yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

Mecha    110

Jak stosuje 0.4 medax max to ile polecacie stabilanu?

I jaki odstęp czasu od axial komplett? 5dni?

Edytowano przez Mecha
.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

Jak dajesz tyle medaxa to bez ccc, odstep moze byc i 2 dni, niedlugo znow przymrozki wiec korzystaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

A macie jakieś tabele jakie maksymalnie mogę miec stężenie różnych substancji w zabiegach. Chodzi o propikonazol, fenpropidyne, prochloraz, cyprokonazol i prochloraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

ale o co chodzi? przeciez fungicydów generalnie daje się malutko? najczesciej cos z zakresu 0.5 do 2l, więc przy 200l wody na 1ha stężenie masz minimlane, to nie mocznik którego sypiesz 20-30kg/200l wody


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
ukaszProcho napisał:

IMG_20200408_111901.jpg

Tutaj najgorzej. Rośliny słabe brak wigoru 

IMG_20200408_112056.jpg

Na jednej działce mam to samo, pszenica ostroga z centrali pięknie pokrzewiona po 4-6 pedow, po N1 dostała kopa i ładnie robiła się zielona i zaczela zakrywac glebe, dziś byłem na polu to czubki fioletowe rośliny jakby skurczone, cofniete w rozwoju i co najgorsze miedzyrzedzia odkryte , ziemia biala jakby ktoś kredy nasial i co najgorsze już pęka. A deszcz zapowiadają na 40% na 4mm a potem znowu zimno i przymrozki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Panowie, przepraszam jeśli takie pytanie już było, ale ile dni jeśli zastosowałbym jutro Moddus nie może być przymrozków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
3 godziny temu, ravoj napisał:

Kurde @taux mądrze piszesz, dwa posty  i dwa z sensem. 

U mnie Hondia skracana dwa razy łącznie z CCC miejscami poległa przy plonie 7,5 tony, gdzie Natula w roku idealnym ustała 8,6 tony. Ale na Hondię trochę nawiało i nalało. Musiała paść, bo słaba to odmiana. Kilometr dalej było wtedy ogromne gradobicie, można zobaczyć niżej , Hondię grad minął, ale rykoszetem dostała, zwykła ulewa, nic wielkiego. Ale jak to miało stać jak rosło do metra. 

 

Zawsze pryskam Moddusem z rana po rosie w pełne słońce i żadnych przypaleń, byle przed południem i upałem. Nie ma takich upałów jeszcze, żeby trineksepakiem przypalić, on nie ma takich właściwości.  Chociaż są magicy....

Moddus z triazolami może przypalic

1 godzinę temu, Mecha napisał:

Chyba uciekło 

20200408_170934.jpg

Skracaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy orientuje się ktoś czy to dobry pomysł dawać 0.1l kendo i 0,6l tarcza łan na t1 ? Taki pak na hektar poleciła mi pani z agroloku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Zastanawiam się z czego zrobiła mi się maź we filtrze samoczyszczacym od rozdzielacza, ostatni zabieg jaki robiłem to axial komplett i chyba winetou dałem na końcu. Możliwe że to ten środek? 

Dodam, że przy mieszaniu ładnie się rozpuścił

20200408_185432.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taux    102
4 godziny temu, ravoj napisał:

Kurde @taux mądrze piszesz, dwa posty  i dwa z sensem. 

U mnie Hondia skracana dwa razy łącznie z CCC miejscami poległa przy plonie 7,5 tony, gdzie Natula w roku idealnym ustała 8,6 tony. Ale na Hondię trochę nawiało i nalało. Musiała paść, bo słaba to odmiana. Kilometr dalej było wtedy ogromne gradobicie, można zobaczyć niżej , Hondię grad minął, ale rykoszetem dostała, zwykła ulewa, nic wielkiego. Ale jak to miało stać jak rosło do metra. 

 

Zawsze pryskam Moddusem z rana po rosie w pełne słońce i żadnych przypaleń, byle przed południem i upałem. Nie ma takich upałów jeszcze, żeby trineksepakiem przypalić, on nie ma takich właściwości.  Chociaż są magicy....

@ravoj  czegoś takiego jak wyżej w życiu nie doświadczyłem..... chyba dlatego że jak pisałem zwyczajowo w mojej okolicy nie pracuje się zbytnio po 15  w ostatnich 3 dniach wielkiego tygodnia, bo co boskie oddajemy Bogu a co cesarskie Cesarzowi.... a tak praktycznie to naprawdę ciężko na to patrzeć tragedia.... co  z tego że nawet będzie stać, jak kłosy zniszczone.... duże znaczenie jeszcze przy skracaniu ma faza w jakiej się je wykonuje i podatność odmiany na wyleganie i choroby bo chyba mi to umknęło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt3p    0
11 godzin temu, Jurek321 napisał:

Mustang Forte powinien dobrze zadziałać

Popieram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25623
34 minuty temu, wojt3p napisał:

Witam może wiecie co to za chwast? Wysokość do 10 cm i teraz kwitnie. 

20200408_184702.jpg

Wiosnówka pospolita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerard123    1

Panowie czy to normalne,że płynny siarczan magnezu,mikro oraz Capalo tak mocno się pieni w opryskiwaczu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1993michal    14

Kolanko uciekło pszenica w stanowisku po rzepaku wysoka na 30 cm skracanie stwbilanem coś da czy tylko zaszkodzi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1614    39

Wczoraj pryskane Lancetem ( nad ranem temp.  +2) podziała ??

Jutro Planuje wjechac z T1 + odżywka. Czy aby nie za szybko po Lancecie ?? Jechać czy odczekać jeszcze 1-2 dni ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
38 minut temu, taux napisał:

@ravoj  czegoś takiego jak wyżej w życiu nie doświadczyłem..... chyba dlatego że jak pisałem zwyczajowo w mojej okolicy nie pracuje się zbytnio po 15  w ostatnich 3 dniach wielkiego tygodnia, bo co boskie oddajemy Bogu a co cesarskie Cesarzowi.... a tak praktycznie to naprawdę ciężko na to patrzeć tragedia.... co  z tego że nawet będzie stać, jak kłosy zniszczone.... duże znaczenie jeszcze przy skracaniu ma faza w jakiej się je wykonuje i podatność odmiany na wyleganie i choroby bo chyba mi to umknęło 

Taa.... To napewno nie miałeś gradu że nie pracujesz w Wielki tydzień .

  • Like 1

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
1 minutę temu, krzysiek1614 napisał:

Wczoraj pryskane Lancetem ( nad ranem temp.  +2) podziała ??

Jutro Planuje wjechac z T1 + odżywka. Czy aby nie za szybko po Lancecie ?? Jechać czy odczekać jeszcze 1-2 dni ??

Jak masz fazę i warunki to śmigaj. Niektórzy łączą niektóre herbicydy z regulacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taux    102
2 minuty temu, robercikj100 napisał:

Taa.... To napewno nie miałeś gradu że nie pracujesz w Wielki tydzień .

Ułomny jesteś??Czytaj ze zrozumieniem. Nic takiego co napisałeś nie robię. Pisałem ze w ostatnich 3 dniach wielkiego tygodnia nie pracuje po 15 taki mój urok, a Tobie nic do tego...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Panowie co powiecie o takiej kombinacji na t1 w pszenicy środek fossa 633 ec 0,7l/ha + tebu 0,7l/ha czy to dobra ochrona czy może zwiększyć dawki ?


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt3p    0
1 godzinę temu, wojt3p napisał:

Witam może wiecie co to za chwast? Wysokość do 10 cm i teraz kwitnie. 

20200408_184702.jpg

 

 

28 minut temu, Agrest napisał:

Wiosnówka pospolita.

Może wiesz jaka substancja albo środkiem to zniszczyć? Zastosowałem TOTO 75sg działa ładnie Ale ta wiosnowke zostawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taux    102
4 minuty temu, mich18 napisał:

Panowie co powiecie o takiej kombinacji na t1 w pszenicy środek fossa 633 ec 0,7l/ha + tebu 0,7l/ha czy to dobra ochrona czy może zwiększyć dawki ?

zajrzyj w powyższy link

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj