yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mecha    110

Ja siałem ok 300szt na m2, ale zastanawiam się zejść do 250 w połowie października, bo tak zazwyczaj sieje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcio40    296
3 godziny temu, galan99 napisał:

Belissa jest zajebistą odmianą tylko jaki popełniłem błąd to za za mało wysiałem i susza swoje poczyniła jeszcze do tego kwietniowa .

400 DO 450 NASION NA METR  trzeba wysiewać a wysiałem 300 do 350 za mało jak by było wysiane jak zalecają do 450 plon by był w tym roku 9 ton .

Kolejny rok sieje tylko Bellisę w ilości 180kg/ha i powiem Ci, że w poprzednim sezonie była za gęsta a w tym mogłaby być gęstrza ale to głównie wina suchej i zimnej wiosny. Na glinie to rzeczywiście trzeba podnieść normę wysiewu ale to dotyczy wszystkich odmian

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Belissę trzeba siać minimum 400 sztuk na metrze, taka odmiana. Przy grubym ziarnie wychodzi 180kg, tyle też wysiałem. Jest piękna, stoi jak członek nastolatka w damskiej szatni. Na podstawę szedł prochloraz + protiokonazol i jest bajka. Tylko Priaxor z Duetem ultra trzyma do dziś zielonkawe liście 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Witam ja mam sprawdzoną już arkadię bardzo fajnie u mnie plonuje i ładne ziarno.Umnie już po żniwach na wiosce kolega ma troszkę jeszcze ale to resztki zostały ogólnie plony ok. A stosowaliście może śor po terminie? Głównie chodzi mi o przed i powschodowe herbicydy jedne są 2 lata drugie 4 lata pozostawały mi i trzeba je  wykorzystać bo zalegają a szkoda zutilizować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    481

Ja chyba wracam do gęstszego siewu, ten kawałek co sialem te 400szt to najlepiej wygląda. Zobaczymy dalej jak z plonami bo jeszcze nie skoszone. 

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7618

Piąteczek będzie koszone 80 ary Belissy siane było 400 nasion na metr zobaczymy co oda w końcu dojrzeje bo wciąż zielona słoma .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    967
6 godzin temu, WiesławZetor napisał:

Belissę trzeba siać minimum 400 sztuk na metrze, taka odmiana. Przy grubym ziarnie wychodzi 180kg, tyle też wysiałem. Jest piękna, stoi jak członek nastolatka w damskiej szatni. Na podstawę szedł prochloraz + protiokonazol i jest bajka. Tylko Priaxor z Duetem ultra trzyma do dziś zielonkawe liście 🤔

Wykosiłem dziś belissę  też była piękna  i stała jak członek nastolatka w damskiej szatni 🤭  po fasoli pełna ochrona jej w tym roku nie pomogła w części skonsumowała ja fuzarjoza  dostała 200 kg czystego azotu ziarno szczupłe plon w granicach 6 ton. A  Belissa  po pszenicy nie będę się  rozpisywał   bo aż wstyd  powiedzieć . Gmina Mircze plon lepszych  pszenic oscyluje w granicach 5/6 ton totalna porażka już dawno tak żle nie było. A Belissa jak spadną kolejki to pójdzie w  pizdu  była u mnie pierwszy rok i jakoś mnie nie przekonała .Zobaczymy jutro bamberkę ale i ta w tym roku nie powala.

Dnia 14.07.2020 o 21:30, Zbyszek3939 napisał:

Pszenica Belissa

IMG_20200714_180140.jpg

 

A wyglądała obiecująco

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2282

ja nie zamierzam zbierać mniej niż 8 ton tylko kombajn musi swoje 30 h wynosić, też gmina Mircze

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyli zostawiasz na polu ? 😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    967
23 minuty temu, matek89121 napisał:

ja nie zamierzam zbierać mniej niż 8 ton tylko kombajn musi swoje 30 h wynosić, też gmina Mircze

 Ja podałem plon bez kombajnu😃  z kombajnem może tak wychodzić wagowo na hektarze 8 t.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

kolejny ciężki rok za nami bardzo suchy u zimny kwiecień potem deszcz co dwa dni przez 2 miesiące więc czego się spodziewać, chyba tylko slomy której w tym roku nie brakuje a u mnie połowa wsi tnie słomę. 2 lata temu koleś prasowal sam słomę na handel i płacił po 45zl za rolke! rok temu płacił 30zl a w tym roku już tylko 15zl! została mi do wykoszenia tylko tytanika ale jak da 5t to będę meeega zadowolony,

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    967

TO u ciebie będzie jeszcze lepiej sypać😜. A tak na poważnie  nie wiecie gdzie się obraca ta firma co w tamtym roku prasowała słomę  w naszych okolicach i nie jednego rolnika zrobiła w trąbę  .gdzie teraz żerują.

Edytowano przez Zbyszek3939
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2282

mojemu sąsiadowi do dziś nie wypłacili  , a jak dzwoni  to zwalają  że nie dopilnował formalności

mimo tego że zwlekali z odbiorem do  połowy  sierpnia gdzie miał  być zasiany rzepak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    967

Co roku zmieniają  teren robią ludzi w trąbę i przenoszą się dalej w Polskę szukając naiwnych.Nie wiem czy oni w ogóle komuś zapłacili.

Edytowano przez Zbyszek3939

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
28 minut temu, dzikiWschód napisał:

kolejny ciężki rok za nami bardzo suchy u zimny kwiecień potem deszcz co dwa dni przez 2 miesiące więc czego się spodziewać, chyba tylko slomy której w tym roku nie brakuje a u mnie połowa wsi tnie słomę. 2 lata temu koleś prasowal sam słomę na handel i płacił po 45zl za rolke! rok temu płacił 30zl a w tym roku już tylko 15zl! została mi do wykoszenia tylko tytanika ale jak da 5t to będę meeega zadowolony,

U nas na skupie w poprzednich latach słoma była po 160 - 170 tona, w tamtym roku już 140 w tym 80 😕więc biznesu nie zrobią ci co kupują na handel 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie? Jest sens brać kurzenice z pod klatek bez słomy 27 ton za 1200 zł zamiast npk pod pszenice? Mija się to z celem i tylko kasa w błoto czy lepiej sobie to zamówić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    960
16 godzin temu, WiesławZetor napisał:

Belissę trzeba siać minimum 400 sztuk na metrze, taka odmiana. Przy grubym ziarnie wychodzi 180kg, tyle też wysiałem. Jest piękna, stoi jak członek nastolatka w damskiej szatni. Na podstawę szedł prochloraz + protiokonazol i jest bajka. Tylko Priaxor z Duetem ultra trzyma do dziś zielonkawe liście 🤔

Jakie dawki dałeś Praxiora i Duetu że tak trzyma i w jakiej fazie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

1l Priaxora +0.5 duett ultra na T2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

W tym roku czym by nie pryskał to słoma zielona i o tym sie słyszy z różnych rejonów PL-taki rok. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Co poradzicie na odchwaszczanie? Mam problem z miotłą i chabrem. Stosowałem jesienne odchwaszczanie Boxer + Legato i nie utrzymało chabra. Co byście radzili na dwuetapowe odchwaszczanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Stosuje Expert met od 8 lat-ani jednej miotły, stosowany nawet w totalną susze, ze kurzyło się za opryskiwaczem. Na wiosne poprawka na dwuliścienne przeważnie przytulia, ostrożeń itp/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez piotrb14
      Witam. W tym roku 1 raz spotykam się z tym ustrojstwem w okolicy.
       
       
      Tak wyglądała na jesieni po zasiewach.

       
      Tak na jesieni, już z wtedy było widać drobne przebarwienia na koncówkach liści.

       
      a Tak wygląda to teraz: Najmniej porażona bamberka zasiana z własnego zbioru
       

       
      oraz najbardziej porażony julius i ozon ( materiał c1)

       
      Pojedyńcza wyrwana roślina
       

       
      Stanowisko po rzepaku ph uregulowane zasobność składników srednia do wysokiej, materiał kwalifikowany ( julius i ozon) babmerka zasiana z własnego materiału wygląda dużo lepiej niż te pszenice siane z cenrali ( wszystkie są obok siebie) na Agilu sianym tydzien pozniej jest tego ustrojstwa dużo mniej a na pszenicach sianych w buraczysku późną jesienią problem w ogóle nie występuje. Dostała 180N, mikro elementy odżywki itd. Skracana nie była bo bałem sie że dobita zostanie całkowicie. Po 1 zabiegu na grzyba wirtuozem wydawało się że poprawiła się jednak już podczas T2 duet ultra + accanto widać bylo przebarwienia te, fioletowo czerwone które teraz przechodzą w żółty zgnity tj po objawach ataku grzyba. Na wiosnę była pryskana herbicydem lancet plus.

    • Przez ENDRIUROL
      witam
      mam pytanie odnosnie Trojszyka. mam w silosie ok 60t pszenicy i zagladajac do silosa znalazlem zywego. od jutra umnie temperatrury minusowe. nawet pokazuja -12 w nocy(kuj-pom). czy jest pewne ze zdechnie? bo wiadomo ze gazowanie tez kosztuje. prosze o pomoc
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj