Gość

Koronawirus

Polecane posty

6465    12409

@szmergiel nie krzycz tak nie krzycz,  łatwo się krzyczy jak kogoś to nie dotyczy. Nie jeden zdrowy przechodzi kwarantanne a 100 roznosi wirusa nawet tego nie wiedząc. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7594

Dlatego są wytyczne jeden od drugiego 2 metry jak nie trzeba siedzieć w domu i typ a tego niema i tak jest jak jest , korona panuje .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3142
2 minuty temu, mirro napisał:

Nawet jakbyś dał jako użytkowe, to i tak za jakiś czas zapytaliby czy nie da się przerobić na bombę.

na pewno wiele laboratoriów pracuje czy covid by się nie dało na skuteczną broń
na szczęście zleceniodawcy takich laboratoriów to zwykli idioci bo bronią tylko niszczy się potencjalne obszary do eksploatowania o wiele finezyjniejszymi metodami
spora część populacji planety to już rozumie i kwestia czasu gdy takich idiotów zastąpi coś mądrzejszego 
jest tylko jedna niewiadoma - czy zdąży?

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053
5 minut temu, dysydent napisał:

a to na osobny post bo zapytam
- gdybyś miał taką broń lub wiedział jak skonstruować jeszcze skuteczniejszą to czy dałbyś tym naszym politykierom dowolnej opcji politycznej coś takiego do ręki?
ja bym spalił plany jeśli by to nie miało innego zastosowania ponad destrukcyjne.

bzdury gadasz okropne.niewazen kto rzadzi,jak masz atom to masz wyjebane i kazdy sie z toba liczy. wiek kto ma atom? czy ktores z tych panstw jest ciagle "na dywaniku"

z atomem robia chece i im wolno.nawet niemcy co gospodarczo i technologicznie sa the best a nie maja takiego glosu jak durna francja czy uk

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3142

Korea Północna też?
czy Niemcy nie są w stanie sklecić atomówki w dwa tygodnie gdy to się okaże - choć nie wiem z jakiego powodu - sensowne?
dzisiaj najsensowniejszym jest umiejętność zarządzania gospodarką bo jej siła daje wszelkie inne możliwości w tym militarne.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053
4 minuty temu, 6465 napisał:

@szmergiel nie krzycz tak nie krzycz,  łatwo się krzyczy jak kogoś to nie dotyczy. Nie jeden zdrowy przechodzi kwarantanne a 100 roznosi wirusa nawet tego nie wiedząc. 

co latwo krzyczy???  ciezko 14 dni posiedziec w domu ma sie  swiadomosc ze moze sie jest nosicielem? trudne do pojecia takie to bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Po to jest ta kwarantanna żeby tych myślących że są zdrowi a się kręcili było jak najmniej.

A jaki problem widzisz w funkcjonowaniu rolnictwa na ten moment? W rejonie połowa firm nie pracuje, myślisz że ludzie za co będą żyli, albo że sobie z 3 tys wypłaty odłożyli na 3 miesiące na koncie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12409
4 minuty temu, szmergiel napisał:

co latwo krzyczy???  ciezko 14 dni posiedziec w domu ma sie  swiadomosc ze moze sie jest nosicielem? trudne do pojecia takie to bardzo.

Pracujesz zawodowo?  Ja tak jak wszyscy będziemy siedzieć w domu to albo ty albo twoja rodzina w mieście nie będzie miała co jeść. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053
4 godziny temu, dysydent napisał:

Korea Północna też?
czy Niemcy nie są w stanie sklecić atomówki w dwa tygodnie gdy to się okaże - choć nie wiem z jakiego powodu - sensowne?

jestes naprawde glupi jak myslisz  ze sa w stanie nawet w ciagu roku "sklecic" .poczytaj troche

3 godziny temu, 6465 napisał:

Pracujesz zawodowo?  Ja tak jak wszyscy będziemy siedzieć w domu to albo ty albo twoja rodzina w mieście nie będzie miała co jeść. 

udajesz ze nic  nie rozumiesz czy naprawde tak slabo z mysleniem?????????????  ludzie z kwarantanny maja chodzic do pracy???. minimalna obsada ludzi tylko powinan pracowac aby w miare zapewnic dostawy podstawowych produktow .moze jak skrecasz meble to tez od ciebie zycie ludzi zalezy??? czlowieku ogarnij sie

+1 pkt za prowokowanie do kłótni

Edytowano przez Bartek933

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3142

a dziękuję za opinię odnośnie stanu mojej wiedzy
skąd wiesz że nie czytałem? a zwłaszcza jakich źródeł
poziom braku informacji ja nie nazywam głupotą i tylko Ci wyjaśnię że względy polityczne, nie technologiczne są - oby nie tylko na razie - dla Niemiec przeszkodą
Jesteś zwyczajnie niedoinformowany bo głupiemu bym nie starał się czegokolwiek tłumaczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7594

Powiem tak jak by Niemcy nie byli trzymani za mordę kierunku militarnym to już mogła by być nie 3 wojna światowa tylko 4 taki to naród .

Niemcy teraz kwiczą bo nie ma Polaków do pracy płacą 20 euro na godzinę i nikt nie chce jechać bo życie każdemu miłe jest .

Nie pomogą im miliony euro jak nie będzie komu robić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3142

Niemcy pandemię przejdą szybciej niż Polska i to już widać 
dla tego zadecyduje to co będzie po pandemii a nie przed czy w trakcie i nie odważę się prognozować co
teraz Chiny muszą się izolować przed resztą świata ; tak tytułem naprowadzenia. ;) 

no może "w trakcie" trochę zadecyduje ale nie polityka tu ani mi w tej chwili w głowie abym rozwijał.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

A OSTATNIO WYKOPALI CHYBA AUSTRALIJKE chiny z kraju bo złamała zakaz kwarantanny .

8 minut temu, dysydent napisał:

Niemcy pandemię przejdą szybciej niż Polska i to już widać 

ale gospodarczo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3142

w Chinach przynajmniej wczoraj nie było nowego przypadku po za tylko przyjezdnymi
tylko tym komuchom zliberalizowanym tylko gospodarczo mało można wierzyć i to jest nawet problem w rozpoznaniu pełnym specyfiki akurat pandemii wywołanej przez covid
kraj który ustawia blokadę informacyjną przed resztą świata od wielu już lat nie po to to robi aby wyciekały informacje o jego porażkach czy błędach jedynie słusznej władzy.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
53 minuty temu, 6465 napisał:

W TV płacz i krzyk jak tu wspierać przedsiębiorców.  A rolnik niech zdycha jak pies,  będzie szansa połączyć w duże państwowe kombinaty.

Z tym wsparciem to więcej propagandy jak prawdy. Realnie z tych ponad 200 mld do ludzi może trafić około 60. Reszta to demagogia i kreatywna księgowość. Np wliczają w to odroczone składki zus, które potem i tak musi przedsiębiorca zapłacić. Tak samo dużo z tej kasy trafi np na budowę dróg, gdzie i bez wirusa by trafiła.

Jeśli zaś chodzi o rolników to na wsiach z racji na mniejsze skupiska wirus powinien być mniej dotkliwy. Poza tym mając wirusa nie od razu zostajesz pozbawiony dochodów. Chyba, ze masz hodowlę a ty leżysz w łóżku. Ale to też nie każda hodowla od razu przestaje istnieć i nie daje zysku. Nie wspominam już o tych, którzy zboże sieją.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman4321    1385

dobrze jak ktoś ma klamki z mosiądzu bo szybko zdycha na nich a jak nierdzewka, alu, tworzywo czy derwno to jakoś nie chce i trzeba dezyfekować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3142
Przed chwilą, hubertuss napisał:

Tak samo dużo z tej kasy trafi np na budowę dróg, gdzie i bez wirusa by trafiła.

otóż niekoniecznie bo właśnie jest wiele inwestycji planowanych w de facto już unieważnionym budżecie które można pozawieszać nawet i po pandemii a rzeczywisty pieniądz poprzesuwać na ... co tam uzna sytuacja za konieczne
zwiększenie dochodów budżetu też możliwe wz niektórych branż , o np akcyza od alkoholi wysokoprocentowych itp
Jeśli będą mieli głowy na karkach to wcale nie musimy wyjść z tego wszystkiego tak źle a co najwyżej z opóźnieniami tylko tu i ówdzie
wcale nie muszą tak dużo pustego pieniądza emitować bo nie pieniądz a dobra organizacja teraz decydują w zarządzaniu tym co już jest w obiegu.
Redystrybucja częściowo sama już zaistni... dobra bo to zbyt szczegółowe by się zrobiło z mojej strony i prognostyczne a nie analityczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053
22 minuty temu, dysydent napisał:

w Chinach przynajmniej wczoraj nie było nowego przypadku po za tylko przyjezdnymi
tylko tym komuchom zliberalizowanym tylko gospodarczo mało można wierzyć i to jest nawet problem w rozpoznaniu pełnym specyfiki akurat pandemii wywołanej przez covid
kraj który ustawia blokadę informacyjną przed resztą świata od wielu już lat nie po to to robi aby wyciekały informacje o jego porażkach czy błędach jedynie słusznej władzy.

tu trzeba przyznac ze masz racje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3142

jeśli gdzieś nie mam lub takie to robi wrażenie to śmiało bo nikt nie jest dzisiaj pewien czy nawet trafnie ocenia swoje najbliższe otoczenie.
Piszę co myślę i wiem lub wydaje mi się że wiem ale jeśli kto trafnie co wyłapie to z pożytkiem dla mnie też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, szmergiel napisał:

bydlo tylko na strach reauguje inne metody zawodza. do inteligentnych powiesz raz i rozumie. bydlo musi byc trzymane za morde krotka bo to przez bydlo jest tak zle we wloszech ,francji czy hiszpani.ktos kto ich zna wie jak tam sie podchodzi do zycia.u nas  spoleczensto zdyscyplinowane bardziej ale i tak jest mase bydla co z n iczego sobie nie zdaje sprawy. ktos ktos swiadomie lamie kwarantanne jest debilem a zdebilem nie mozna sie liczyc jak z czlowiekiem myslacym ,guma na plecy i drakonskie kary finansowe .zlicytowac do zera durnia co swiadomie moze kogos zarazac i na bruk inaczej patologia  nie zrozumie jak nie dostanie po kieszeni.te 30tys to bardzo dobr pomysl.za pare  miesiecy jak sie uda to przetrzymac to zciagac i licytowac debili na maxa

U nas może i zdyscyplinowane, ale ci co wrócili nauczyli się już robić  tak samo jak na zachodzie i myślą że tu im też wolno robić to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, 6465 napisał:

W TV płacz i krzyk jak tu wspierać przedsiębiorców.  A rolnik niech zdycha jak pies,  będzie szansa połączyć w duże państwowe kombinaty.

A co Ty już tak narzekasz i panikujesz ??😂

Wszędzie jest kryzys przez korone ale w rolnictwie póki co jest stabilnie, przynajmniej u mnie w okolicy. Cena świń mleka czy drobiu nie spada to czym się przejmować ?? Nie ma co wychodzić za bardzo w przyszłość  i wróżyć  z fusów skoro nawet nie wiemy co będzie jutro. 

2 godziny temu, zetorlublin7341 napisał:

wiem że nie znosi pustki. tylko że u mnie pieniądze były bardzo potrzebne na leczenie, i na to aby móc mieć dziecko a tak z żoną czekamy masę lat i nic. mieliśmy podchodzić do specjalnej procedury ale z braku pieniędzy nie ma szans na nic. taka smutna prawda na świecie nie ma nic za darmo!

Wiem że nie moja sprawa mi może nie powinienem pytać, nie chciałbym Cię urazić czy coś. Czy nie lepszą alternatywą była by adopcja skoro kosztowne leczenie nie pomaga? 

Edytowano przez Rolnik_z_Podkarpacia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

W moim powiecie PKR kolejne 4 przypadki potwierdzone. OJ łowczy ładnie nawywijał. Jego żona podobno złamała kwarantanne ale to już z kategorii plotka. Choć wcale bym się nie zdziwił mocno gdyby była prawdziwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3142
1 godzinę temu, jarecki napisał:

A OSTATNIO WYKOPALI CHYBA AUSTRALIJKE chiny z kraju bo złamała zakaz kwarantanny .

ale gospodarczo ?

sorry przegapiłem pytanie i dopiero teraz
czy Niemcy przejdą pandemię szybciej też i gospodarczo jak Polska to zależy na ile unikną paniki w szczycie epidemii i gospodarczo tuż po a ten jeszcze przed Nimi
oczywiście nikt nie zna odpowiedzi na to pytanie ale w ciągu jakiegoś nawet niecałego miesiąca będzie więcej wiadomo na pewno.

tylko jak ja poklikałem że nie ten post mi się zacytował to też nie wiem tak samo jak wyżej xD
czy jednak ten? eee tam i tak z odpowiedzi wiadomo o chodzi.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

chyba się germance wypstrykali z testów na cowid 19 ,  na ale w polsce są osoby co uważają że testy trzeba robić wszystkim , a tak w ogóle to wiecie z kąt są te testy jaka jest ich produkcja dla czego jest ich tak mało .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
1 godzinę temu, dysydent napisał:

otóż niekoniecznie bo właśnie jest wiele inwestycji planowanych w de facto już unieważnionym budżecie które można pozawieszać nawet i po pandemii a rzeczywisty pieniądz poprzesuwać na ... co tam uzna sytuacja za konieczne
zwiększenie dochodów budżetu też możliwe wz niektórych branż , o np akcyza od alkoholi wysokoprocentowych itp
Jeśli będą mieli głowy na karkach to wcale nie musimy wyjść z tego wszystkiego tak źle a co najwyżej z opóźnieniami tylko tu i ówdzie
wcale nie muszą tak dużo pustego pieniądza emitować bo nie pieniądz a dobra organizacja teraz decydują w zarządzaniu tym co już jest w obiegu.
Redystrybucja częściowo sama już zaistni... dobra bo to zbyt szczegółowe by się zrobiło z mojej strony i prognostyczne a nie analityczne

Zobaczysz, ze mało tej kasy trafi do ręki poszkodowanych przedsiębiorców i pracowników. Mało kto dostanie gotówkę do ręki bo stracił. Sumy padają dla zamydlenia oczu, że będzie pomoc. Tu chodzi o wybory. A kasa trafi tam gdzie miała trafić. Już padały głosy z rządu, ze jak pisałem kasa będzie przeznaczana na budowy dróg i inne tego typu.  Wystarczy przeanalizować te 5 filarów by spostrzec, że to puste obietnice i wirtualne sumy jak z ta odroczona składką zus, którą potem i tak trzeba będzie zapłacić a która jest do tego wliczona jako pomoc. Tak samo jest np z wliczonymi pieniędzmi na nisko oprocentowane lub wcale nie oprocentowane kredyty, które trzeba będzie spłacić. A które są wliczane do tych miliardów.

54 minuty temu, PawelWlkp napisał:

W moim powiecie PKR kolejne 4 przypadki potwierdzone. OJ łowczy ładnie nawywijał. Jego żona podobno złamała kwarantanne ale to już z kategorii plotka. Choć wcale bym się nie zdziwił mocno gdyby była prawdziwa.

Nawet jeśli złamała to miejscowa policja na bank ukręci sprawę. Przecież władzy się nie karze. Tym bardziej z Solidarnej Polski

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
    • Przez tomek1974
      wojna na ukrainie dzień 330 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj