bolid20

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego

Polecane posty

przemol87    187

ooo to tylko 30 km ode mnie

hmm zostal tylko denar i lord ale w sezonie beda inne

to co mi zostalo to tylko dla stalych klientow starczy

 

 

pytaj w sezonie,moge dowiez do 9 ton na raz

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

ja mam pompe z wydatkiem 36tys na godzine a w rzeczywistosci wychodzi 30tys

ziemniaki na 5 klasie leje z predkoscia zwijwnia dzialka srednio 25metrow ma godzine przy zasiegu 60metrów

masz pewnie odre?

no odrę. Ale twoja też szybko się nie zwija. Właśnie dlatego wywaliłem olejowe bo tak wychodziło 25 m na godz. Duże ciśnienie masz na wejściu?

@limusine po ile gonisz pyry teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

mam ocmisa 2007 rok 400/75 i dolozylem 100 metrow :D

staram sie lac nocami wiec to zalezy od pola i jak ustawie sobie zasieg armatki


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Saszeta ja to mam warzywniaki. Teraz kupuje 14 to na worki sprzedaje po 18 a jak na kilogramy to po 1.5zl czyli 22.5zl worek wychodzi. Pzemol mi to nie zalezy na 9t ja mam auto 3t i tak kupuje co tydzien 200 workow tylko musi byc towar bo jak ktoś mi śmieci wlepi to się męcze z tym :P ale sam też uprawiam kartofle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

14? to na eksport placą po 15 bez fito


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

No ma sie dojścia nie? :D ale już placą powoli i na jutro mam transport właśnie za 15 zł kurde miałem kupić z 15 ton to nie ma nikt towaru porządnego a mam jednego pewnego sprzedawce i nie wybiera tej odmiany co ja chce tylko lordy i denary ;/ chyba pojade do niego i zacozne sam wybierać bo naprawde cięzko o dobry towar nawet dziś tata na giełdzie na zjazdowej płacił po 14 zł bo sie nie mogli pomieścić w rajkach z kartoflami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

to 14 za worek to mało? Ja ostatnio sprzedawałem po 13,5. Na targpiaście też po tyle chodzą. A na export to więcej płacą czy mniej bo tego nie zrozumiałem. A na worki z domu też po 18 sprzedaję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

eksport 20,5 tony na raz

cena 1zl za kilo

ja juz nie sprzedaje ale znajomi tak

tyle daja w centrum polski ale cena zalezy od lokalizacji

wiem ze w okolicy plocka ta cena byla juz w grudniu

 

dzisiaj znajomy sprzedawal po 14 za worek + vat

 

ale na kraj


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Ty to popytaj sie czy jakiś twoj znajomy nie ma : Owacji, jelly, vinety, tajfuna ? :)? jakbyś mogl to podaj namiar :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Mam pytanie czy uprawa ziemniaka jest opłacalna, czy przy produkcji jadalnych istnieje inna forma sprzedaży niż targ i "po ludziach"?


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

@marekpieg1234 ma rację raz się zarobi,a dziesięć razy straci. Czysta loteria :unsure:

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Mam pytanie czy uprawa ziemniaka jest opłacalna, czy przy produkcji jadalnych istnieje inna forma sprzedaży niż targ i "po ludziach"?

tak eksport lub na kraj w ilosciach tirowych ale towar workowany.sa paczkarnie ktore kupuja luzem ale wymagania duze a cena malo adekwatna. Np jest firma solan w glownie ktora potrzebuje ziemniaki jadalne o podwyzszonej skrobi tj.tajfun,karlena itp ale najpierw lepiej jesli masz umowe. ja juz z nimi nie handluje bo z dostaw z 2008 nie mam wyplaconej ostatniej raty


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

witam .. któryś z kolegów tutaj na forum miał do czynienia z odmianą colette ?? Z tego co podaje literatura odmiana jest bardzo wczesna i nadaje się pod włókninę. Od kilku dni leży w skrzynkach i w ogóle nie puszcza kiełków z czego Vineta bądź Satina już dawno wypuściły stojąc w tych samych warunkach, a ma to być odmiana bardzo wczesna. Jak to jest w praktyce?? Opłaca się ją przykrywać włókniną?? Czy może teoria, że colette jest bardzo wczesna jest błędną?? Jak to jest ?? Pierwszy raz mam z tą odmianą do czynienia, stąd moje pytania :) pozdrawiam

Edytowano przez johnaas10354

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

a skąd masz te sadzeniaki colette? Może ktoś je prysnął Roundapikiem ;) i nie puszczą. @pawelec miał colette i z tego co pamiętam to je polecał, jak najbardziej nadają sie pod włoknine, sam zamiarzam kupić colette ale nie bede przykrywał :P Kiedy Ty sadzisz kartofle że już kiełkujesz ? :o

@Saszeta ostatnio sie mnie pytałes kiedy kiełkuje sadzeniaki. Oto odpowiedz kiełkujemy je od 8 do 6 tygodni sprzed sadzeniem już wędrują do obory gdzie jest +- 10 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Hmm Źle to opisałem to nie obora tylko takie pomieszczenie przy oborze, zimą sie tam pali w piecu bo moja babka tam pakuje ziemniaki i musi byc jej cieplo a że to jest w miare duże to tam wynosimy sadzeniaki tylko że jak teraz jest na dworze dodatnia temperatura to już sie tam nie pali i nie ma tych 10 stopni tylko duzo mniej :P Nie wiem czy 5 starczy czy nie u nas 6 to mininum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

właśńie zrobiłem kalkulację produkcji na ten rok(pełna uprawa z wapnowaniem, zaprawianiem ale bez obornika). Przyjąłem plon handlowego z sadzonki dwuletniej 25 ton (choć ja miałem 40 w vinecie dwuletniej a 42 w świeżej ) przy całkowitym koszcie 4700 to trzeba sprzedać po 19 groszy żeby wyjść na zero. Czyli bardziej opłaca się kupić sadzeniaki nawet w tym sezonie bo plon będzie na pewno wyższy (przyjąłem 35 ton) a cena kilograma gotowego do sprzedaży wzrośnie ok 2 groszy.

Nie wliczałem nawadniania to dojdzie dodatkowy koszt + więcej oprysku grzybowego

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

No a jakbyś sobie policzył po tym plonie 42 tony to ile by Ci wyszła cena żeby wyjść na zero:)?

A i powiedz ile liczyłes kosztów od a do z? sadzeniak, nawóz, paliwo, worki itd :)?

Edytowano przez limusine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

4700 zł/ 42000kg= 0,11 zł/kg.

Dla plonu 25 ton handlowego:

sadzeniak dwuletni 2 tony po 0.8= 1600

nawozy polifoska 500kg i mocznik 200kg= 1200

śor (wszystkie opryski łącznie z dursbanem i prestige)= 1000

ropa 100 litrów= 500 (choć tyle nie kosztuje bo jest zwrot akcyzy i nie koniecznie tyle schodzi))

worki 260zł

zostaje parę groszy na pracownika lub może być na co innego.

Niektóre koszty mogą ulec zmianie bo np. można dać tańszy nawóz ale za to więcej oprysku na grzyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

No jak byś miał sprzedawać na giełdzie to wypadało by też wziąć pod uwagę koszty transportu i wjazdu na giełdę


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

A u mnie tak

 

zakladam plon handlowy w wysokosci 35ton/ha

 

sadzeniaki2500kg po 0,8 daje 2000

saletra 250kg daje 258

saletrzak 400kg daje 380

lubofos po ziemniaki 650kg daje 741zl

paliwo 450

energia elektryczna do nawadniania 350

opata za wode 350

opryski 1000

worki 2500szt. po 18gr daje 450(zawyzone,potrzeba 2334szt. ale cena moze byc po 0,20zl )

suma 5 979

do tego trzeba doliczyc jeszcze

+koszty amortyzacji sprzetu

+podatki

+praca najemna ok 400zl

-doplaty

 

5 979zl / 35 000kg = 0,17gr/kg

przychod pokrywa koszty przy cenie 17gr/kg

znajac zycie od lipca cena bedzie na poziomie ok 20gr

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

No wiesz co do tej ceny 20gr/kg to powiem ci tak, ubiegły rok nauczył mnie tego że nawet kobiety nie są tak nieprzewidywalne jak rolnictwo, czasami kilka godzin a nawet minut potrafi odwrócić sytuację,dopóki nie mamy pieniędzy w kieszeni to nie ma co liczyć zysków albo strat. Przecież gdyby nie trudne warunki pogodowe które zniszczyły część upraw to ceny na pewno nie były by tak wysokie jak obecnie.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj