alvaroalvaro78

Dopłaty bezpośrednie 2020

Polecane posty

Gość   
Gość

@Winnetou 

Jeżeli działka ulega podziałowi to najlepiej zeskanować mapę podziałowa i wypis z rejestru gruntów. Mapa podziałowa niech będzie najtańsza (powiedzieć do ARiMR że jest potrzebna), co wypisu kwestia czy będą to chcieli mieć(jeden pracownik chce inny nie chce, najlepiej o to dopytać bo wypis kosztuje z 50 zł od działki, jeśli dobrze pamiętam). Mapka nie powinna więcej niż 10zl. Oczywiście moze być tak że każdy powiat ma inną stawkę?

Kwestia jak będziesz im wysyłał skan? Robiąc zmianę do wniosku w aplikacji Ewniosek i podpinając do tej zmiany? Czy pracownik biura sobie skopiuje dokumenty ze wpłynęły do Biura? Oczywiście wtedy wrzucasz do urny. Chyba że sam zrobisz kopie i kopie wrzucisz do urny. 

W tym roku podobno dużo jest podziałów działek z racji importów do ich aplikacji.

Zobacz z ciekawości czy w aplikacji Ewniosek, w tym wniosku nie jest już zaioortowany podział( jak byłby to dla mnie bez sensu dostarczać dokumenty, przecież podział już zrobili). Pewnie nie jest i stąd chce dokumenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Winnetou    367

Ciekawe jak się o tym dowiedzieli? Nie ma konfliktu krzyżowego. Może jest tak jak piszesz. Miałem już w poprzednich latach działki z aktualizacją granic i nowymi numerami a robiłem na starych mapkach z e wniosku i nie było problemu. Ta pani poprosiła, żeby listem przysłali wyjaśnienia, bo mało rozumie i wtedy zobaczę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ARiMR ma wiele aplikacji. Często bywa tak że mają w jednej bazie ale nie ma w innej. Bywa tak że starostwo zrobiło podzial w 2015 a import do jazdy ARiMR był w 2016 ale do aplikacji w której obsługują wnioski byk w 2020. Teraz muszą zrobić podział w jednej bazie lpis i z niej importować do innej bazy. Trochę to potrwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Winnetou    367

Ta pani robiła podział w tym roku,  tuż przed rozpoczęciem kampanii przyjmowania wniosków

Zajrzę jeszcze do e wniosku, ale na razie nie mam czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak robiła w tym roku to nie będzie w aplikacji Ewniosek

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299

Wiecie jak w końcu jest z dopłatami do wypasu?  Wniosek złożyłem w czerwcu i zaznaczyłem tą płatność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299

Wiem, że trzeba wypałnić rejestr, codzi mi o to czy został skrócony okres wypasu lub przedłużony termin możliwego wpyasu.

https://www.agrofoto.pl/produkcja-zwierzeca/bydlo-i-mleko/czy-okres-wypasu-bydla-w-nowej-platnosci-zostanie-skrocony,95767.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xmen    20

Witam, mialem w tym roku wsiewke koniczyny czerwonej w zboze, ktora miala spelniac warunek zazielenienia. Niestety utrzymala sie na ok 30% dzialki i poszla w ruch talerzowka. Czy mozna to zamienic na poplon ozimy, lub jakos inaczej wybrnac z sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman    58

W tej chwili pozostaje chyba tylko międzyplon ozimy (wysiew do 1 października, utrzymanie do 15 lutego), bo termin wysiewu ścierniskowego już minął. Podjechałbym do biura i zapytał jak podejdą do tematu. Najprawdopodobniej zmiana do wniosku plus oświadczenie https://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/PB_2020/Kampania_2020/Dokumenty_OB/6_O_18_Oswiadczenie_przyczyny_zmiany_w_zazielenieniu_2020.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Winnetou    367

@robert55555 Działka rolna składa się z kilku działeczek referencyjnych. Jedna z nich miała numer 11071, gdy robiłem wniosek, teraz po aktualizacji w e- wniosku ma 11071/1.Był telefon, aby to poprawić, czyli wprowadzić nowy numer. Na mapie w ewniosku już jest, tylko w samym wniosku trzeba to nanieść. Jak to zrobić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak zrobili import do aplikacji E-wniosek, to na masz zaimportowany do wszystkich lat. Pytasz o wniosek w PDF, musiał być złożyć zmianę do wniosku, wtedy powinien ci zaciągnąć już odpowiednie dane. Sorki że zapytam , to co za biuro że tak tak podchodzi do tematu. możesz zrobić zrzut z ewniosku? jak wolisz to możesz wysłać na priva.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Winnetou    367

Zrobili import. Uprawa jest już z nowym numerem we wniosku na mapie, tylko nie da się zrobić według instrukcji, bo klikając w stary numer, który jest na czerwono nic  nie wyskakuje, jest nieaktywny . Teraz nie wiem, czy usunąć całą uprawę i od nowa zrobić w nowe/ aktualizacja? 

Edytowano przez Winnetou

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zaloguj się do aplikacji i usuń działkę 121105_2.0003.11071 a wprowadź nowa 121105_2.0003.11071/1. Jak zapiszesz dane sprawdź jak wygląda to w pdf, jak jest ok, to podeślij im ta zmianę.

Nie sądziłem że kolega z tych stron, widzę straszne rozdrobienie w działkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Winnetou    367

Haha no nie? U każdego połowa nie nadaje się do płatności, bo ma poniżej 10 ar. Usunąłem i wprowadziłem teryt nowej,  pokazuje błąd w uprawie, że nie ma tej działki referencyjnej. Czyli teraz usunąć uprawę i od nowa zrobić? Boję się, żeby bigosu nie narobić, bo to nie moje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak chcesz to podaj nr producenta i hasło, ale na priv

musisz usunąć geometrie działki rolnej, -potem usunąć stara działkę ewidencyjną, dodać nową działkę ewidencyjna, wyrysować nową działkę rolną i po sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Winnetou    367

Tak myślałem, tylko chciałem się upewnić, bo z tym nie miałem jeszcze do czynienia, a nigdzie nie ma instrukcji w takich przypadkach. W sumie to mniej roboty niż zgłaszanie samemu podziału, czy przenumerowywania 

6 minut temu, robert55555 napisał:

odchaczyłes płatność jpo?

Dopiero będę z tym robił. Na razie tylko usunąłem stary i wklepałem nowy numer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Winnetou    367
3 godziny temu, robert55555 napisał:

Zaloguj się do aplikacji i usuń działkę 121105_2.0003.11071 a wprowadź nowa 121105_2.0003.11071/1. Jak zapiszesz dane sprawdź jak wygląda to w pdf, jak jest ok, to podeślij im ta zmianę.

Te komunikaty, że nie ma uprawy i info o błędach poznikały po ponownym uruchomieniu. Czyli usunięcie  działki i wprowadzenie nowej wystarczy, bez robienia uprawy od nowa. W podsumowaniu wszystko gra, tylko to JPO trzeba było od nowa, bo się skasowało. Chyba będzie dobrze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki9610    204

Teraz każde BP ma teraz stanowisko do spr zmiany numeracji działek pojedz i załatwisz to w 5 minut.  tak to u mnie wyglądało, 


Kanał na yt.com luki9610

Sprzedam kopaczkę konną do ziemniaków (dyszel do traktora). Zainteresowani PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, Winnetou napisał:

Te komunikaty, że nie ma uprawy i info o błędach poznikały po ponownym uruchomieniu. Czyli usunięcie  działki i wprowadzenie nowej wystarczy, bez robienia uprawy od nowa. W podsumowaniu wszystko gra, tylko to JPO trzeba było od nowa, bo się skasowało. Chyba będzie dobrze;)

Nie widzę to ciężko wyrazić opinię. Jak nie masz błędów oraz nie ma działek ewidencyjnych o powierzchni niezgloszonej to masz dobrze. Swoją drogą to duże u was rozdrobnienie i bardzo dużo działek niezgłoszonych do dopłat.

 

2 godziny temu, luki9610 napisał:

Teraz każde BP ma teraz stanowisko do spr zmiany numeracji działek pojedz i załatwisz to w 5 minut.  tak to u mnie wyglądało, 

Zawsze tak było. Wszystko zależy na jakiego pracownika trafisz. Jedni poga a drudzy powiedzą nie dosłownie sam sobie radz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Winnetou

Napisalem do ciebie na priv. Możesz tam odpisać jak będziesz chciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
w dniach od 9 do 30 września 2020 roku, można składać „Wnioski o przyznanie pomocy dla rolników szczególnie dotkniętych kryzysem COVID-19”.

 

Pomoc dla rolników szczególnie dotkniętych kryzysem COVID-19 przeznaczona jest dla podmiotów szczególnie dotkniętych kryzysem związanym z COVID-19 i wymagających wsparcia w celu utrzymania płynności finansowej i przetrwania kryzysu.

O przyznanie pomocy mogą ubiegać się rolnicy, w przypadku, gdy rolnik lub jego małżonek:

1 według stanu na dzień 1 marca 2020 r. był posiadaczem, oznakowanych oraz zarejestrowanych w rejestrze zwierząt gospodarskich oznakowanych i siedzib stad tych zwierząt, o którym mowa w przepisach o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt, co najmniej: a) 3 sztuk samców gatunku bydło domowe (Bos taurus), których wiek wynosił co najmniej 12 miesięcy i nie więcej niż 24 miesiące lub

b) 3 sztuk samic gatunku bydło domowe (Bos taurus) typu użytkowego mlecznego lub typu użytkowego kombinowanego, których wiek przekraczał 24 miesiące, lub

c) 10 sztuk samic gatunku owca domowa (Ovis aries), których wiek wynosił co najmniej 12 miesięcy, lub

d) 5 sztuk samic gatunku koza domowa (Capra hircus), których wiek wynosił co najmniej 12 miesięcy, lub

e) 1 sztuki zwierzęcia gatunku świnia (Sus scrofa) i do dnia 15 lipca 2020 r. zgłosił oznakowanie co najmniej 21 sztuk zwierząt tego gatunku urodzonych w siedzibie stada posiadacza tego zwierzęcia, których urodzenie nastąpiło w okresie od dnia 1 listopada 2019 r. do dnia 31 maja 2020 r.  oraz ten rolnik lub jego małżonek do dnia zakończenia naboru wniosków o przyznanie pomocy prowadzi działalność rolniczą w zakresie chowu lub hodowli co najmniej jednego z gatunków zwierząt, których był posiadaczem w dniu 1 marca 2020 r., lub 

2 według stanu na dzień 1 marca 2020 r. prowadził produkcję drobiu hodowlanego w związku z prowadzeniem produkcji jaj wylęgowych kur rzeźnych w rozmiarze co najmniej 1 000 sztuk, lub 

3 według stanu na dzień 1 marca 2020 r. prowadził produkcję: a) kurcząt rzeźnych w rozmiarze co najmniej 1000 sztuk lub

b) gęsi rzeźnych w rozmiarze co najmniej 1000 sztuk, lub

c) indyków rzeźnych w rozmiarze co najmniej 1000 sztuk  oraz w okresie od dnia 15 marca 2020 r. do dnia 15 czerwca 2020 r. dokonał przemieszczenia kurcząt rzeźnych, gęsi rzeźnych lub indyków rzeźnych, lub

4 w 2020 r. prowadził uprawę roślin ozdobnych w: a) szklarniach ogrzewanych o powierzchni uprawy co najmniej 25 m2 lub

b) tunelach foliowych ogrzewanych o powierzchni uprawy co najmniej 50 m2.

 

Wnioski o przyznanie pomocy, wraz z wymaganymi załącznikami, składa się do biur powiatowych Agencji, właściwych ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę wnioskodawcy, na formularzu udostępnionym przez Agencję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez karol
      Informuję wszystkich że 15 lutego tego roku (2008) upływa termin dostarczania wniosków o dopłatę do materiału siewnego. Dotyczy to tylko roślin ozimych.
       
      Więcej na stronie Agencji Rynku Rolnego
       
      www.arr.gov.pl
       
      Wniosek
      http://www.arr.gov.pl/data/01593/dms_p1_f2.pdf
       
      Instrukcja
      http://www.arr.gov.pl/data/01593/instrukcja_dms_p1_f2.pdf
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj