Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Masz silnik chłodzony powietrzem więc turbina chłodzi cały czas. Mają być cały czas czyste żeberka na głowicach i dobry pasek z napinaczem i sprawny czujnik zerwania paska plus czujniki temperatury przy głowicy. Jak to przypilnujesz to Ci motor posłuży...

Edytowane przez Minkes
Opublikowano

Wentylator chłodzi cykindry, i spirale z olejem silnikowym. W głowicy znajduje się czujnik temperatury, który steruje elektromagnesem na tej właśnie spirali. Między kołem. Pasowym a wentylatorem znajduje się sprzęgło. I tu mogę się mylić nie pamiętam ale chyba są dwa rodzaje tych sprzęgieł wiskotyczne i sterowane olejem. 

Opublikowano

Dlaczego o to pytam mam wrażenie że silnik strasznie się grzeje obudowa od strony wydechu jest bardzo gorąca.Dziś przejechałem może 10 km i silnik chwilami tracił moc po jeszcze paru kilometrach w ogóle stracił moc zapaliła się kontrolka od hamulca i wykrzyknik.Jak się zatrzymałem w misce olejowej słychać było bulgotanie a sama miska też była gorąca aż prawie parzyła.Dodam że ciągnik pali na dotyk i nie kopci.

Opublikowano

Dziś zrobiłem test zagrzałem silnik i wyjechałem na drogę po może 200 m  ciągnik stracił moc (pod niewielką górkę ledwo na 2 biegu)po chwili odczekania (około 1 min)ciągnik odżył i wszystko wróciło do normy.I tak jechałem kilka razy za każdym razem to samo.W ciągniku wymieniłem 2 filtry powietrza filtr paliwa oraz filtr oleju razem z olejem 15W40 Fusch. Wiatrak pracuje a temperatura dochodzi do połowy wskaźnika gdy chodzi na wolnych obrotach temperatura spada.

Opublikowano

W oleju nie miałeś żadnych opiłków czy efektu ,,brokatu''? Te cykle przegrzewania się wykończą Ci silnik. Masz możliwość ściągnięcia osłony wentylatora? Sprawdź ręka jak obraca się sam wentylator. I czy otwieranie się (cyka) elektrozaworek na chłodnicy olejowej.

Opublikowano

Panowie rozebrałem wentylator bo mal bardzo duży luz boczny nie mogę rozdzielić sprzegla od obudowy od strony silnika od strony koła pasowego ok z drugiej coś nie bardzo.Druga sprawa oska która jest w sprzegle ma mieć luz?i trzecia sprawa ta oska jest jedna od koła pasowego i sprzęgła jedna a od wiatraka osobna?

Opublikowano (edytowane)

Odkrecasz nakręteke na kole pasowym. Ściągasz je i z nim masz trzy imbusy. Które trzymają sprzęgło do odbudowy. Tylko zapamiętaj kolejność dystansów. Nie jestem pewien, ale chyba ośka ma luz, usztywnia się po skręceniu wszystkiego do kupy.

Edytowane przez mar56cin
Opublikowano

rozebrałem do tego momentu co widać na zdjęciach.W obudowie widać seger i łożysko 

ale z drugiej strony jest to sprzęgło i jedynie co widać do od zewnątrz pierścień uszczelniający.Nie rozumiem co z tą kolejnością dystansów?Jeszcze zauważyłem ze ta oś z drugiego zdjęcia ma luz w tej tulei czy łożysku nie powinno to być na styk? 

IMG_20200628_065147.jpg

IMG_20200628_065215.jpg

Opublikowano

 Łożyska i sprzęgło do wymiany. Jak będziesz składać to nie pomyl miejscami wszelkich tulejek i podkładek. Jeśli możesz to zrób jeszcze zdjęcie cylindrów, od strony zdjętego wentylatora.

Opublikowano (edytowane)

Sprzęgło wyciągnięte na razie nie wyciągałem łożysk ani tych tulejek Sprzęgło pracowało po odpaleniu silnika powoli się rozkręca im silnik chodzi dłużej tym szybciej i normalnie wieje.Tylko te ośki w tych tulejkach mają luz.Można gdzieś kupić takie łożyska i pierścienie czy trzeba dobierać? 

IMG_20200628_105630.jpg

IMG_20200628_105610.jpg

IMG_20200628_105502.jpg

IMG_20200628_105743.jpg

Dlaczego myślisz że sprzęgło do wymiany?.Tego sprzęgła nie rozbierałem.wieczorem zrobię zdjęcie cylindrów.Chyba wiem dlaczego silnik tracił moc.

Edytowane przez shiza34
Opublikowano

Wymiana łożysk nic nie da tulejki na których osadzone są łożyska są wyrobione tu jest największy luz między ośką a tą tulejką  na schemacie oznaczone nr 9 tuleja jest jako 1 element ale widziałem schemat dwóch tulei.Nie zamówię tych tulei ani łożysk bo nawet nie znam ich nr katalogowych jedynie oddać do dobrego ślusarza.po prostu masakra

big_01138388_schemat_watermark.jpg

Opublikowano
Dnia 28.06.2020 o 11:06, shiza34 napisał:

Sprzęgło wyciągnięte na razie nie wyciągałem łożysk ani tych tulejek Sprzęgło pracowało po odpaleniu silnika powoli się rozkręca im silnik chodzi dłużej tym szybciej i normalnie wieje.Tylko te ośki w tych tulejkach mają luz.Można gdzieś kupić takie łożyska i pierścienie czy trzeba dobierać? 

IMG_20200628_105630.jpg

IMG_20200628_105610.jpg

IMG_20200628_105502.jpg

IMG_20200628_105743.jpg

Dlaczego myślisz że sprzęgło do wymiany?.Tego sprzęgła nie rozbierałem.wieczorem zrobię zdjęcie cylindrów.Chyba wiem dlaczego silnik tracił moc.

To dlaczego tracił moc? Bo się przegrzewał? 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez kris1235
      Traktor na rozgrzanym oleju ciężko kręci kierownica.Czy to wina orbitrolu? Czy pompy hydraulicznej?olej i filtry zmienione.podnosi dobrze.
    • Przez kaxmil
      Dzień dobry. Tematem jest nie działająca nagrzewnica w ciągniku Same Frutetto 2 85km. Czy mógłby ktoś coś doradzić w tej kwestii, mianowicie jest tak że po wyjęciu jej z kabiny i podłączeniu na krótko do akumulatora samochodu nagrzewa się więc działa. Alternator z ciagnika wyjęty, zregenerowany u mechanika i włożony lecz nagrzewnica nie działa. On ma jeszcze taki szczekotrzymacz bądź jest to regulator napięcia i pytanie: Czy nie działa bo ten regulator czy szczekotrzymacz jest uszkodzony a czy nagrzewnica potrzebuję jakiegoś wzbudzenia czy coś? Proszę o poradę póki mam to wyciągnięte i na wierzchu. Dziękuję i pozdrawiam 




    • Przez mariuszSie
      witam
      bylem u dealera df poniewaz interesuje sie zakupem traktora jednak na placu stal jedynie agrofarm ktory nawet najmniejszy jest chyba za duzy jak na moje gospodarstwo... mysle nad agroplusem 310 o mocy 70km ktory bylby chyba odpowiedni dla mnie jako glowny traktor w 11 ha gospodarstwie .interesuje mnie wasze opinie na temat tych traktorkow... czy silniki sdf montowane w agroplusach sa o wiele gorsze od silnikow deutza montowanych w agrofarmach. traktor bralbym z turem jako glowny do gospodarstwa... pracowalby z plugiem 3-skibowym, prasa rolujaca , wozem asenizacyjnym o pojemnosci 3000m3 oraz agregatem. mysle zeby napisac wniosek na prow o ten traktor .... jesli znacie jego aktualna cene rowniez bede wdzieczny i porownam z cenna zaoferowana mi przez dealera ktora jest dosc wysoka...
      pozdrawiam
    • Przez Arkadiusz22
      Witam, potrzebuje pomocy z ciągnikiem Deutz-Fahr 5120G, ciągnik wyrzuca błąd M92 i po chwili gaśnie, po ponownym uruchomieniu ciągnika(pali bez problemu) błąd świeci się dalej i po kilku sekundach gaśnie z powrotem tak jakby gasił go komputer. Czujniki na pąpie paliwowej wymieniane   pąpa paliwowa podaje paliwo, filtry nowe, co może być powodem ? 
    • Przez stahu
      Witam 
      Same silver 130 2004 jak w tytule, podczas jazdy na 1 sekundę traci moc, tak jakby ktoś puścił gaz na sekundę po czy jedzie dalej. I tak co jakiś czas. Dodam że jak usrawie ręczy gaz to ten problem nie występuje. Występuje tylko gdy używam gazu nożnego ...
      Ma kto jakiś pomysł na ten problem 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v