yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

yacenty    3884
39 minut temu, Mecha napisał:

Ja dawałem 5t wapna węglanowego na ściernie. Teraz ok 500 kg granulatu kreda nawozowa calc group wleci

w jakim celu oba?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

węglanowe działa dłużej , chociaż nie tak spektakularnie, a 500kg kredy  corocznie to pewnie na zaspokojenie bieżącego zapotrzebowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3884

to chyba jednak wole co 3 lata sypnąć 3 tony węglanu i mieć spokój


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Ja wolę 500kg kredy, bo rozrzucę rozsiewaczem, z węglanowym mam problem. Wszystko zależy od posiadanego sprzętu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek1999    7
isentor napisał:

1 godzinę temu, sylwek1999 napisał:

Expert Met 0.35/ha + Dff 0.25l/ha + glean

Celuj w temp. 8st

Ale średnią temperature 8st?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3884
19 minut temu, jahooo napisał:

Ja wolę 500kg kredy, bo rozrzucę rozsiewaczem, z węglanowym mam problem. Wszystko zależy od posiadanego sprzętu

Tak samo uważałem kiedyś. do czasu aż nie trafiłem na fajna usługę - 100 ton posiali mi w 3.5 godziny w 7 kawałkach. Zapłaciłem za to 1850zł. Jak się nic nie zmieni to po tych żniwach zrobie to samo


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Dlatego napisałem - wszystko zależy od posiadanego sprzętu, u mnie nie ma takich usługodawców, a ci, co są, to kręca nosem jak małe kawałki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3884
13 minut temu, sylwek1999 napisał:

Ale średnią temperature 8st?

To by było idealnie, teraz już będzie ciężko o takie dni. Patrz żeby nie było przymrozku przez 2-3 dni a w dzień jakby złapać te 10 stopni to będzie fajnie.
U mnie wczoraj pomimo 13.3 w południe - srednia wyszła tylko 6.4 - ale mam nadzieje ze sobotni oprysk podziała

image.png


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Do końca tygodnia temperatura w kraju ma oscylować między 0 a +10/12 stopni, potem stopniowo ma przyjść ochłodzenie do -5 i ewentualne przelotne opady śniegu. Zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3884

mi została jeszcze jedna działka te nieszczesne 90ar - patrząc na prognoze celuję w oprysk piatek sobota.

image.png


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170
3 godziny temu, galan99 napisał:

Jak chcesz odkwasić ziemię jak ma PH 4,5 to tylko Wapno tlenek wapnia 300 kg na 1 ha będzie PH 5,4 od razu a wtedy bawić się w jakieś wapnowanie .

Jaki konkretnie produkt zastosowałeś ? "Wapno tlenek wapnia"   , jaki producent , to jakieś granulowane wapno tlenkowe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
dzikiWschód    230

przejmując gospodarstwo 5 lat temu wszystkie działki miałem ph 4.5 pierwszego roku od razu dałem po 3 t wapna tlenkowego na sciern a później co roku po 1 t kredy granulowanej, wiem że drogo ale jak pisali wcześniej koledzy zależy jaki ma się sprzęt a zamiast lopatowac i siać starym kosem wolę mieć zdrowsze plecy i zrobić wszystko ciągnikiem ale do rzeczy, na dzień dzisiejszy mam ph 6-6.4 i od przyszłego roku ograniczam się do ok 300-400kg na ha na rok dla podrzymania ph

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

1 tona wapna tlenkowego  na 1 ha podniesie w jednym roku o 1 PH wiec po co te 3 tony naraz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

na ciężkiej ziemi 500 kg granulatu to jest nic , ja dawałem 4 tony radkowitu a potem kolejnej jesieni 1.5 t kredy na ha i za rok znowu 1 t na ha i dopiero jest efekt . 500 kg na lekkiej głębię może coś tam drgnie, na ciężkiej raczej na podtrzymanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3524

Mylisz się ,jeśli to prawda to musi ono mocno degradować glebe, zresztą kiedyś pisałeś że najlepsze jest wapno budowlane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Wapno budowlane to jest to samo . Przy mniejszych dawkach nic nie degraduje a skutecznie odkwasza ale nie będę każdemu tłumaczył ja robię tak a inny niech robi inaczej jego wybór .

Jeden nawiózł wapna to zarosło chwastami po 2 latach jakie to wapno 100 ton jak by nasypał to może coś by drgnęło .

Będzie to już 30 lat a może i więcej  wstecz jak rozwozili wapno każdemu dawali sypali po rowach ale to wapno nie zarosło było białe .

Sypali po 2 koliby na 1 ha ale odkwaszało dziś to pranie kieszeni rolnika wynalazkami .

To tak samo jak była kiedyś jedna przyprawa ale sobie pomyśleli że można zarobić dużą kasę w ten sposób .

Przyprawa do Bigosu , do Kurczaka , do sosów wiele smaków , do grylla i typ . To samo jest z wapnami .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314

Panowie, a co w przyszlym roku zasiac na takim czyms ? Pójdzie z 5t kredy ale w tym samym roki i tak nie pomoże jakies zyto hybrydowe ?

Klasa 3b-4B 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    92

Zostało mi 3,3 ha euforii siana 23.10 już zaczyna się ładnie zielenić , pytanie lecieć jeszcze jesiennie z expert + legato ? czy już sobie odpuścić bo działanie będzie mierne przy obecnych temperaturach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Panowie czy expert met można zastosować w fazie 4-5 liści pszenicy i czy przy temperaturze tygodniowej w nocy min 3 w dzień 8-7 stopni zadziała? Lub jaki byście polecili herbicyd?


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris31    5

Witam, czy opal 500sc + Tribe 75 WG  będzie dobrze, w dzień pogoda ładna gorzej w nocy trochę chłodno, zapowiada się ok +2 albo i mniej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3884
21 minut temu, kris31 napisał:

Witam, czy opal 500sc + Tribe 75 WG  będzie dobrze, w dzień pogoda ładna gorzej w nocy trochę chłodno, zapowiada się ok +2 albo i mniej. 

Zimno na tribenuron, przyjamniej u mnie - dziś +4 w południe, dla tribenuronu powinno być ponad 10


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3524
46 minut temu, Axd529 napisał:

Panowie czy expert met można zastosować w fazie 4-5 liści pszenicy i czy przy temperaturze tygodniowej w nocy min 3 w dzień 8-7 stopni zadziała? Lub jaki byście polecili herbicyd?

WEDŁUG MNIE ZA DUŻE CHWASTY ,ON DZIAŁA GŁÓWNIE PRZEZ KORZENIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj