Polecane posty

carlos1014    1

Witam. Czy sprzegło ze zdjecia może być powodem zgrzytania biegów?

20200322_160500.jpg

Edytowano przez carlos1014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
carlos1014    1

Już jest😁

Hamulec skrzyni jest sprawny regulowałem cały dzień lecz efektów brak

Edytowano przez carlos1014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Zapal ciągnik i delikatnie naciśnij pedał sprzęgła ręką, ma nie skakać. Drugi test polega wciśnięciu pedału sprzęgła odlicz do 10 i próbuj włożyć bieg. Trzeci test wykonujesz w jeździe rozpędzasz się wciskasz sprzęgło(mniej więcej 3/4 skoku pedału) wybijasz bieg dodajesz lekko gazu wciskasz znów sprzęgło na 3/4 i próbujesz włożyć bieg. Bieg zmień z wyższego na niższy(chodzi o koordynację, chwilę potrwa podwójne wysprzęglenie z przy gazówką ciągnik będzie więc miał sporą tendencje do zwalniania). 

Teraz wyniki: 

Jeśli pedał skacze w tym typie uszkodzony jest jest docisk sprzęgła. 

Jeśli pomimo wciśnięcia całkowitego pedału i odczekaniu 10 sekund na wyhamowanie skrzyni bieg nadal wchodzi z zgrzytem masz problem z niepełnym wysprzęgleniem, hamulcem, łożyskiem w kole zamachowym. 

Trzeci test to test w którym rola sprzęgła ogranicza się do minimum jednak jeśli biegi mocno zgrzytają oznaczać to będzie raczej hamulec synchronizacyjny źle wyregulowany, wyklucza się to zmiana biegu bez sprzęgła ale do tego trzeba mieć spore wyczucie maszyny więc temat opisu porzucam. 

Temat praktycznie dotyczy całej serii ciężkiej na skrzyni pozbawianej synchronizowanych biegów. Te które synchronizacje posiadają diagnozuje się subtelnie inaczej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
carlos1014    1

Dzięki za zaangażowanie😀. Więc tak, ciagnik użytkuje kilka lat i opanowałem jazdę bez sprzegła praktycznie jest mi ono potrzebne tylko do ruszenia i punkt 1 😁 pedał nie bije nie drży a punkt 2 jest jak loteria czasami po 5 sek już tryby stoją i można włączać bieg czasami 10 sek a czasami dłuzej i nie moge wbić buegu. Narazie ratuje się wzmacniaczem przełączam na zółwia i odrazu moge włączać bieg (taśma zaciska sie na bebnie i wychamowywuje walek sprzegłowy ??? nwm dokładnie jak to działa😁) lecz wiem że nie powinno to tak wyglądać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Wyreguluj na początek hamulec synchronizacyjny. Ma to działać tak że po wciśnięciu mniej więcej 3/4 pedału zaczyna na niego napierać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
carlos1014    1

Było ustawione 25mm przed końcem skoku pedału sprzegła, teraz ustawiłem 35mm i nic zero poprawy. Jak skróciłem ciegło sprzegła tak że nie było skoku jałowego to jakby byla delikatna poprawa i stąd moje podejrzenia padły na sprzegło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
carlos1014    1

Aaaa dobra. Te łożysko widać na końcu tej obudowy i w nie wchodź wałek sprzełowy??

Screenshot_20200323-081713_Gallery.jpg

Niedawno rozpoławiałem traktor bo byłem pewny że to hamulec skrzyni jest winien tej sytuacji a tu nic wszystko dobrze i w te łożysko napsikałem wd40 i ono obracało się leciutko mogłem je drutem obracać a luz poprzeczny był delikatny ale to nawet nie 1mm. Wałek sprzegłowy wymieniłem na nowy ,wymieniłem mikropompe, uszczelniłem wzmacniacz i nic zero poprawy😱😱😱

Edytowano przez carlos1014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Nie kolego ono jest w kole zamachowym, trzeba rozebrać sprzęgło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
carlos1014    1

Zaobserwowałem kilkukrotnie że na zimnym oleju wszystko jest ok. Na ciepłym oleju można ratować się wzmacniaczem a dzisiaj od rana uprawiałem przed siewem jakieś 6 godzin i już nawet wzmaciacz nie pomaga. Nie mam pojecia ręce mi opadły, dlaczego na zimnym jest dobrze a jak sie rozgrzeje nie da sie zmieniać biegów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Rozjedz ciągnik, zdejm sprzęgło wymień łożysko w kole zamachowym które pewnie ma sto lat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
carlos1014    1

Dzisiaj pojawił się następny problem : po wciśnięciu sprzegła ciągnik nie zatrzymuje się 😭😭😭 cały czas ciągnie, musze hamować hamulcem żeby się zatrzymać.To chyba koniec sprzęgła chociaż nie spotkałem się jeszcze z takim przypadkiem normalnie sprzegło ślizga się, a tu nie rozłacza napedu. Narazie sprubuje podokończać prace w polu i zabiore się za rozpoławianie.

Żadna regulacja pedału sprzęgła nie pomaga.

Edytowano przez carlos1014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
carlos1014    1

Siema. Rozebrałem ciągnik i znowu mam kilka pytań. Czy te blaszki w pokrywie sprzegła nie są za mocno wytarte ?

20200403_182154.jpg

 

20200403_182426.jpg

Docisk ma rant, nadaje się jeszcze?

 

20200403_181928.jpg

Edytowano przez carlos1014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

No swoje już przeszły odkręć docisk i rób zdjęcia po kolei jak co wygląda. Sprawdź stan łożyska dociskowego. Docisk obejrzyj z boku będą takie blachy przynitowane do tarczy żeliwnej i wytłoczki blaszanej sprawdź ich stan. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
carlos1014    1

3 blaszki po bokach są całe.

20200403_150435.jpg

Łożysko oporowe do wymiany, niby luzu nie czuć ale głośno sie obraca hałasuje.

Edytowano przez carlos1014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

No i ok, gdy jedna pęknie jest problem z pełnym wysprzęgleniem. Pokaż jak wygląda powierzchnia docisku i zamachu oraz tarczy. 

@carlos Zrób jeszcze taki test chwyć ręką wałek wom(to ten grubszy) i próbuj przekręcić wałkiem skrzyni powinno dać się przekręcić lekko jeśli ciągnik jest na luzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
carlos1014    1

No tak tarcza ma 9,5mm grubośći ale ma pękniętą okładzine od strony silnika nwm dlaczego 

 

20200403_182055.jpg

Okładzina jest peknieta w 2 miejscach😱

Edytowano przez carlos1014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Przegrzana lub źle znitowana, ogółem źle to wygląda chyba będziesz musiał przetoczyć koło zamachowe. Pokaż powierzchnie koła i docisku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
carlos1014    1

O to mnie pocieszyłeś 😁

Dzięki za sugestie zdjęcia porobie i dodam jutro.

Edytowano przez carlos1014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MatiTM
      Witam. Założyłem wzmacniacz momentu i dla pewności manometr ciśnienia mikropompki. Podejrzewam że mikropompka może być słaba bo po rozgrzaniu na niskich obrotach ciśnienie spada do 6 tylko zastanawia mnie czemu w pracy czy w transporcie nawet na żółwiu wskazywał na manometrze nie stoi powiedzmy na 11 tylko skacze między 8 a 12. Jest jakiś sposób żeby sprawdzić rozdzielacz pod deklem skrzyni? Po przełączeniu na zająca ciśnienie spada do 5 i rośnie na te 11 ale skacze. 
    • Przez saymon
      chciałbym aby ktoś powiedział mi jak używać wzmacniaczy aby go nie popsuć.
    • Przez Szymon94
      Mam pytanie odnośnie pokrywki bocznej skrzyni biegów Ursus 1224. Chodzi o pokrywkę z prawej strony na korpusie skrzyni przekładniowej. Chciałbym ją zdemontować i obejrzeć wzmacniacz momentu. Do pokrywy jest przykręcona rurka olejowa. Od czego ona jest, to powrót oleju? Można tą pokrywkę zdemontować bez obaw że tam od tej rurki jakiś nypel nie odpadnie?
    • Przez Lukas1995
      Witam pacjent tak jak w tytule po wymianie sprzęgła nie idzie włączyć biegów dodam że przy wciskaniu sprzegła silnik przystaje na wciśnietym sprzegle traktor nie chce odpalić a gdy puszcze zapali gdzie szukać przyczyny ??? tarcz i docisk wymieniony został
    • Przez Andrzej66Lud
      Witam, wymieniam sprzeglo w mtz starego typu, czy założyć nowy typ czy słoneczko.  Które z nich jest lepsze. Zdjęcia różnych rodzajów dla podglądu 



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj