shiza34

Chłodzenie silnika

Polecane posty

shiza34    0

Witam mam kolejne pytanie czy wentylator który chłodzi silnik ma chodzić cały czas?jak to działa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mar56cin    8

Twój silnik jest chłodzony powietrzem tak?

Edytowano przez mar56cin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minkes    72

Masz silnik chłodzony powietrzem więc turbina chłodzi cały czas. Mają być cały czas czyste żeberka na głowicach i dobry pasek z napinaczem i sprawny czujnik zerwania paska plus czujniki temperatury przy głowicy. Jak to przypilnujesz to Ci motor posłuży...

Edytowano przez Minkes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mar56cin    8

Wentylator chłodzi cykindry, i spirale z olejem silnikowym. W głowicy znajduje się czujnik temperatury, który steruje elektromagnesem na tej właśnie spirali. Między kołem. Pasowym a wentylatorem znajduje się sprzęgło. I tu mogę się mylić nie pamiętam ale chyba są dwa rodzaje tych sprzęgieł wiskotyczne i sterowane olejem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiza34    0

Dlaczego o to pytam mam wrażenie że silnik strasznie się grzeje obudowa od strony wydechu jest bardzo gorąca.Dziś przejechałem może 10 km i silnik chwilami tracił moc po jeszcze paru kilometrach w ogóle stracił moc zapaliła się kontrolka od hamulca i wykrzyknik.Jak się zatrzymałem w misce olejowej słychać było bulgotanie a sama miska też była gorąca aż prawie parzyła.Dodam że ciągnik pali na dotyk i nie kopci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiza34    0

Dziś zrobiłem test zagrzałem silnik i wyjechałem na drogę po może 200 m  ciągnik stracił moc (pod niewielką górkę ledwo na 2 biegu)po chwili odczekania (około 1 min)ciągnik odżył i wszystko wróciło do normy.I tak jechałem kilka razy za każdym razem to samo.W ciągniku wymieniłem 2 filtry powietrza filtr paliwa oraz filtr oleju razem z olejem 15W40 Fusch. Wiatrak pracuje a temperatura dochodzi do połowy wskaźnika gdy chodzi na wolnych obrotach temperatura spada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mar56cin    8

W oleju nie miałeś żadnych opiłków czy efektu ,,brokatu''? Te cykle przegrzewania się wykończą Ci silnik. Masz możliwość ściągnięcia osłony wentylatora? Sprawdź ręka jak obraca się sam wentylator. I czy otwieranie się (cyka) elektrozaworek na chłodnicy olejowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiza34    0

Panowie rozebrałem wentylator bo mal bardzo duży luz boczny nie mogę rozdzielić sprzegla od obudowy od strony silnika od strony koła pasowego ok z drugiej coś nie bardzo.Druga sprawa oska która jest w sprzegle ma mieć luz?i trzecia sprawa ta oska jest jedna od koła pasowego i sprzęgła jedna a od wiatraka osobna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mar56cin    8

Odkrecasz nakręteke na kole pasowym. Ściągasz je i z nim masz trzy imbusy. Które trzymają sprzęgło do odbudowy. Tylko zapamiętaj kolejność dystansów. Nie jestem pewien, ale chyba ośka ma luz, usztywnia się po skręceniu wszystkiego do kupy.

Edytowano przez mar56cin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiza34    0

rozebrałem do tego momentu co widać na zdjęciach.W obudowie widać seger i łożysko 

ale z drugiej strony jest to sprzęgło i jedynie co widać do od zewnątrz pierścień uszczelniający.Nie rozumiem co z tą kolejnością dystansów?Jeszcze zauważyłem ze ta oś z drugiego zdjęcia ma luz w tej tulei czy łożysku nie powinno to być na styk? 

IMG_20200628_065147.jpg

IMG_20200628_065215.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mar56cin    8

 Łożyska i sprzęgło do wymiany. Jak będziesz składać to nie pomyl miejscami wszelkich tulejek i podkładek. Jeśli możesz to zrób jeszcze zdjęcie cylindrów, od strony zdjętego wentylatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiza34    0

Sprzęgło wyciągnięte na razie nie wyciągałem łożysk ani tych tulejek Sprzęgło pracowało po odpaleniu silnika powoli się rozkręca im silnik chodzi dłużej tym szybciej i normalnie wieje.Tylko te ośki w tych tulejkach mają luz.Można gdzieś kupić takie łożyska i pierścienie czy trzeba dobierać? 

IMG_20200628_105630.jpg

IMG_20200628_105610.jpg

IMG_20200628_105502.jpg

IMG_20200628_105743.jpg

Dlaczego myślisz że sprzęgło do wymiany?.Tego sprzęgła nie rozbierałem.wieczorem zrobię zdjęcie cylindrów.Chyba wiem dlaczego silnik tracił moc.

Edytowano przez shiza34

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiza34    0

Wymiana łożysk nic nie da tulejki na których osadzone są łożyska są wyrobione tu jest największy luz między ośką a tą tulejką  na schemacie oznaczone nr 9 tuleja jest jako 1 element ale widziałem schemat dwóch tulei.Nie zamówię tych tulei ani łożysk bo nawet nie znam ich nr katalogowych jedynie oddać do dobrego ślusarza.po prostu masakra

big_01138388_schemat_watermark.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati0907    3
Dnia 28.06.2020 o 11:06, shiza34 napisał:

Sprzęgło wyciągnięte na razie nie wyciągałem łożysk ani tych tulejek Sprzęgło pracowało po odpaleniu silnika powoli się rozkręca im silnik chodzi dłużej tym szybciej i normalnie wieje.Tylko te ośki w tych tulejkach mają luz.Można gdzieś kupić takie łożyska i pierścienie czy trzeba dobierać? 

IMG_20200628_105630.jpg

IMG_20200628_105610.jpg

IMG_20200628_105502.jpg

IMG_20200628_105743.jpg

Dlaczego myślisz że sprzęgło do wymiany?.Tego sprzęgła nie rozbierałem.wieczorem zrobię zdjęcie cylindrów.Chyba wiem dlaczego silnik tracił moc.

To dlaczego tracił moc? Bo się przegrzewał? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj