alvaroalvaro78

Dopłaty bezpośrednie 2020

Polecane posty

Gość   
Gość

@robert55555 Tak , no może całość jest większa niż jeden ar ,muszę zmierzyć bo truskawki dopiero na jesieni wsadziłem 

Edytowano przez Ursus932

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@robert55555  wiesz jak zrobic poprawke rejestru wypasu ....bo gosc nie wpisał 3 sztuk krów  ktore sprzedał 29 czerwca a powinien je wypasac od 14 czerwca ...dzwonili   do niego zeby poprawic i na maila do agencji wysłac ...nie moge mu dopisac tych 3 sztuk  bo exsel u mnie odrzuca bo format zablokowany ...ja mam jakąs wersie bez licencji i nie aktywne jest prawie wszystko 

to wina  exselu i trza zakupic dostep ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Możesz wysłać na emila robertaf@interia.pl. 

Mogę zerknac

Nic nie obiecuję bo nie widzę pliku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7222

Robert już wiem wszystko. Raport po kontroli dostali, ogarnięte wszystko, decyzja gotowa, czeka na wydanie bo pani jest na zwolnieniu od 2 tyg, w poniedziałek ma być i od razu ma wydać. Więc może kasa w kwietniu będzie


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
32 minuty temu, robert55555 napisał:

Możesz wysłać na emila robertaf@interia.pl. 

Mogę zerknac

Nic nie obiecuję bo nie widzę pliku.

no nie mogę nawet wysłac .....opcja ,,udostepni ,,nie aktywna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goofy    51

Też to miałem kiedyś i podpiąłem konto pod siostry uczelniane teraz sobie korzystam z pakietu najlepsze że z jej konta mogą korzystać 4 osoby. A jak nie masz takiej możliwości to trzeba wykupić pakiet bo to nie robota 

Robert dostałem dzisiaj e-mail z linkiem na to szkolenie z krótkich łańcuchów ciekawe co będą biadolić pewnie będzie można pytać bo to na timsie. 

Edytowano przez Goofy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
32 minuty temu, ogarek napisał:

no nie mogę nawet wysłac .....opcja ,,udostepni ,,nie aktywna 

Jak od można. Odpalasz poczte, nowa wiadomość, podpinasz plik i wysyłasz.

Zawsze możesz plik spakować (np. WinRar) i wysłać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

komputer mi się zwiesza i to chyba system trza formatować i temu nic nie mogę ...napisałem na pw ...pomyśl ? 

kura rzadko używam i nie dam rady mu zrobić a to szwagier ....  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51
20 godzin temu, robert55555 napisał:

Z tego co mi wiadomo, sprawy transferowe idą najpóźniej. Zadzwoń do swego biura i zapytaj na jakim etapie jest twoja sprawa.

 

Dopłaty wstrzymane. Wiedzieli o śmierci ojca. Teraz muszę jechać i to wyprostować żeby dostać druga ratę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A złożyłeś wniosek transferowy? Masz na to 7 miesięcy do dnia śmierci(jak dobrze pamietam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VonVegans    1276

Hm,że takie rzeczy to oni wiedzą od razu,a jak warszawiak ciagnie,,wyłudza,, dopłaty to jacyś ślepi🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Zauważyłem małe zmiany we wniosku.

Jak ktoś jest w programie RŚ zrównoważone i np. wybiera uprawa pszenica ozima to nie ma możliwości wyboru wariantu PRSK 1.1, trzeba zaznaczyć pszenica zwyczajna ozima, wtedy pojawi się wariant 1.1.

Pojawiło się jeszcze takie coś: jak ktoś sieje poplon ścierniskowy to pojawia się możliwość wpisania daty siewu poplony, teraz nic nie wpisujemy dopiero jak posiejemy to robimy zmianę do wniosku i wpisujemy datę siewu poplonu lub jak nic nie wpiszemy to znaczy że posialiśmy 20 sierpnia i poplon musi być na polu do 15 października.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51
3 godziny temu, robert55555 napisał:

A złożyłeś wniosek transferowy? Masz na to 7 miesięcy do dnia śmierci(jak dobrze pamietam).

Nie złożyłem bo nie sądziłem że wstrzymają skoro pierwsza część przyszła 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przecież jak dobrze pamiętam pisałem tobie o tym oraz dawałem linki do poczytania. Pisałem o spadku droga sądowa tańsza a dłuższą a sprawa spadkowa u notariusza szybklsza a drozsza. A kiedy ta osoba zmarła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Gość z agencji powiedział że potrzebny tylko akt poświadczenia dziedziczenia i podpisane oświadczenia reszty spadkobierców plus wniosek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dokładnie. Pytanie co ty rozumiesz przez akt poświadczenia dziedziczenia? Sprawa sądowa lub u notariusza.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Nie ważne, mam już te wszystkie dokumenty, aby je tylko złożyć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomad    6

u mnie i u tata decyzja koniec lutego, wczoraj przelew z obszarowych, dzisiaj reszta onw

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Informuję wszystkich że 15 lutego tego roku (2008) upływa termin dostarczania wniosków o dopłatę do materiału siewnego. Dotyczy to tylko roślin ozimych.
       
      Więcej na stronie Agencji Rynku Rolnego
       
      www.arr.gov.pl
       
      Wniosek
      http://www.arr.gov.pl/data/01593/dms_p1_f2.pdf
       
      Instrukcja
      http://www.arr.gov.pl/data/01593/instrukcja_dms_p1_f2.pdf
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj