KrzysztofKrojniak

Kwarantanna w gospodarstwie

Polecane posty

Witam mam pytanie odnośnie domowej kwarantanny. Więc mam pytanie ojciec wraca z zagranicy i będzie miał przymusową kwarantannę 14dni, jako powracający z zagranicy. czytałem że jeśli chodzi o gospodarstwo rolne to obejmuje ona teren a nie sam dom. A co z domownikami? Też będą objęci twarantanna? Wszędzie pisze żeby miał osobne pomieszczenie nie przebywa z domownikami i zachowywał odstęp 2m a o tym czy domownicy też są objęci nic nie ma 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprochota    327

Właśnie domownicy nie są objęci kwarantanna ale to bez sensu bo mogą być zarażeni i roznosić wirusa tak że ZOSTAŃCIE W DOMU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, aprochota napisał:

Właśnie domownicy nie są objęci kwarantanna ale to bez sensu bo mogą być zarażeni i roznosić wirusa tak że ZOSTAŃCIE W DOMU

Siedzę w domu poza sklepem i zrobieniem zakupów nigdzie się nie wybieram. Równie dobrze pani w sklepie może zarażać 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319

Niestety, domownicy nie są objęci kwarantanną dopóki kwarantannowany współmiszkaniec nie ma potwierdzonego wirusa. Do tygo czasu mogą chodzić i zarażać. Przynajmniej tak było parę tygodni temu u mojego kolegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Wczoraj słuchałem w tv jak mówił na ten właśnie temat lekarz, i jest tak że jeśli jeden z domowników ma kwarantanne to wszyscy domownicy są też objęci kwarantanną ,w przeciwnym razie by to nie miało sensu, bo inni domownicy mogli by roznosić wirusa, gdyby się okazało po kilku dniach że ta osoba jest zarażona wirusem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319

@up może się zmieniło, bo niestety u mojego kolegi było inaczej (on + 2 dzieci byli na kwarantannie, bo przesiadali się na lotnisku w Lombardii. Jego żona już nie była). Ale to było na początku jak się to szaleństwo zaczynało. Więc mogli pójść po rozum do głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15391

Teraz są wszyscy, mogą krowy doić , a jak przyjedxie po mleko to ma nie wychodzić, w pole też nie może, za bramę nie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985
8 godzin temu, wieslaw16 napisał:

Wczoraj słuchałem w tv jak mówił na ten właśnie temat lekarz, i jest tak że jeśli jeden z domowników ma kwarantanne to wszyscy domownicy są też objęci kwarantanną ,w przeciwnym razie by to nie miało sensu, bo inni domownicy mogli by roznosić wirusa, gdyby się okazało po kilku dniach że ta osoba jest zarażona wirusem.

Nie płeć  głupot, nie wiecie co robić dzwonić i tak musicie do sanepidu żeby się  zgłosić że wróciliście z pracy z zagranicy, jesli nie macie objawow i goraczki to domownicy nie mają  kwarantanny mogą  do pracy jezdzić ale środki  ostrożności zachować trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 godzin temu, KrzysztofKrojniak napisał:

Witam mam pytanie odnośnie domowej kwarantanny. Więc mam pytanie ojciec wraca z zagranicy i będzie miał przymusową kwarantannę 14dni, jako powracający z zagranicy. czytałem że jeśli chodzi o gospodarstwo rolne to obejmuje ona teren a nie sam dom. A co z domownikami? Też będą objęci twarantanna? Wszędzie pisze żeby miał osobne pomieszczenie nie przebywa z domownikami i zachowywał odstęp 2m a o tym czy domownicy też są objęci nic nie ma 

U mnie w miejscowości również mieszkaniec wrócił jakiś tydzień temu z zagranicy, pewnie z jakąś maszyną i kwarantanna całej rodziny 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No i tak ewentualnie być powinno Krzysztof, a nie ograniczenia dla wszystkich.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mszk8a    30
1 godzinę temu, Rolnik1973 napisał:

Teraz są wszyscy, mogą krowy doić , a jak przyjedxie po mleko to ma nie wychodzić, w pole też nie może, za bramę nie można.

A czy wczoraj minister Ardanowski nie powiedział, że na pole można, tylko" pod sklepem nie stawać i z sąsiadem nie gadać"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79
5 godzin temu, GRZES1545 napisał:

Nie płeć  głupot, nie wiecie co robić dzwonić i tak musicie do sanepidu żeby się  zgłosić że wróciliście z pracy z zagranicy, jesli nie macie objawow i goraczki to domownicy nie mają  kwarantanny mogą  do pracy jezdzić ale środki  ostrożności zachować trzeba.

No tak lekarz wyjaśniający zasady kwarantanny w publicznej tv. plecie głupoty ,gratuluje ,a kwarantanna jest nakładana i tak przez sanepid i powołane i wyznaczone do tego służby.

Edytowano przez wieslaw16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

Żadne przepisy nie są w stanie wytłumaczyć wszystkim jak mają postępować , zdrowy rozsądek przede wszystkim 

  • Like 1

Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub372    0
Dnia 27.03.2020 o 07:34, Rolnik1973 napisał:

Teraz są wszyscy, mogą krowy doić , a jak przyjedxie po mleko to ma nie wychodzić, w pole też nie może, za bramę nie można.

Witam, do jakiej mleczarni oddajecie mleko, moja mleczarnia wstrzymała odbiór mleka dlatego że jesteśmy w kwarantannie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pala92
      Witam. 
      Przygotowuje sie do ogarniania papierów do budowy hali 20x30m, chcę też powoli gromadzić materiały i mam kilka pytań.
      Ile płaciliście za projekt hali murowanej?
      Stawiał ktoś z cegły ceramicznej? Myślałem o termoton owczary bo cena jest spoko tylko jak z jakością?
      Jak zaplanować układ drzwi? Jedne w scianie szczytowej a drugie? W 1/3 długości budynku bliżej wjazdu ze szczytu? Jaka szerokość bram wjazdowych?
      Jakia optymalna wysokość budynku? 4.5 wystarczy czy lepiej 5m?
    • Przez Mitek93ns
      Witam
      Planuję nająć firmę do wywiercenia studni głębinowej.
      Jestem nowy w temacie, proszę o porady na co zwrócić uwagę, jak się za te "przedsięwzięcie" w ogóle zabrać.
      Jak to prawnie wygląda ? Słyszałem że wiele osób decyduje się wiercić bez zezwoleń gdyż takowe uzyskać to droga przez mękę...
       
      Nawadniana działka ma powierzchnie 7ha, teren równy. Nawadnianie z deszczowni pole 55m szerokie.
      Proszę o porady.
      Pozdrawiam
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj