

No ogólnie z jednoliściennymi też bym czekał tylko że w tym roku uprawiane bezorkowo i trochę tych samosiewów powychodziło 

7 minut temu, Papkin napisał:

Widzę że trochę osób uprawia łubin. Co potem z nim robicie? Jak plonuje?

Uprawiałem słodki to szedł na pasze, teraz uprawiam gorzki to sieję poplony i sprzedaję klientom, w tym roku łubin miał duże branie

Edytowano przez krilan06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    668
7 minut temu, Papkin napisał:

Widzę że trochę osób uprawia łubin. Co potem z nim robicie? Jak plonuje?

Duzo osob uprawia a nie kazdy zbiera wiec zbyt jest. 

6 minut temu, Matey napisał:

Ja z jednolisciennymi czekam. Perz niech sobie podrośnie a i chwastnica dostanie dodatkowo.

Łubin z foto dostał pewnie chlomazonu w dawce grochowej, a na pewno powyżej 0,15

Pisal ze 150ml chromazonu. 

15 minut temu, krilan06 napisał:

będą 2 tyg jak jechałem labradorem 1l/

Po fusilade czy select po 1tyg  i 0,8l/ha widac efekty, labladora nie stosowalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    668

Tak tez podejrzewam. pamietam rok temu to jak pryskalem bylo juz cieplo- gdzies w polowie maja. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlbertHD42    4

Zostało mi z jesieni 1L boxera, chcę go zastosować na 0,5ha łubinu, dokupić do 3L/ha ? Czy wystarczy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy30    18
Napisano (edytowany)

Jednego roku robilem wsiewke w rzepaku do testu i po chlomazonie po za tym ze mial delikatne przebarwienie jak rzepak to nic mu nie bylo po chlomazonie tyle ze nie wiem co dalej czy bh dal nasiona bo zmarzl :)

 

Edit: tyle ze byl to wąskolistny Roland bodajze

Edytowano przez cichy30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barybary    2

Będę pryskał w piątek/sobotę goltixem to mogę zrelacjonować jak wyszło. Główny problem: ognicha. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barybary    2
9 minut temu, zbyszek8201 napisał:

Powschodowo lecisz z tym goltixem ? Oczywiście , że pisz , będzie na przyszłość.

Tak. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papkin    27
3 godziny temu, krilan06 napisał:

No ogólnie z jednoliściennymi też bym czekał tylko że w tym roku uprawiane bezorkowo i trochę tych samosiewów powychodziło 

Uprawiałem słodki to szedł na pasze, teraz uprawiam gorzki to sieję poplony i sprzedaję klientom, w tym roku łubin miał duże branie

Pewnie sprzedaż na worki? Idzie na tym zrobić lepszy interes jak na życie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    668
9 godzin temu, barybary napisał:

Będę pryskał w piątek/sobotę goltixem to mogę zrelacjonować jak wyszło. Główny problem: ognicha. 

ile litrow na ha bedziesz tego walił - 2L ? tez mialem pelno ognichy w miedzyplonie i mozliwe ze sie przypałęta teraz do łubinów wiec dobrze wiedziec bedzie na zaś. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    897
1 godzinę temu, gregory81 napisał:

Ten sam autor wymienia chlomazon 480 ec w dawce o,15-0,2l/ha. Jak wygląda taki łubin znajdziesz parę postów wyżej. Max maxow to dla mnie 0,10-0,12 w waskolistnym ale to na uwrociach masz goło 

Dff powschodowo można ale łubin to odczuje i całkiem mocno. Przed wschodowi jest lepiej. Powodzenia w stosowaniu


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barybary    2
2 godziny temu, Celownik07 napisał:

ile litrow na ha bedziesz tego walił - 2L ? tez mialem pelno ognichy w miedzyplonie i mozliwe ze sie przypałęta teraz do łubinów wiec dobrze wiedziec bedzie na zaś. 

2 albo deko ponad 2. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685
14 godzin temu, fcbarcelonacule napisał:

a siejecie żółty czy niebieski (wąskolistny) ? 

wąskolistny, żółty to za drogi biznes i bardziej podatny na choroby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    668
21 minut temu, barybary napisał:

2 albo deko ponad 2. 

w obszerniejszej etykiecie tej substancji czynnej widnieje gorczyca polna wiec może sie udać. Daj znać jak rezultaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79
6 godzin temu, gregory81 napisał:

Tu autor wymienia środki do zwalczania chwastów w łubinie i wspomina o Legato 500 że niby można do 2-4 liści łubinu. W etykiecie nic nie znalazłem.

 

 

https://www.wrp.pl/skuteczne-odchwaszczanie-lubinow/

Stosowałem Legato kilka lat temu w łubinie odmiany Karo. Zabieg wykonany w drugiej połowie maja na rośliny tuż przed kwitnieniem. Powodem były samosiewy gryki. Fito na łubinie było niewielkie, grykę w 80% załatwiło. Dawki już nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2443
1 godzinę temu, Celownik07 napisał:

Faktycznie ten goltix gold ma rejestracje w lubinie powschodowo na dwuliscienne.

Wpiszcie sobie go w wyszukiwarke:

https://www.gov.pl/web/rolnictwo/wyszukiwarka-srodkow-ochrony-roslin---zastosowanie

 

Pozwolenie z 2023r wiec swiezynka. Trza testowac jak bedzie potrzeba

Kolega stosuje to w spółdzielni rolniczej a więc trochę hektarów jest. Chyba by mnie w ciula nie robił 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    668
30 minut temu, jacor73 napisał:

A to czemu nie można nigdzie znaleźć tego golda?

U niemca widze jest sprzedawane pod nazwa -gold a u nas jakies -s na koncu. Ale czytajac etykiete to to samo. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez polac
      Witam! No więc na wiosnę najprawdopodobniej będziemy siali Facelie i mam kilka pytań związanych z uprawą tej rośliny a konkretnie jak uprawić pole pod ta roślinę,jakie nawozy stosować i jakie są choroby i szkodniki tej rośliny.???
      Pozdrawiam.
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez MichaKpiski
      czy ktoś siał miododajne ostropest+facelia poznaniem 2 ?
    • Przez ahme999
      jako że świeżej, rzeczowej i fachowej wiedzy nigdy dość, prośba, zwłaszcza do studentów ale nie tylko-jakie dobre książki o tematyce rolniczej możecie polecić?-chodzi mi szczególnie o nowe wydania (powyżej '85r;) traktujące o uprawie, hodowli, technice rolniczej, ekonomii, gleboznawstwie-ogólnie wsio.
       
      najlepiej byłoby gdyby wrzucać tu linki do pdf, bo mało kto pokusi sie o kupno a biblioteki akademickie (np. sggw) bronią jak lwy swoich wolumenów przed "nie studentami".
       
      PS.mam nadzieję że choć ten temat nie utonie jak wszystkie moje dotychczasowe wśród naszego AF-biadolenia;)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj