Amelazaslinowa

Kaczor czy kaczka

Polecane posty

Moja znajoma ma problem z rozpoznaniem płci swoich kaczek. Czy może rozpoznać ktoś płeć kaczek z pierwszego i drugiego zdjęcia? Kaczkom z drugiego zdjęcia pióra stroszą się na czubku łebka, nie wiem czy ma to jakiś związek.

117643115_221927552450340_7844012932790464286_n.jpg?_nc_cat=110&_nc_sid=ae9488&_nc_ohc=Wcq0SS9F2g4AX9a5Fog&_nc_ht=z-p3-scontent.fwaw8-1.fna&oh=2983a5f82e7e7b5452f5b3adfded040b&oe=5F577A8E117542502_296405221594930_1688158656227279876_n.jpg?_nc_cat=106&_nc_sid=ae9488&_nc_ohc=svp7WeeNIMwAX-LGEAS&_nc_ht=z-p3-scontent.fwaw8-1.fna&oh=0e73c0cb3b1c32d214c5718397bf7b76&oe=5F572870

Edytowano przez Amelazaslinowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522

najłatwiej poznać gdy siedzą jedna na drugiej wtedy ta kaczka na górze to jest ten kaczor a to na spodzie to wiadomo

  • Haha 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kris91 napisał:

Kaczka znosi jajka, a kaczor tylko nosi heloooł 😁

Kaczki są za młode na niesienie. Znajoma chce dokupić partnera do prokreacji Pekina i kaczkę domową i nie wie czy szukać kaczora czy kaczki. Bardzo niepomocne.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Są młode i tego jeszcze nie widać, starsze u kaczora dwa piórka na ogonie się zakręcają do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
4 minuty temu, Adamka napisał:

 witejus chlopie one mają okolo 3 miesiecy one jeszcze tego nie robią

to niech się określą same jakiej płci się czują ,zgodnie z aktualną modą

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież kaczki są gatunkiem z 19% wynikiem łączenia się w pary jednopłciowe. To nic nie znaczy 

14 minut temu, witejus napisał:

najłatwiej poznać gdy siedzą jedna na drugiej wtedy ta kaczka na górze to jest ten kaczor a to na spodzie to wiadomo

Przecież kaczki są gatunkiem z 19% wynikiem łączenia się w pary jednopłciowe. To nic nie znaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
1 minutę temu, Amelazaslinowa napisał:

Przecież kaczki są gatunkiem z 19% wynikiem łączenia się w pary jednopłciowe.

a to zboczeńce

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, witejus napisał:

a to zboczeńce

Prosiłam o pomoc z określeniem płci. Preferencje seksualne kaczki sobie same wybiorą. Nie zaglądaj im do życia prywatnego spaczeńcu. 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na bezrybiu i rak ryba, jak będzie kaczka i kaczor to już będą wiedzieć, co trzeba robić.   :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Sean napisał:

Na bezrybiu i rak ryba, jak będzie kaczka i kaczor to już będą wiedzieć, co trzeba robić.   :P

Są innej rasy. Potrzebują partnera do prokreacji. Musimy znać płeć. Pekiny są drobniejsze i mniej agresywne od osobników płci niezidentyfikowanej z drugiego zdjęcia.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Są jeszcze młode, tak ciężko rozpoznać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adamka    3

 Sean jak nie wiesz to nie zaśmiecaj komentarzy ;)

 

Edytowano przez Adamka
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nikt na to nie odpowie bo się nie da tego określić, więc siedź na d*pie i nie ucz mnie co mam robić ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    640
48 minut temu, witejus napisał:

najłatwiej poznać gdy siedzą jedna na drugiej wtedy ta kaczka na górze to jest ten kaczor a to na spodzie to wiadomo

Kiedyś widziałem jak dwa małe psy ze sobą kopulowały. Co chwilę się zmieniali miejscami. Także, nie ma pewność, że to na górze to samiec a to na dole to samica😋

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Toż ludzie z rozumem robią teraz to samo, to co tu się dziwić zwierzętom czy ptakom bez rozumu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
1 minutę temu, bergman31 napisał:

Kiedyś widziałem jak dwa małe psy ze sobą kopulowały. Co chwilę się zmieniali miejscami.

bo nie były świadome

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16864

A Jastrząb tłumaczył wyraźnie: rzucasz przed takiego ptaka okruszki chleba. jak wziął, to ON, a jak wzięła, to ONA. nie ma prostszej metody. 😉 mam nadzieję, że pomogłem.

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 godzin temu, witejus napisał:

 a to na spodzie to wiadomo

Tu muszę się nie zgodzić, a jak się trafi taki kaczy biedron 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

Na pierwszym zdjęciu jest pekin ale na drugim zdjęciu może to być czasami mulard. Mularda nie rozmnożysz. Jak kupowała prosto z kurnika to będzie na 100% pekin. Mulardów prawie wogóle się nie chowa.

Najłatwiejszy sposób to wziąść każdego ptaka za szyje. Jak skrzeczy piskliwie to kaczka. Kaczor ma taki "tubalny" kwak. 

Możesz też próbować szukać zgrubienia w górnej częśći szyi. Jak ma to zgrubienie to kaczor.

Stroszą pióra na głowie jak się boją. 

Nie wiem co rozumiesz przez pojęcie kaczki domowej ale jak masz na mysli kaczke piżmową to kaczka piżmowa+pekin=mulard. Nie polecam tego robić bo mulard jest dużo bardziej otłuszczony. 

Edytowano przez kibix
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3048

a nie pomyslales ze to temat -nomen omen-dla jaj ,stworzony przez kolejna odslone trolla podajacego sie za kobiete specjalnie dla seana


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25619

A nick od enzymu trawiennego?

Choć jest amylaza A nie amelaza. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KacpereKkK
      Witam, na wstępie przepraszam za słabej jakości nagranie, czy ktoś z tego forum potrafi rozpoznać co to za choroba i jak dochodzi do zakażenia, choroby. Dodam że dodatkowe objawy to biały kał.
      366771829_6450893031663901_6312968578306833314_n.mp4
    • Przez Odell
      Witam, noszę się z zamiarem wydzierżawienia kurnika 1000m2 z nastawieniem na tucz kaczek Pekin. Kurnik nie wymaga nakładów finansowych. I teraz najważniejsze pytanie, jaki jest zysk na szt. wstawiając broilery za swoją kasę oraz posiadając swoje zaplecze (słoma, maszyny). Oraz drugie pytanie, jaka obsada będzie najbardziej racjonalna na tym metrażu? Proszę o szczere wypowiedzi 
      Pozdrawiam 
    • Przez agrofoto1
      Cześć, chciałbym dowiedzieć się ilu jest na tym forum hodowców kaczek Pekin, może będzie możliwość stworzenia jakiejś grupy. Napiszcie proszę wielkość produkcji, gdzie odstawiacie i z jakiego regionu jesteście. U mnie jest teraz 12 tys kaczek miesięcznie, Roldrob, łódzkie
    • Przez katkos132
      Czy da się skrzyżować kaczora mulard z kaczkami staropolskimi? 
    • Przez Zbigniew123
      Dzień dobry, pierwszy raz się z czymś takim spotkałem. Mam kaczki staropolskie, biegusy i 1 kaczora francuskiego. Dwa na trzy świeże dzisiejsze jajka miały na żółtku ciemnozieloną plamę wyglądającą jak pleśń, wielkość około centymetr na pół centymetra i grubość może milimetr. Niestety nie zrobiłem zdjęcia, chociaż sprawdziłem pod mikroskopem i nic ciekawego nie zauważyłem. W strukturze przypominała zbite białko takie jak pływa w zupie podczas gotowania, nie było częścią żółtka tylko się go trzymało.
      Moje pytania: Czy ktoś miał taką sytuację, czy można jeść takie jajka po wyrzuceniu tego czegoś i czym to może być spowodowane? Dotychczas jajka wyglądały normalnie. Może to być efektem krycia staropolskich przez biegusa i bieguski przez kaczory staropolskie? Czy niedobory mikro/makro składników albo jakaś choroba?
      Uprzedzam, że trzymam kaczki tylko na jajka i mięso, nie będę ich rozmnażał.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj