PanPawel

Rzepak ochrona i nawożenie 2020

Polecane posty

PanPawel    305

Jak prowadzić plantacje rzepaku w sezonie 2020? Jakie macie plany nawożenia rzepaku? Jaką strategię przyjąć na ochronę chemiczną?

Dyskutujemy o uprawie rzepaku.

Piszecie jakieś kontrakty na rzepak?  Jaka cena proponowana? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca    17

jest w planie na pierwsza dawkę rsm 26 z siarką 300 litrow I na druga dawkę rsm 32 200 litrów wszystko zależy od tego jak ruszy Wegetacja i czy znowu 1 marca nie będzie "za późno" bo rzepak wystartuje wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47
Dnia 1.01.2020 o 15:47, mraukot napisał:

Chlopyralid.

W nawigatorze jest... tyle ze słabo zadziałał... dawka 0,25l/ ha. Po raz drugi ten Nawigator mnie zawiódł i po raz ostatni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1292

sporo ofert kupna na zachodzie i północy Polski po 1700-1730 za tonę loco skup także ciekawe jak kontrakty na nowe zbiory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    47

Jakby ktoś był zainteresowany to zostało mi jeszcze do odstąpienia 4 piątki Pyrinex-u 480 EC ( Chloropiryfos) - cena 178 zł za 5l - data produkcji 31/07/2019

Zainteresowanych proszę o wiadomości na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2392
23 godziny temu, Jarek22B napisał:

Jakby ktoś był zainteresowany to zostało mi jeszcze do odstąpienia 4 piątki Pyrinex-u 480 EC ( Chloropiryfos) - cena 178 zł za 5l - data produkcji 31/07/2019

Zainteresowanych proszę o wiadomości na priv

fakture dajesz

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

Jak jesteś zainteresowany zakupem to pisz do kolegi na priv a nie na forum pytasz ... przynajmniej taka jego prośba była 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    380

Stosował ktoś do wiosennej regulacji sam metkonazol? Czy jest różnica w działaniu metkonazolu 60 g i tebukonazolu 250 g/ ha?

Edytowano przez Siedzacybyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

U mnie pierwszy zabieg na wiosnę to sam tebukonazol a drugi to jakiś boskalid, coś z strobiluryn i jakiś triazol. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    944

Na wiosnę sam tebukonazol może być za słaby bo presja grzybów będzie duża jak pogoda się nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    47
Dnia 14.01.2020 o 14:13, Andpol napisał:

Na wiosnę sam tebukonazol może być za słaby bo presja grzybów będzie duża jak pogoda się nie zmieni.

nie bardzo się zgodzę z powyższą wypowiedzią, Tebukonazol bardzo dobrze sobie radzi z grzybami, jest tylko średnim regulatorem wzrostu

jak będzie sucho tak jak w zeszłym sezon to sam Tebukonazol w zupełnie wystarczy

Edytowano przez Jarek22B

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    944
Dnia 15.01.2020 o 17:00, Jarek22B napisał:

nie bardzo się zgodzę z powyższą wypowiedzią, Tebukonazol bardzo dobrze sobie radzi z grzybami, jest tylko średnim regulatorem wzrostu

jak będzie sucho tak jak w zeszłym sezon to sam Tebukonazol w zupełnie wystarczy

Można i samym sam stosowałem sam tebukonazol ale ubiegłego sezonu caryxem pojechałem i było o wiele lepiej wiadomo trochę drozszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

Myślę, że zamiast go tak skracać, to lepiej zasiać rzepak karłowy. Może wyjdzie trochę taniej.

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    47
Dnia 14.01.2020 o 14:13, Andpol napisał:

Na wiosnę sam tebukonazol może być za słaby bo presja grzybów będzie duża jak pogoda się nie zmieni.

 

Dnia 17.01.2020 o 01:34, Andzej23 napisał:

Samym caryxem na wiosnę?

 

Dnia 17.01.2020 o 11:53, Andpol napisał:

Samym

trochę bez sensu piszesz że jak będzie duża presja grzybów to tebukonazol będzie za słaby a caryx podany solo będzie ok

caryx jest super regulatorem ale jako fungicyd to na pewno jest słabszy od  tebukonazolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2338

Ktoś tu już pytał ale bez odpowiedzi. Jak porównać toprex do mieszanki metkonazol tebu.  Podobna skuteczność czy jednak lepiej nke kombinować i dac toprex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Jak dla mnie caryx solo na jesieni też może być za słabo. Jako regulacja ok, ale fungicydowo bywa różnie

  • Like 1

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

Toprex ludzie?! Naprawdę zacznijcie siać karłowe odmiany. Może na płatka też toprex albo caryx, żeby łuszczyny były przy ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Podobno Architekt jak są warunki to i do 2m urośnie?? Może ktoś potwierdzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

Przy tych zabiegach co pisali u góry to nie możliwe. Ale tak serio to 2m to wcale nie jest taki wielki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Ja tam się nie znam, ale chyba regulacja pokroju na wiosnę to ma sens tylko w rzadkim rzepaku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
    • Przez bortys2001
      Witam, chce ze względu na prowadzona pasiekę przeznaczyć 3 ha na rzepak ozimy, na jakie odmiany zwracać uwagę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj