Dominator88

Łubin - agrotechnika

Polecane posty

andrzej1988    293

do lnu jest dopłata... Mozesz posiac len oleisty tylko ze on wydaje plon w granicach 1,5 tony ale nie wiem jak z ceną jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Dzis zajechalem kupic roundup 360 i zauważyłem środek agrosar 360 w cenie o 120 nizszej na 20l od roundupu wiec pytanie czy nim tez moge desykacje przeprowadzic substancja czynna jakby ta sama ? Planuje dac 4l/250l wody i dodac siarczanu amonu 5kg na ha, bo lubin niczym nie pryskany po wyoranej lace i trawy sporo. Czekam na opinie odnosnie srodka i siarczanu, aha ziarno na siew lubin waskolistny regent i kalif

Edytowano przez d4rek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

do desykacji wystarczy Ci jakis najtanszy zamiennik roundupa. W moim przypadku był to Vival 360 SL. 20 l kosztowało mnie 250 zł czyli na przeliczenie w litrach wychodzi 12,50 zł za l. 4l na ha samego srodka lub 3 l na ha plus 5 kg siarczanu. Zeby nie starcic siły kiełkowania straki powinny być już lekko zbrazowiałe aby nie zielone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

ja po niedzieli w srode bede kosił. W piatek robiłem desykacje. Na Kalifa jeszcze czekam bo sporo jeszcze zielonych strakow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

ja z Kalifem tez czekać będę bo na razie zielony, martwi mnie Regent który miejscami jest juz brązowy gotowy do koszenia a w dolach zielony i nie wiem co czynić ? oprysk będę brać zamiennik roundupu ten agrosar 230 zl za 20 wiec tanio i pojadę 4l tylko czy to ziarno nada sie na siew ? bo na pasze nie będzie mieć wpływu jak zielony spryskam ?. Jeśli idzie o Kalifa chyba będę rozważać Reglone bo kalif niebo a ziemia w stosunku do regenta wiec można i zainwestować bo za rok bym sial, tylko sąsiad wspomniał mi dziś ze reglone pryska się z 4 dni przed siewem ? i czy reglone dobrze popali mi trawę, której mam pełno w niższych partiach pod łubinem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

ja w tamtym roku Mistera pryskałem glifosem ale jak pisałem wyzej straki miał juz brunatne. wtedy jechałem i za około dwa tygodnie zbiór. straki wtedy przy zbiorze były ciemno brazowe a siła kiełkowania 90 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Dziś wąskolistny dalbor skoszony. Miał być wysoki, a ledwo kosa go brała, tak go przysuszyło. Plon mizerny, powiedzmy 1,2 t z hektara. Chociaż oprysk afalon+goltix zadziałał całkiem dobrze, bo tylko było z chwastów minimalnie komosy, i jedną ścieżką przytulii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

łubiny wycięte - dawały od 1 do 1,5 z ha, szału nie ma ale zawsze coś.

Może podpowiecie gdzie sprzedać łubin w okolicy Lublina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

U mnie Kalif w zaniżeniach wypuszcza nowe pędy i straki. Musze dalej czekac. Mister po niedzieli bedzie koszony moze w srode.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SDamian    0

Dzis zajechalem kupic roundup 360 i zauważyłem środek agrosar 360 w cenie o 120 nizszej na 20l od roundupu wiec pytanie czy nim tez moge desykacje przeprowadzic substancja czynna jakby ta sama ? Planuje dac 4l/250l wody i dodac siarczanu amonu 5kg na ha, bo lubin niczym nie pryskany po wyoranej lace i trawy sporo. Czekam na opinie odnosnie srodka i siarczanu, aha ziarno na siew lubin waskolistny regent i kalif

Panowie jaką dać dawkę  reglone 200SL przed bizonowaniem? mam sporo rumianu i innych chwastów. 2l/ha wystarczy? Z góry dzieki

Edytowano przez SDamian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mp255    7

Łubin Sonet 800kg z ha na VI klasie.Słabo majowa susza ostro mu dała zrzucił 3/4 kwiatów.


Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek161    0

Troche zmienie watek. Panowie co myslicie o zasianiu ok 100 kg lubinu waskolistnego i 50 kg grochu siewnego ? Opryski na te obydwie rosliny sa takie same, groch uczepilby sie lubinu i nie wylegalby . Co o tym sadzicie ? Czy moze zmienic proporcje ? Sial ktos taka lub podobna mieszanke ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thomas2506    0

Dziś skosiłem "mistera". 1 tona z hektara. To był mój pierwszy raz z łubinem, był chyba za rzadki, wysiałem 140kg na hektar. Siew za późno, jak i desykacja. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tlewandowski    72

kolego piotrek161 siałem taką mieszankę strączkową łubin - groch w 2014 roku konsultowałem ten temat z hr Smolice oddział Przebędowo

odnośnie dobrania odmian i składu mieszanki  jak również zwalczania chwastów

temat ciekawy bo plon uzyskany na IV i V klasie 4,5 tony z ha i dodatkowo praktycznie brak wylegania

z tego co wiem Przebędowo w 2015 też zaczęło robić  swoje doświadczenia z takimi mieszankami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witt25    4

ja ukosiłem 1.2 tony "mister" z ha i tak jak kolega wyżej pisał przez susze też kwiaty spadły taki rok mamy ciężki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1980waldi    0

U mnie sonet ok. 2 t z ha ,wysiałem ok 170 kg na ha,moim zdaniem można by było dać z 250 kg/ha bo jakiś bardzo gęsty to nie był,gorzki karo plonował podobnie

Edytowano przez 1980waldi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek161    0

Tlewandowski nie pamietasz moze jakie idmiany siales lub moze znasz jakas strone gdzie mozna je dobrac ? Albo chociaz napisz ile grochu siales a ile lubinu

Edytowano przez piotrek161

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek161    0

groch milwa łubin regent lub może być dalbor ,skład groch 30% łubin 70% właściwej obsady w siewie czystym

Dziekuje bardzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

dzisiaj skoszony mister 0.55ha, wydajnosc? ciezko powiedziec ale w granicach 600 kg z 0,55 ha. bede dokładnie wiedział jak go przez wialnie przepuszcze i zworkuje. Zostało jeszcze 3.60 ha Kalifa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez Pawel330
      Planuje zasiać seradele na areale 1 ha. Kiedyś to dziadek siał ale już nie pamięta ile się to dawało na 1ha/kg. Może ktoś z was wie ile tego się sieje i w jakim przedziale cenowym.
    • Przez polac
      Witam! No więc na wiosnę najprawdopodobniej będziemy siali Facelie i mam kilka pytań związanych z uprawą tej rośliny a konkretnie jak uprawić pole pod ta roślinę,jakie nawozy stosować i jakie są choroby i szkodniki tej rośliny.???
      Pozdrawiam.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj