Franki8210

Nie mogę odpalić massey ferguson 8210

Polecane posty

Franki8210    0

Witam, nie mogę odpalić massey ferguson 8210. Nowe akumulatory, rozrusznik naprawiony, pompa paliwowa naprawione i sprawdzona, filtry paliwowe wszystkie wymienione na nowe. Dlaczego nie chce odpalić? Kręci i kręci ale nawet nie łapie, nie ma żadnej reakcji podczas odpylania, nie puszcza dymku podczas kręcenia. Proszę o szybką pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380

a odpowietrzony, ropa wszędzie dopływa, wszystkie zaworki po otwierane, ciągniki zachodnie są wyjątkowo wrażliwe na zapowietrzenia 


Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poluzuj mu wtryskiwacze i zobacz czy podaje paliwo. Jaka historia tej usterki ? Z dnia na dzien ? Coś sie działo, coś było naprawiane ? Powód napraw ? Łatwiej coś podpowiedzieć jak wiadomo co i dlaczego grzebałeś 

Edytowano przez arturwojtowicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

W moim mf 174 zmieniłem filtry paliwa. Jak mi się menda zapowietrzyła  to akumulatora brakło. Niby zaczynał przy poluzowanych wtryskach łapać, ale nie załapał. Dobrze że to jeszcze z tych co na zaciąg można. Dopiero po 600m ciągnięcia zapalił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

Tylko są podzielone zdania na temat plaku, ponoć zbyt agresywnie to na silnik działa, zbyt wybuchowe czy jakoś tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

@Agrest na plaku to w miarę delikatnie pójdzie ale na samostarcie to aż zawory grają jak szalone. 

MF-a żeby odpowietrzyć to już wyższa szkoła jazdy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6404

Trzeba podawać we wlot filtra, nie w kolektor. Wszystko co jest na propanie będzie działać jak ten Plak. Wybuchowe jest wtedy, gdy działa płomieniówka, albo inna świeca w kolektorze.

Może niech człowiek sprawdzi czy zawór gaszenia dostaje napięcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19716
13 minut temu, PRIMO napisał:

@Agrest na plaku to w miarę delikatnie pójdzie ale na samostarcie to aż zawory grają jak szalone. 

MF-a żeby odpowietrzyć to już wyższa szkoła jazdy. 

Luzuje rurki przy wtrysku i kręcę aż z każdej popłynie on dokręcam,i pyk pali

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16868

sprawdź napięcie na zaworze gaszenia, odpowietrz jak nalezy, opalarka w dolot i wtedy krec. powinien zagadać.


to po zimie nie dasz rady bo ruszyć?


go ruszyć*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    211

po samostarcie przy nadmieinym dawkowaniu mogą tłoki popękać , wiem bo widziałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Jeżeli układ jest sprawny to po odkręceniu pierwszego i ostatniego przewodu z wtrysku załatwi sprawę ja perkinsa 4 i 6 tak zawsze odpalam i nie ma problemu pod warunkiem że reszta ok, a pompka jaka tam jest jak mechaniczna to może sitko zapchane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Franki8210    0

Paliwo wszędzie idzie, próbowałem na plaka i na samostart wypsikalem plaka 500 ml i samostart 500 ml i nic. Przez 3 miesiące nie mogę go odpalić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Franki8210    0
1 minutę temu, Bananek napisał:

podczas kręcenia idzie paliwo z wtryskow?

Tak idzie filtry nowe pompa świeżo po remoncie, paliwo wszędzie dochodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Franki8210    0
1 minutę temu, mirro napisał:

A na plaku chodzi?

wypsikałem całego plaka i caly samostart i nawet nie załapuje.

Edytowano przez Franki8210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16868

A wtrysk wtedy kiedy trzeba czy zrobiliście wal o 180° względem gmp pierwszego cylindra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6404

Samostart to też paliwo. powinien chodzić na samym samostarcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16868

może pomyłka w składaniu rozrządu na znaki? można się łatwo pomylić jak się zapomni o tym, że na jeden obrót walka rozrządu wal robi dwa obroty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Franki8210    0
7 minut temu, Bananek napisał:

może pomyłka w składaniu rozrządu na znaki? można się łatwo pomylić jak się zapomni o tym, że na jeden obrót walka rozrządu wal robi dwa obroty

Rozrząd nie był robiony 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Japierdolim
      Witam. Jestem nowy na forum. Bardzo proszę o pomoc i wyrozumiałość jeśli coś źle zrobiłem. Od kilku miesięcy jestem posiadaczem Massey 4235 1997r i zauważyłem problem z deska rozdzielczą a właściwie to z kontrolkami , wskaźnikiem paliwa i obrotomierzem. Wszystkie kontrolki zapalają się podczas pierwszego odpalania ciągnika, wskaźnik paliwa itd, obrotomierz wskazuje err. Wszystko działa do czasu zgaszenia ciągnika, po zgaszeniu i uruchomieniu ponownym nagle przestają działać dosłownie wszystko (ciemność na desce rozdzielczej). Proszę o jakieś porady od czego zacząć.
    • Przez ZenekBezSpodenek
      Hej, mam problem z ehr, podnośnik czasami działa, czasami nie - po prostu przerywa. Jak nie działa to kontrolki wskazują na błąd 2-4. Jak działa to żaden kod błędu nie miga.

      Sprawdzałem akumulator, alternator, ale wszystko zdrowe. Więcej nie chciałem grzebać, bo naczytałem się że często problem jest błahy. Być może jest to łatwe do rozwiązania i ktoś tak miał? Jakieś podpowiedzi?
    • Przez PanPaweł21
      Witam mam takie pytanie czy dai się zmienić prędkość podnoszenia i opuszczania podnośnika w MF 
      Na panelu niema takiego pokrętła więc pytam bo wiem ze w seri 30 dało się to robić 
    • Przez Turbo4011
      Witam. Mam Fergusona 4345 i wyskakuje mi czerwona kontrolka z dwoma zebatkami. Mruga 7-2 .jak wcisne sprzęgło to przestanie i jak wyłącze rewersem to też. I po chwili zaczne znowu mrugać
    • Przez PanPaweł21
      Witam wie ktoś może ile oznacza jedna kreska na tym wskaźniku?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj