kamil100691

Jaki pług wybrać

Polecane posty

kamil100691    0

Doradźcie jaki wybrać używany pług obrotowy 3 skibowy współpracować miałby z deutzem 113km orka głównie po kukurydzy, nieużytki i użytki zielone 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Producent to jaki chcesz. Musi mieć odkładnice duże śrubowe ( np. korpus 28 kverneland ) i duży prześwit pod ramą oraz rozstaw. Jak chcesz aby ładnie skrywał resztki to przedpłużek z krojem talerzowym na każdą skibę. No i odpowiednio mocna rama.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

Odkładnie wcale nie muszą być duże, do qq ważne żeby były przedpłużki i duży prześwit, kroje w kukurydzy nie zdają egzaminu, przynajmniej w kuhnie musiałem wywalić bo zapychało. Ogólnie do qq nie polecam kuhna bo lubi przypychać, mam vogla gdzie zapchać jest naprawde ciężko a i jakby z lepszego materiału.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil100691    0

Ziemie lekkie 5-6 klasa pewnie i 4 by pociągnął...A mógłby ktoś podać mi te parametry tj ile przeswitu jaki rozstaw korpusów na aukcjach zazwyczaj pług to pług i nie wiele jest napisane A ja średnio akurat na tym się znam 

Kroje zawsze można zdjąć do qq A na łąki będą jak znalazł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Jak na takie lekkie ziemie to nawet  się nie zastanawiaj i bierz 4 obrotową. Najlepiej coś z kvernelanda. Jak znajdziesz w dobrym stanie i z niewygórowaną ceną to nie musi mieć krojów ani przedpłużków, później i tak pewnie poodczepiasz i się tylko to wala po garażu. 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Przeswit pod rama min.75cm, rozstaw korpusow 100cm. Szerokosc robocza regulowana do min. 50cm( nawet 60cm) na skibe.

Edytowano przez jacek1296
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil100691    0

Może ktoś podrzuci też jakis konkretny model na którym pracuje 

Będę wdzięczny 😉

Kvernelanda w dobrym stanie ciężko znaleźć w dobrych pieniądzach jak już jest jakiś w miarę to cena kosmos 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi89    38
10 godzin temu, Pstrąg napisał:

A do ciągnika 95km 4,2t katalogowo lepiej duże 3 czy małe 4 brać? Ziemie lekkie

Ja wolałem 3 skiby ze względu że jak pług z zabezpieczeniem non stop to już trochę waży.

Ja mam Potinger servo 35 Nova. Rozstaw korpusów 102 cm. Prześwit 80 cm. Szerokość orki do 54cm na skibę. Ja mam ze ścinaczami i ostatnio owies orałem po młodych ziemniakach prawie równy z przednim kołem to nic nie wystawało. Ale do kukurydzy to raczej z przedpłużkiem. 

IMG_6212.JPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj