Dominator88

Łubin - agrotechnika

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Matey    897

czemu, metrybuzyna podziala tak samo na przytulie a nic nie przebarwi, dziwie sie ze ludzie jada chlomazonem w waskolistny


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
31 minut temu, g60dalk napisał:

Czyli lepiej mieć trochę herbapolu, na polu ale i łubin 

Słuchaj znawców to naprawdę będziesz miał łąkę na polu .Często tu ludzie piszą takie bzdury ,że tego czytać się nie da .Po tygodniu łubin wyskoczył od siewu .

Na łubin 1,5 litra afalonu plus 0,25 Sencor Liquid i wspomagacz .Pole czyste .Jedynie potrafi przytulia wyskoczyć i czasami owsik .Łubin jest zieloniutki nic nie pali go ta mieszanka . 


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Afalon jest wycofany,chyba że masz jakieś zapasy.

Mój łubin już na wierzchu,opryskany Boxerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    897

kto mial dostac afalon ten dostal, ae tak jak kolega wyzej pisal, sencor w waskolistny i spokoj, a wiara sie pcha z commandem, no ale kto wam zabroni. To ze ten lubin przezyje to wiadomo, ale on ma rosnac w kwietniu a nie chorować, doglebowka dziala do 8 tyg, a jak command go przyhamuje na 2-3 tygodnie to po co taka robota jak mozna to zrobic w tym samym pieniadzu z lepszym skutkiem?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandg    21

Powiedzcie mi czy jest coś powschodowego na owsik w łubinie wąskolistnym. Wszystkie chwasty wypadły tylko owsik został.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906

W piątek po południu będzie 2 tygodnie. Niestety nie opryskałem od chwastów i rosną. O przędzik już robi robotę. 

IMG_20180425_182845.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiko    110

Posialem łubin waskolistny  2 tyg ,na 6 klasie, siew był około 19tej godz. i od razu na 'wilgotną ' glebę poszedł afalon.  Jako że to 6 klasa więc gleba była średnio wilgotna. Dziś byłem na polu,lubin powschodzil A razem z nim chwasty ktore rosną aż dywan się zrobił..  

Panowie czym mogę to prysnac teraz? Nie mam pojęcia bo zawsze afalon dobrze skutkowal .. czekam na jakieś porady 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    795
2 godziny temu, wiko napisał:

Posialem łubin waskolistny  2 tyg ,na 6 klasie, siew był około 19tej godz. i od razu na 'wilgotną ' glebę poszedł afalon.  Jako że to 6 klasa więc gleba była średnio wilgotna. Dziś byłem na polu,lubin powschodzil A razem z nim chwasty ktore rosną aż dywan się zrobił..  

Panowie czym mogę to prysnac teraz? Nie mam pojęcia bo zawsze afalon dobrze skutkowal .. czekam na jakieś porady 

Czyli mogło być za sucho na oprysk doglebowy. Na łubin nie ma żadnych preparatów zarejestrowanych na dwuliścienne, są jedynie na jednoliścienne. Jednak mi już jeden z kolegów podpowiadał, że można pryskać Betanal Maxx Pro w dawce 1l/ha. Sam tak będę pryskał i zobaczymy, czy łubinu nie weźmie razem z zielskiem. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67
Dnia 22.04.2018 o 23:20, Matey napisał:

kto mial dostac afalon ten dostal, ae tak jak kolega wyzej pisal, sencor w waskolistny i spokoj, a wiara sie pcha z commandem, no ale kto wam zabroni. To ze ten lubin przezyje to wiadomo, ale on ma rosnac w kwietniu a nie chorować, doglebowka dziala do 8 tyg, a jak command go przyhamuje na 2-3 tygodnie to po co taka robota jak mozna to zrobic w tym samym pieniadzu z lepszym skutkiem?

powschodowo używałeś liść/dawka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107
21 godzin temu, KlimekPL napisał:

 Jednak mi już jeden z kolegów podpowiadał, że można pryskać Betanal Maxx Pro w dawce 1l/ha. Sam tak będę pryskał i zobaczymy, czy łubinu nie weźmie razem z zielskiem. :D

Jest jeszcze Goltix, ale to duży koszt.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65
Dnia 26.04.2018 o 00:02, KlimekPL napisał:

Czyli mogło być za sucho na oprysk doglebowy. Na łubin nie ma żadnych preparatów zarejestrowanych na dwuliścienne, są jedynie na jednoliścienne. Jednak mi już jeden z kolegów podpowiadał, że można pryskać Betanal Maxx Pro w dawce 1l/ha. Sam tak będę pryskał i zobaczymy, czy łubinu nie weźmie razem z zielskiem. :D

Mówiłem o 1,25 l/ha.

Tniesz dawkę o 20% więc żeby później nie było... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2018 o 21:06, wiko napisał:

Posialem łubin waskolistny  2 tyg ,na 6 klasie, siew był około 19tej godz. i od razu na 'wilgotną ' glebę poszedł afalon.  Jako że to 6 klasa więc gleba była średnio wilgotna. Dziś byłem na polu,lubin powschodzil A razem z nim chwasty ktore rosną aż dywan się zrobił..  

Panowie czym mogę to prysnac teraz? Nie mam pojęcia bo zawsze afalon dobrze skutkowal .. czekam na jakieś porady 

Powschodowo możesz opryskać DFF czyli diflufenikanem. Jest sporo środków o różnych nazwach. Dawka 150 - 200 ml/ha, co daje niski koszt około 35 zł/ha. Chabra nim nie zwalczysz ale sporo chwastów dwuliściennych Ci zwalczy. Koniecznie zachowaj separację 7 dni od zabiegów herbicydowych na chwasty jednoliścinne. Zalecenie jest zgodne z holenderską etykietą rejestracyjną DFF.  Ja stosuję przedwschodowo mieszaninę 200 ml DFF, 1 l chlorotoluron, 50 ml command (opcjonalnie na cięższych glebach, na piaskach odradzam) + Atpolan Soil 0,5 l / 1 ha. Wynik = czyste pole przez 2 miesiące i koszt zabiegu poniżej 70 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906
8 minut temu, wandryskowski napisał:

Powschodowo możesz opryskać DFF czyli diflufenikanem. Jest sporo środków o różnych nazwach. Dawka 150 - 200 ml/ha, co daje niski koszt około 35 zł/ha. Chabra nim nie zwalczysz ale sporo chwastów dwuliściennych Ci zwalczy. Koniecznie zachowaj separację 7 dni od zabiegów herbicydowych na chwasty jednoliścinne. Zalecenie jest zgodne z holenderską etykietą rejestracyjną DFF.  Ja stosuję przedwschodowo mieszaninę 200 ml DFF, 1 l chlorotoluron, 50 ml command (opcjonalnie na cięższych glebach, na piaskach odradzam) + Atpolan Soil 0,5 l / 1 ha. Wynik = czyste pole przez 2 miesiące i koszt zabiegu poniżej 70 zł.

Możesz jaśniej po nazwach handlowych? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906

Koledzy czym i w jakich dawkach wejść na oprzędzika. Z tego co wiem to zarejestrowana jest substancja czynna z mospilanu. Mam takie resztki petroidów czyli sumi alfa i karate

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

jak robie oprysk afalonem w łubinie doglebowo to wpisać w przyczynie oprysku, czy jeśli mam programy rolnośrodowiskowe na łąki to może lepiej nie wpisywać tego afalonu wcale, bo kupowałem go na fakture, a to podobno pierwszy próg toksyczności to jak ktoś przyjedzie na kontrole to będzie miał moje dane że go kupiłem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez MichaKpiski
      czy ktoś siał miododajne ostropest+facelia poznaniem 2 ?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez ahme999
      jako że świeżej, rzeczowej i fachowej wiedzy nigdy dość, prośba, zwłaszcza do studentów ale nie tylko-jakie dobre książki o tematyce rolniczej możecie polecić?-chodzi mi szczególnie o nowe wydania (powyżej '85r;) traktujące o uprawie, hodowli, technice rolniczej, ekonomii, gleboznawstwie-ogólnie wsio.
       
      najlepiej byłoby gdyby wrzucać tu linki do pdf, bo mało kto pokusi sie o kupno a biblioteki akademickie (np. sggw) bronią jak lwy swoich wolumenów przed "nie studentami".
       
      PS.mam nadzieję że choć ten temat nie utonie jak wszystkie moje dotychczasowe wśród naszego AF-biadolenia;)
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj